اقدام جالب ارامنه آذربایجان
۸۳۳۶۵
۰۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱
۸۴۲۷
خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: برای نشان دادن همدلی و اخوت بین هموطنان مسلمان، مراسم جشن سال نو میلادی به علت مصادف بودن با ایام سوگواری پیامبر بزرگ اسلام و امام صادق برگزار نخواهد شد و همه ما در سوگ هموطنان عزیز شریک هستیم.
خبرگزاری ایسنا: خلیفه کل ارامنه آذربایجان، برادری بین ارامنه و مسلمانان نکته‌ای حائز اهمیت دانست.

گریگورچیفتجیان در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از سه حوزه مهم خلیفه‌گری در سطح ایران خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان است که شامل استان‌های شمال‌غرب کشور می‌شود، و ارامنه ساکن در استان در طول سال‌ها و قرن‌ها، جزوی از این کشور و همگام با سایر مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه برابری و برادری بین هموطنان ارامنه و مسلمانان یک نکته حائز اهمیت است و در سطح جهانی نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مردم دنیا باید بدانند که این برادری و دوستی و این امکاناتی که اقلیت مسیحی- ارمنی دراین کشور و مخصوصا خطه آذربایجان که از مواهب آن بهره مند هستند، یک فرصت طلایی و استثنایی در سطح جهان است که نشان از عمق غنی فرهنگ این کشور و نظام دارد.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان، تشریح‌کرد: مبدا و پیدایش دو ادیان بزرگ الهی اسلام و مسیحیت خاورمیانه است و در طول قرن‌های متمادی مردمان پیروان دو ادیان، در نهایت دوستی و صلح در کنار هم زندگی کرده‌اند و تلاش ما نیز باید این باشد که موردی پیش نیاید که دشمن از آن سوءاستفاده کند و ما باید این حسن تفاهم را به رخ دنیا بکشیم.

چیفتجیان با اشاره به آثار تاریخی باقی مانده از ارامنه در شمال‌غرب کشور، گفت: گنجینه‌های فراوانی در این بخش از کشور نهفته است که افتخار ارامنه و کشور و این خطه از آذربایجان است.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان با اشاره به آغاز سال نو میلادی و مصادف بودن آن با ایام سوگواری پیامبراکرم (ص)، گفت: برای نشان دادن همدلی و اخوت بین هموطنان مسلمان، مراسم جشن سال نو میلادی به علت مصادف بودن با ایام سوگواری پیامبر بزرگ اسلام و امام حسن برگزار نخواهد شد و همه ما در سوگ هموطنان عزیز شریک هستیم.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1392/10/02
درود بر شما ارامنه عزیز و هم وطن..
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1392/10/02
آفرین بر مرام و معرفتتون.
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1392/10/03
درخت دوستی بنشان که کام دل به بارآرد
درخت دشمنی برکن که رنج بیشمار آرد
حافظ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج