عطریان‌فر: تذکر رهبری خطاب به هر سه قوه بود
۸۳۳۰۷۴
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
۳۷۰۱
یک عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی تأکید دارد که تذکر رهبر انقلاب مبنی‌بر تصحیح خطاهای گذشته، خطاب به مدیران و دست‌اندرکاران هر سه قوه کشور است تا مطالبات مردم را پیگیری کنند.

ایرنا نوشت: یک عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی تأکید دارد که تذکر رهبر انقلاب مبنی‌بر تصحیح خطاهای گذشته، خطاب به مدیران و دست‌اندرکاران هر سه قوه کشور است تا مطالبات مردم را پیگیری کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی دو روز بعد از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صدور بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران اعلام کردند: «انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و بااراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ تصحیح خطاهای خویش است، اما تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست. به نقدها حساسیت مثبت نشان می‌دهد و آن را نعمت خدا و هشدار به صاحبان حرف‌های بی‌عمل می‌شمارد، اما به هیچ بهانه‌ای از ارزش‌هایش که بحمدالله با ایمان دینی مردم آمیخته است، فاصله نمی‌گیرد. انقلاب اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلکه از نظریه‌ نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

محمد عطریان‌فر در گفت‌وگو با ایرناپلاس ارزیابی‌اش را از این بخش از بیانیه اخیر رهبر انقلاب اسلامی این‌طور بیان کرد: رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران شاخص هستند. شاخص بودن رهبری، هم به اعتبار ضرورت تأیید اهداف نظام و انقلاب است و هم نظارتی که از ناحیه ایشان بر عملکردها اعمال می‌شود. ایشان می‌توانند انحراف از مبنا و مبدأ را مشخص کنند.

او با اشاره به بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» اضافه کرد: تحلیلی که از ناحیه رهبری در قالب این بیانیه صادر شد تحلیل جامعی بود. این تحلیل معطوف به گذشته‌ یعنی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 تا به امروز بوده است.

عطریان‌فر با یادآوری بخشی از بیانیه رهبر انقلاب مبنی‌بر لزوم تصحیح خطاهای گذشته گفت: تذکراتی که ایشان درباره ضرورت برخی اصلاحات مطرح کردند، دلالت بر شاخص بودن رهبری است که باید نظارت خود را بروز دهند و آن را اعمال کنند.

این عضو حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: آنچه ایشان درباره تصحیح خطاها به آن اشاره کردند، عمدتاً به رابطه جامعه، ‌مردم و عملکرد دستگاه‌ها اعم از دولت و دیگر قوای موجود در کشور معطوف می‌شود. در حقیقت تشخیص رهبر انقلاب این است که ما به‌درستی به اهدافی که انقلاب تعیین کرده بود، به دلیل کاستی‌ها و ناکارآمدی‌ها دست پیدا نکردیم.

او توضیح داد: تذکر رهبری بیشتر خطاب به مجریان و دست‌اندرکاران در هر سه قوه است. ایشان در پیام خود تأکید می‌کنند مجریان نباید هدف را گم کنند. آنان باید احساس کنند که مردم ولی‌نعمت آنان هستند و در برابر مردم خاضع باشند. مجریان باید حساسیت‌های مردم را به‌خوبی درک کنند و مطالبات آنان را واقع‌بینانه پیگیری کنند و از کم‌کاری و ناکارآمدی بپرهیزند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/11/29
راهبردها باید دوباره تدوین شوند. تا اونا اصلاح نشن تاکتیک کاری ازش نمیاد و مشکلات باقی هستند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج