با این ترفند‌های آرایشی در وقت خود صرفه‌جویی کنید
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۳۴۹۲۸
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
۱۹۵۵۴
رسیدگی به پوست و مو و زیبایی آن‌ها هر روز وقت زیادی را از ما می‌گیرد در حالی که می‌توان با چند ترفند آرایش و زیبایی در این وقت صرفه جویی کرده و آن را برای کار‌های مفیدتری صرف کرد.

برترین‌ها: رسیدگی به پوست و مو و زیبایی آن‌ها هر روز وقت زیادی را از ما می‌گیرد در حالی که می‌توان با چند ترفند آرایش و زیبایی در این وقت صرفه جویی کرده و آن را برای کارهای مفیدتری صرف کرد. علاوه بر این، مراقبت از پوست، رسیدگی به موها و آرایش کردن چه در منزل انجام شود و چه در سالن‌های زیبایی، هزینه زیادی را از شما می‌گیرد.

اما این هزینه‌ها را هم می‌توان با چند ترفند آرایش و زیبایی موثر کاهش داد و پوست و مو و چهره زیباتری داشت. ما در این مطلب چند ترفند آرایش و زیبایی را که به زیبایی و بی‌نقص شدن آرایش شما کمک می‌کنند و علاوه بر آن باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می‌شوند به شما معرفی خواهیم کرد.

وز موها و روش از بین بردن آن

وز شدن موها یکی از مشکلات رایج میان خانم‌ها است و همیشه هم نتیجه مراقبت نادرست از موها نیست بلکه برخی افراد به طور ذاتی موهای وزی دارند و برای از بین بردن این وزی و کاهش آسیب به موها مجبور هستند از انواع ماسک‌های مو، شامپوهای آبرسان، نرم کننده و … استفاده کنند. در نهایت نیز با استفاده از ابزارهای حرارتی آسیب‌هایی دائمی به موها وارد می‌کنند و موها وزتر می‌شوند. اما یک راه حل بهتر برای خللاص شدن از شر وز موها، کراتینه کردن آن‌ها است.

چند ترفند آرایش و زیبایی برای صرفه جویی در وقت شما

کراتینه کردن، موها را در برابر وز و آسیب مصون می‌کند و شما دیگر نیازی به استفاده از انواع محصولات مراقبتی، زیبایی و حرارتی نخواهید داشت. کراتین نوعی پروتئین است که بافت موها را تشکیل می‌دهد، وقتی این ماده روی موها زده می‌شود رطوبت در داخل ساقه مو محبوس می‌شود و وز و شکنندگی موها از بین می‌رود. البته درمان‌های کراتینی هزینه کمی ندارد اما با حذف نیاز شما به انواع محصولات مراقبتی و زیبایی، در مجموع در وقت و هزینه شما صرفه جویی می‌کند. این درمان را می‌توان با محصولات مناسب و رعایت نکات ایمنی در منزل هم انجام داد و دوام آن بین دو تا سه ماه متغیر است.

مژه‌های کم تعداد و راه زیباتر کردن آن‌ها

اگر مژه‌های کوتاه، کم تعداد و بیرنگی دارید که زیبایی چشمان شما را تحت الشعاع قرار داده است می‌توانید از انواع محصولات آرایشی مثل ریمل و خط چشم و … استفاده کنید. اما این کار وقت زیادی را از شما می‌گیرد و هر کسی نمی‌تواند هر روز صبح زود بیدار شود و به آرایش کامل چشمانش مشغول شود. علاوه بر این اگر بخواهید از ریمل‌ها و محصولات باکیفیت استفاده کنید هزینه زیادی متحمل خواهید شد.

چند ترفند آرایش و زیبایی برای صرفه جویی در وقت شما

اما با استفاده از اکستنشن مژه می‌توان این مشکل را حل کرد. اکستنشن مژه یک ترفند آرایش و زیبایی به صرفه و بادوام برای مژه‌های کوتاه، کم تعداد و کمرنگ است. شما می‌توانید این کار را در سالن‌های زیبایی انجام دهید و چهره‌ای جذاب بدون نیاز به آرایش داشته باشید. اگر می‌خواهید ظاهر چشمان شما با اکستنشن مژه غیرعادی نشود از آرایشگر بخواهید تا به جای یک ست کامل فقط چند مژه مصنوعی به گوشه خارجی چشم‌ها اضافه کند. دوام این روش بسته به کیفیت کار ۶ تا ۸ هفته است و در این مدت شما را از ریمل زدن و فرمژه گذاشتن بی‌نیاز خواهد کرد.

ترفند آرایش و زیبایی برای جلوگیری از پوسته شدن لاک

وقتی در منزل لاک می‌زنید حتی اگر از تاپ کوت و بیس کوت و … هم استفاده کنید دوام این لاک در بهترین حالت یک تا دو هفته خواهد بود. پس از این مدت گوشه‌های لاک از ناخن جدا شده و ظاهر نازیبایی پیدا خواهند کرد. در این شرایط شما چاره‌ای جز این ندارید که لاک‌های آسیب دیده را پاک کنید و مجددا لاک بزنید که این کار علاوه بر داشتن هزینه، وقت زیادی را هم از شما خواهد گرفت.

به همین دلیل است که خانم‌های شاغل و فعال قید لاک زدن را برای همیشه می‌زنند. اما اگر برای مانیکور کردن به یک سالن زیبایی تخصصی مراجعه کنید متخصصین مراحل کامل مراقبت ناخن و آماده سازی را انجام می‌دهند و سپس لاک می‌زنند. آن‌ها این کار را با دقت و مهارت بالایی انجام می‌دهند و لاک ناخن را با استفاده از نورهای UV خشک و تثبیت می‌کنند در نتیجه اگر به درستی از ناخن‌ها مراقبت کنید این لاک‌ها مدت بیشتری (حتی بیش از یک ماه) روی ناخن‌های شما دوام خواهند آورد. به این ترتیب دیگر لازم نیست که هر هفته لاک ناخن‌ها را پاک کنید و مجددا لاک بزنید.

موهای زائد بدن و روش از بین بردن آن‌ها

موهای زائد بدن اگرچه طبیعی هستند اما از مشکلات زیبایی به شمار می‌روند و همه دوست دارند با حذف این موها پوستی صاف و زیبا داشته باشند. راه‌های مختلف برای حذف این موها وجود دارد مثل استفاده از کرم‌های موبر، تیغ زدن و اپیلاسیون. اما همه این روش‌ها موقتی هستند و شما پس از مدتی (بسته به روشی که انتخاب کرده‌اید) مجبور هستید مجددا این مراحل وقت گیر و البته دردناک را تحمل کنید. اما اگر می‌خواهید برای همیشه از شر این موها خلاص شوید بهتر است روش لیزر موهای زائد را امتحان کنید.

چند ترفند آرایش و زیبایی برای صرفه جویی در وقت شما

این روش اگرچه هزینه زیادی دارد و به چندین جلسه درمانی مرتب و متوالی نیاز دارد اما می‌تواند شما را برای همیشه از شر اصلاح کردن و اپیلاسیون کردن خلاص کند. لیزر حتما باید در کلینیک‌های مربوطه و توسط پزشک متخصص پوست انجام شود، در این روش یک اشعه متمرکز نور که برای پوست بی‌خطر است به قسمت‌های پرمو تابیده می‌شود، این اشعه ریشه موها را می‌سوزاند و از بین می‌برد. با یک جلسه درمانی نمی‌توان نتیجه خاصی از لیزر گرفت و شما باید در این کار ثابت قدم باشید و بسته به نوع لیزر و میزان موها چهار تا ده جلسه با فاصله یک تا سه ماه این کار را تکرار کنید. پس از آن می‌توانید یک بار در سال آن را تمدید کنید و برای همیشه موهای زائد بدن خود را از بین ببرید.

ترفند آرایش و زیبایی برای موهای کوتاه یا بی‌حالت

اگر اخیرا موهای خود را کوتاه کرده‌اید و این مدل جدید آن راضی نیستید یا این که احساس می‌کنید موهایی بی‌حالت و نازک دارید احتمالا هر روز وقت زیادی صرف می‌کنید تا به موهای خود حالت دهید و آن‌ها را زیباتر نشان دهید. اما شما می‌توانید با یک ترفند آرایش و زیبایی این مشکل را به مدت طولانی حل کنید.

اکستنشن مو یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار در آرایش موها است که اگر درست و حرفه‌ای انجام شود کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید و هیچ اثر منفی روی رشد و سلامت موهای شما نخواهد داشت در حالی که استفاده زیاد از محصولات حالت دهنده و حرارتی آسیب‌هایی چشمگیر روی موهای شما خواهد گذاشت. اکستنشن کردن حجم و بلندی موها را افزایش می‌دهد و به سادگی قابل انجام است. اگر از اکستنشن‌های گیره‌ای استفاده کنید می‌توانید آن‌ها را در منزل هم نصب کنید که البته ماندگاری آن محدود است ولی اگر قصد استفاده از اکستنشن‌های چسبی و … را دارید این کار باید در سالن زیبایی انجام شود و البته دوام آن نیز بیشتر خواهد بود.

یافته‌های جدید در ترفند آرایش و زیبایی

دنیای آرایش و زیبایی یک دنیای پویا و در حال رشد است و هر روز محصولات جدیدی در این شاخه معرفی می‌شوند که می‌توانند برنامه مراقبت پوست و زیبایی ما را دچار تغییر و تحول اساسی کنند. در ادامه سه مورد از جالب‌ترین این ترفند آرایش و زیبایی را به شما معرفی خواهیم کرد.

ضدآفتابی که روی پوست مرطوب هم اثر می‌کند: حتما شنیده‌اید که ضدآفتاب روی پوست مرطوب اثر نمی‌کند و حتما باید پوست شما خشک باشد تا اثر ضدآفتاب خود را نشان دهد. اما اخیرا ضدآفتاب‌هایی وارد بازار شده‌اند که قدرت حفاظتی بالایی دارند و روی پوست مرطوب هم می‌چسبند. در نتیجه در روزهای گرم و آفتابی که پوست شما خیس عرق شده است هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

چند ترفند آرایش و زیبایی برای صرفه جویی در وقت شما

خط چشم‌های استامپی: کشیدن خط چشم نوک تیز، خوش فرم و متقارن اصلا کار ساده‌ای نیست و طراحان آرایشی هم به این نکته آگاه هستند، به همین دلیل خط چشم‌هایی تولید کرده‌اند که دارای دو سر است، یک سر این خط چشم حالت مثلثی استامپی دارد و شما می‌توانید آن را روی گوشه چشم فشار دهید سپس با سر دیگر که مویی است خط چشم خود را کامل کنید.

دئودورانت‌های پراثر: بیشتر دئودورانت‌ها زمانی اثر می‌کنند که با رطوبت تماس پیدا کنند اما دئودورانت‌های جدید ترکیباتی فعال دارند و پیش از آن که عرق کردن شما شروع شود از آن جلوگیری می‌کنند و بدن شما را خوشبو نگه می‌دارند.

چند ترفند آرایش و زیبایی از زبان کارشناسان

یک راه موثر برای صرفه جویی در وقت، کاهش دادن مراحل مراقبت پوست است. این گفته شاید از نظر تئوری خوب و قانع کننده به نظر برسد اما در عمل ساده نیست. اما متخصصان چند ترفند آرایش و زیبایی در آستین دارند که شما را در این امر یاری خواهد کرد:

همیشه پاک کننده آرایش خود را در کنار تخت خود قرار دهید، با این کار هرچقدر هم که خسته باشید بهانه‌ای برای این که از زیر این کار در بروید نخواهید داشت.

در گذشته با استفاده کردن از پاک کننده‌های قوی و صابونی اسیدیته پوست مختل می‌شد و استفاده از تونر برای متعادل کردن این اسیدیته ضروری بود. اما امروزه شوینده‌ها طوری طراحی شده‌اند که pH پوست را افزایش نمی‌دهند در نتیجه استفاده از تونر هم ضرورتی ندارد.

بخور دادن همراه با ماساژ پوست می‌تواند لایه بیرونی آن را ضعیف کرده و باعث بیرون آمدن رگ‌های خونی شود. در نتیجه اگر به بخور دادن عادت کرده‌اید بهتر است به جای آن از ماساژ ساده با روغن‌های گیاهی استفاده کنید.

لازم نیست هر چند هفته یک بار برای پوشاندن ریشه‌های مو، به آرایشگاه مراجعه کنید، کمی ریشه سیاه یا سفید مدرن و زیبا است و شما می‌توانید دو تا سه ماه هم بین جلسات رنگ مو فاصله بگذارید.

منبع: realsimple

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
01:55 - 1399/01/01
همه ی اینارو خودمون میدونستیم،کو پولش؟
راهکارایی که میدین باید برای همه خانوما کاربردی باشه نه یه قشر خاص که همش تو آرایشگان و همه شبیه هم شدن و غیر قابل تشخیص!!!!
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1399/01/01
بعضی از روش هاش غلطه به نظرم..مثلن تو یه روش گفته که برا حذف موهای زائد از لیزر استفاده کنید‌.....اصلن استفاده از لیرز سرطان زاس..چون جلوی راه خروج مواد زائد از بدن بسته‌ میشه ودر داخل بدن جمع میشه..تشکیل سرطان میشه..متاسفانه خیلی تو جامعه ما مد شده که خانما لیزر میکنن...درسته تمیزی هستش..کسی هم از تمیزی بدش نمیاد..ولی خب لیزر کردندبدن یا صورت کلن سرطان میاره...میشه به جای آن از موچین یا بند یا وکس استفاده کرد که هیچ اسیبی برا بدن یا صورت نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
کی گفته لیزر سرطان زاست؟؟؟واسه پوست که اصلا ضرر نداره چون به لایه های زیرین نفوذ نمیکنه میتونید تحقیق کنید
درضمن عرق ربطی نداره به لیزر که. وقتی لیزر میکنید ریشه مو به حالت خواب میره.وتازه تااخر عمرتونم باید حداقل سالی یعبار برین وگرنه درمیاد
بدون نام
Switzerland
۰۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
کاملا باهاتون موافقم تو این وضعیت که سرطان غوغا میکنه و از طرفی دستگاههایی که میاد ایران بعضی ها شون اصلا معلوم نیست ساخت کدوم خرابشده هستند
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
21:46 - 1399/01/01
مسخره کردین یا واقعی گفتی این حرفارو؟ کراتینه ، کاشت مژه؟ شما دیگه به ما ترفند آرایشی یاد نده. سپاس
Iran (Islamic Republic of)
13:18 - 1399/01/02
اینایی ک گفتن ک همش ضرره چ مسخره
پاسخ ها
بدون نام
Switzerland
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۳
مخصوصا کاشت مژه اون چسب مژه ماده شیمیایی و پر ضرر برای چشم هست که تمام مدت که مژه مصنوعی وصله به پلک در مجاورت چشم قرار داره بماند که تو ارایشگاهها برای سود بیشتر از برندها ی بی کیفیت هم استفاده میشه با سلامتیتون بازی نکنید این بدنی است که حداقل تا شصت هفتاد سالگی باید باهاش سر کنید
Iran (Islamic Republic of)
03:17 - 1399/01/03
مارومسخره کردین همه ی این کاراروکه بخوای انجام بدی کلی هزینه بره
Iran (Islamic Republic of)
21:43 - 1399/01/06
دوهفته لاک رو ناخن ؟؟؟؟نماز و... چی میشه
پاسخ ها
ضحا
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
بله.بله.دقیقا....ونمازهست که دراون دنیا محاسبه میشه ودرموردش سخت گرفته
میشه!!!!التماس دعا منم دعاکن...مرسی!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر