مافیای صیادی چینی‌ها در جنوب حقیقت دارد؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۳۲۹۵۳
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
۴۷۴۶
چند سال از انتشار اخباری که حکایت از واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها در آب‌های جنوبی کشورمان دارد ،می گذرد اما در این سال ها همواره این اخبار تکذیب شده است، ولی امسال نشانه هایی عیان شد که مشخص کرد در تمام سال های قبل، تکذیب‌های مسئولان غیرواقعی و به همان میزان دغدغه های صیادان منطقه واقعی بوده است.

خراسان نوشت: چند سال از انتشار اخباری که حکایت از واگذاری مجوز صید ترال به چینی‌ها در آب‌های جنوبی کشورمان دارد ،می گذرد اما در این سال ها همواره این اخبار تکذیب شده است، ولی امسال نشانه هایی عیان شد که مشخص کرد در تمام سال های قبل، تکذیب‌های مسئولان غیرواقعی و به همان میزان دغدغه های صیادان منطقه واقعی بوده است.

همان گونه که در آخرین اظهار نظر فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران تاکید کرد: باورم شد مافیایی پشت ماجرای صید ترال و کشتی‌های چینی وجود دارد.

مخالفان و موافقان کشتی های چینی

نخستین بار سال ۹۴ بود که اخباری در خصوص حضور کشتی‌های صیادی چینی در آب‌های جنوبی کشورمان منتشر شد. زمانی که این کشتی‌ها در فواصل دورتر از سواحل به فعالیت مشغول بودند، شمارشان اندک بود و از آن مهم تر، کمتر کسی می‌دانست چینی‌ها به چه کاری مشغولند یا اساسا صید ترال چیست؟ پاسخ این پرسش ها و ابهامات اما به مرور زمان روشن شد ولی برخی از مسئولان باز هم دست از تکذیب اصل ماجرا یا لاپوشانی آن بر نداشتند، صدای صیادان نیز از ترس این که مبادا اعتراضات به قیمت ابطال مجوز صیادی آن ها برای همیشه منجر شود به نتیجه نرسید. معترضان و موافقان حضور کشتی‎‌های صیادی چین در خلیج فارس و دریای عمان همواره رو در روی هم ایستادند.

معترضان ، معتقدند کشتی‌های چینی خلیج فارس را "جارو" می‌کنند اما مسئولان، کشتی‌های "ترال" را متعلق به ایران معرفی کردند که با مجوز سازمان شیلات فعالیت می‌کنند. این اظهارات مسئولان، نه تنها منتقدان را قانع نکرد بلکه با افزایش انتقاد ها از حضور چینی ها در دریای جنوب چند روز پیش رئیس سازمان شیلات ایران برکنار شد.

لازم باشد مستندات مان را رو می کنیم

آخرین اظهار نظر را هم فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران عصر دیروز در آیین اکران مستند «دریابست»مطرح کرد و با اشاره به کمبود ماهی در جاسک، بندرعباس و قشم گفت: نمی‌توان چشم‌ها را در برابر واقعیات بست ،ما محکم در برابر کسانی که نان را از سفره صیادان سنتی ربوده‌اند ایستاده‌ایم. علیرضا ‎تنگسیری با تاکید بر این که به این موضوع نباید سیاسی نگاه کرد ،افزود: باورم شد مافیایی پشت ماجرای صید ترال و کشتی‌های چینی وجود دارد، این صید در کانتینرهای منجمد شده به خارج کشور می‌رود. ‎وی گفت: ما مستنداتی در اختیار داریم و اگر نیاز باشد آن ها را رو خواهیم کرد اما اکنون نمی‌خواهیم به این مسئله ورود کنیم ما می‌گوییم صیاد هم حقوقی دارد که باید حقش را از دریا بگیرد.

وی گفت: هیچ کشتی صیادی اجازه صید ترال در آب‌های کمتر از ۱۲ مایل را ندارد و این نوع صید در خلیج فارس ممنوع است. ‎فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به پدیده شوم قاچاق در هرمزگان گفت: درصورتی که تمامی درها به روی صیادان و بومیان منطقه مسدود شود مجبورند به قاچاق سوخت و مواد مخدر روی آورند و وقتی حرف می‌زنیم متهم به سیاسی کاری می‌شویم. ‎وی به سفر فرمانده سپاه به جاسک اشاره کرد و گفت: وقتی سردار جعفری قایق های وارونه و وضعیت بد مردم منطقه را مشاهده کرد متاثر شد و اشک از چشمانش جاری شد.

تنگسیری خاطرنشان کرد: توقیف کشتی‌های صید ترال مختص کشتی‌های چینی نیست و اگر کشتی‌های ایرانی نیز به این کار مبادرت ورزند توقیف خواهند شد. ‎فرمانده نیروی دریایی سپاه در توقیف و مصادره کشتی‌های چینی به نقش مؤثر قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: صید فانوس ماهی، یال اسبی و برخی ماهی‌های تجاری ایرادی ندارد اما صید دیگر گونه‌های آبزی ممنوع و تخلف است. ‎وی ادامه داد: این کشتی‌ها گاهی تا ۷۰ تن ماهی از گونه‌های مختلف صید می‌کنند که این امر تخلف بوده و غیر مجاز است و باید از این کار جلوگیری شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/11/29
مرزبانی فقط این نیست که دشمن رو از تعرض به آب وخاک فراری بدیم همین دلالاها ومسولینی که آب وخاک ودام وماهی و....قانون میزارن و میفروشن دشمن اصلی این مردم هستن....برادران سپاه به داد مردم وکارگر گرسنه وشرمنده برسید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
حتما گلم به این خیال باش
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1397/11/29
بیاقیمت ماهی روبپرس چقدرشده می فهمی وجودداره یانه ماهی که کیلویی ۱۵۰۰۰تومان بودشده پنجاه هزارتومان حتما این هم به خاطردلاره ماهی هااعتصاب کردن
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1397/11/29
سلام دورود بر سپاه دست این چینهای مفت خور را از دریای جنوب کوتاه کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
خندیدیم حالا که همه چی رو غارت کردند.تازه یادشان افتاده. ...
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1397/11/29
فیلم مستند که پخش شد دروغ بود؟
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/11/29
چطور به چین نمیگید، ده هزار کیلومتر دور تر از مشورت اینجا چه می‌کنی؟
استقبالم میکنید
سپاه داره میگه،
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/11/29
تازه ازخواب بیدارشدید
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/11/29
بالاخره یک نفر پیداشد که شعار نده،ای والا داری سردار
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/11/29
زنده باد سپاه چند ساله که صیادان بیکار شدن این مسئولین بی لیاقت همش تکذیب کردن ... شما که غیر از پول و رشوه هیچ چیزی برایتان مهم نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
اینها همش فیلم ه زمان احمدی‌نژاد دریا رو به چینی ها فروختن .حالا که گردش در اومد برای شیره مالی سرمردم ومحبوب کردن سپاه این فیلمها رو بازی میکنند.چقدرساه هستیم ما مردم
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/11/29
تاراج و غارت همه جانبه ثروت این ملت بدبخت! چینیا که سر خود نیومدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
ملت حقشون مگه جنوبی ها ندیدند که دریا رو غارت کردند .چرا اعتراض نکردند.مگه ما مردم ایران چندین ساله توی شبکه های اجتماعی این خبر وخیلی خبرهایی دیگه رو ندیدم. چرا خودمان رو زدیم به کر وکور بودن .الان هم چاه بهار رو دادن به هند بعدا یک فیلم دیگه بازی می کنند .ما هم میام براشون هورا میکشیم. گریه داره
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1397/11/29
چند سال است که انجام میشود.پدر جان تاریخ مجوز تمام شده حالا سردار وارد عمل شده .وگرنه هیچ پرنده ای اجازه پرواز روی خلیج فارس را ندارد چه برسد به کشتی های چینی .......!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1397/12/15
تا حالا که انکار می کردید.کی دریا رو فروختید پولش جیب کدوم خائن از خدا بی خبر میره .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر