حمایت مالیاتی مجلس از کسبه خُرد
۸۳۴۲۸۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
۶۵۸۷ 
نمایندگان مجلس بندی را تصویب کردند که به موجب آن کسبه‌ای که میزان فروش آنها در ماه حدود ۷۰ میلیون تومان باشد از ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف می شوند.

خبرگزاری ایسنا: نمایندگان در جلسه علنی امروز (پنجشنبه) و در ادامه بررسی جزئیات بودجه ۹۸ در بخش درآمدی بند ز تبصره ۸ را تصویب کردند.

بر این اساس عبارت «ده برابر» در متن تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی آن برای عملکرد سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به عبارت «سی برابر» اصلاح می‌شود.

طبق ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم مودیان موضوع این فصل این قانون مکلفند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت‌های شغلی خود را در یک سال مالیاتی برای هر واحد شغلی یا برای هر محل جداگانه طبق نمونه‌ای که وسیله سازمان امور مالیاتی کشور تهیه خواهد شد تنظیم و تا آخر خرداد ماه سال بعد به اداره امور مالیاتی محل شغل خود تسلیم و مالیات متعلق را به نرخ مذکور در ماده (۱۳۱) این قانون پرداخت نمایند.

تبصره- سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند برخی از مشاغل یا گروه‌هایی از آنان را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ده برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) این قانون باشد از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند و مالیات مودیان مذکور را به‌صورت مقطوع تعیین و وصول نماید. در مواردی که مودی کمتر از یک سال مالی به فعالیت اشتغال داشته باشد مالیات متعلق نسبت به مدت اشتغال محاسبه و وصول می‌شود. حکم این تبصره مانع از رسیدگی به اظهارنامه‌های مالیاتی تسلیم شده در موعد مقرر نخواهد بود.

پورمحمدی معاون اقتصادی رییس سازمان برنامه و بودجه در توضیح این بند با بیان اینکه این بند برای بهبود فضای کسب و کار است گفت: طبق قانون باید پرونده مالیاتی برای تمامی کسبه‌ها حتی در صورت داشتن درآمد اندک ایجاد شود که این به معنای ایجاد چند میلیون پرونده مالیاتی و استخدام هزاران نفر برای رسیدگی به این پرونده‌ها است.

وی افزود: از ۴ یا ۵ سال قبل قرار شد کسبه‌هایی که میزان فروش آنها در ماه کمتر از ۲۰ میلیون تومان باشد مالیات توافقی بدهند یا اینکه افزایش مالیاتی شأن توافقی باشد. در حال حاضر مبلغ فروش ۲۰ میلیون تومان در ماه رقم ناچیزی است به همین دلیل سازمان مالیاتی درخواست افزایش این رقم به ۷۰ میلیون تومان را کرده است یعنی کسانی که در ماه فروش ۷۰ میلیون تومانی داشته باشند توافق شده که از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف شوند؛ کاری که باعث بهبود فضای کسب و کار رعایت حال مردم خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1397/12/02
امروزه عصر تکنولوژی هستش و براحتی میشه از همه مالیات اخذ کرد . تمام کسبه سراسر کشور را باید موظف کرد که برای خرید و فروش حتما از کارتخوان استفاده کنن چه برای خرید چه فروش
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1397/12/02
طلافروشی که ماهیانه حداقل 100 میلیون تومن درامد داره ایا انتظار دادید توی اطهار نامه دقیق بنویسه در صورتی که اگر خواهان اجرای عدالت و جلوگیری از اختلاف طبقاتی هستید طلافروش را ملزم به استفاده از کارتخوان کنید
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1397/12/02
مشمول عسکر اولادی هم میشود؟
بنده خدا چند ماه است،یک ریال هم کسب نکرده!
دلواپس بنجل های چینی است،که شب عیدی ،کسب اش رونقی یابد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج