امام جمعه اصفهان: عده‌ای را باید با چوبِ تر هدایت کرد
۸۳۲۸۲۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
۵۲۶۸ 
امام جمعه اصفهان گفت: عده‌ای را باید با چوب تر هدایت کرد و همین مسئله موضوع بازرسی را در ادارات کشور لازم و ضروری می‌سازد.

خبرگزاری مهر: آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد بعدازظهر یک شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی منطقه ۶ کشور اظهار داشت: بازرسی جزو اصول اساسی کشور است و همانطور که در زمان امام علی (ع) هم این موضوع وجود داشته و از آن با نام عیون یاد شده است.

وی بیان داشت: عیون به معنای چشم و بازرس است و قطعاً باید وجود داشته باشد چرا که همه تخلفات را تنها نمی‌توان با نصیحت حل کرد و گاهی نیازمند بازرسی و حتی تنبیه می‌شویم.

نماینده ولی فقیه استان اصفهان با اشاره اینکه گاهی بدون شمشیر عدالت نمی‌توان جامعه را اداره کرد، ادامه داد: البته باید دقت کنیم که پرونده سازی برای جوانان به معنای کشتن شخصیت‌ آنهاست چرا که جوانان پس از سال‌ها تنها به خاطر سوء سوابق و پرونده‌ها نمی‌توانند در هیچ شغلی مشغول کار شوند.

نباید مچ گیری کرد زیرا که مچ همه ما گرفته می شود

وی ادامه داد: مچ گیری کار خوبی نیست و نباید مچ گیری را در جامعه رواج داد وگرنه بدون استثنا همه ما در گیر موضوع هستیم، بر این اساس نباید نسبت به گناهان دیگر حساس شویم و نسبت به گناهان خود سرد باشیم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با تاکید بر اینکه باید بخشش را سرلوحه کارها قرار دهیم، گفت: نباید بیش از حد بر قانون پافشاری کرد، همواره باید روحیه بخشش را در نظر داشت اگر چه در موارد مهم و خطرناک سیاسی و دشمنی‌های جدی نباید گذشت کرد اما در موارد بسیاری هم می‌شود که سخت گیر نداشت و تنها به متنبه کردن بسنده کنیم بدین معنا که اگر افرادی خطای خود را جبران کردند از پرونده سازی برای آنها جلوگیری کرده و تخلفات کوچک و پیش پا افتاده را چندان بزرگ نکنیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید مقدس مآبی در جامعه رواج پیدا کند، افزود: رفتار به عدل به تنهایی مورد نظر خداوند نیست و عدل همواره به همراه احسان آمده است؛ اگر خداوند بخواهد تنها با عدل خود با ما رفتار کند یک نفر هم از مجازات او در امان نخواهیم ماند پس اگر می‌خواهیم خداوند تنها با با فضل خود با ما رفتار کند باید خودمان هم با مردم با فضل رفتار کنیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1397/11/29
یکم دیر ازخواب بلندنشدی عزیز؟!!!
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1397/11/30
برترینها!چرا همه نظرات رو منعکس نمیکنی؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1397/11/30
چرا پس همه نظرات رو سانسور میکنی؟ ...
Kuwait
06:58 - 1397/12/05
بله تا نباشد چوب تر فرمان نبرد ................ر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج