دادستان: به سارقان حرفه‌ای مرخصی ندهید
۸۳۶۵۱۸
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
۴۱۶۷ 
دادستان تهران گفت: مجموعه قضایی و انتظامی را از سرگردان کردن ارباب رجوع و امروز و فردا کردن در انجام کارها برحذر و اعلام داشت: این قبیل رفتارها توجیهی ندارد و قابل پذیرش نیست.

خبرگزاری تسنیم: نشست پیشگیری از جرایم مرتبط با سرقت با حضور سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، رئیس پلیس آگاهی تهران، سرپرستان نواحی دادسرای تهران، قضات شعب ویژه سرقت و فرماندهان پایگاه­‌های آگاهی تهران بزرگ در پنجم اسفند­ماه به‌ریاست جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران برگزار شد.

جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران

جعفری دولت­‌آبادی با خاطرنشان کردن تشدید تحریم‌ها و جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، بر لزوم تغییر راهبردها در سال 98 تأکید کرد و با اشاره به نقش شرایط اقتصادی بر ایجاد ناامنی و تلاش دشمن برای دامن زدن به اعتراضات در سال آینده، افزود: برخی پدیده­‌های اجتماعی مانند گرانی­ کالاها، افزایش جرایم در حوزه سرقت را در پی داشته است؛ لذا باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود؛ تا امنیت عمومی مختل نشود.

دادستان تهران تأکید کرد: در سال آینده باید راهبردها و اولویت قائل شدن برای اجرای طرح‌های دولت به­‌گونه‌ای باشد که موجب امیدواری مردم شود.

ایجاد امید، افزایش اعتماد و کارآمدی سه راهبرد ضروری برای اداره کشور

جعفری دولت‌­آبادی با تأکید بر انجام اقدامات انقلابی و جهادی در حوزه معیشت مردم توسط قوه مجریه، اظهار داشت: زمانی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، راهبردها نیز باید تغییر کند؛ به‌عنوان مثال طی هشت سال دفاع مقدس با عملیات­‌های به­‌موقع، طرحهای دشمن خنثی می‌­شد و این اقدامات موجب افزایش اعتماد و امید مردم به نظام شد.

دادستان تهران ایجاد امید در مردم، افزایش اعتماد به مسئولین نظام و تقویت کارآمدی را از مهم‌­ترین مواردی دانست که در این برهه از زمان ­باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم افزایش کارآمدی در مجموعه قضایی و انتظامی گفت: مردم باید از مراجعه به مراجع قضایی و پلیس نتیجه بگیرند و نباید ناکارآمدی برخی دستگاه‌­ها تأثیر سوء و نامطلوب بر روند اقدامات دستگاه‌­ها داشته باشد.

جعفری دولت‌­آبادی مجموعه قضایی و انتظامی را از سرگردان کردن ارباب رجوع و امروز و فردا کردن در انجام کارها برحذر و اعلام داشت: این قبیل رفتارها توجیهی ندارد و قابل پذیرش نیست.

برخورد قاطع با فساد و جرایم

دادستان تهران با تأکید مضاعف بر انجام اقداماتی در راستای جلب اعتماد عمومی، به گلایه‌های مردم در حوزه سرقت اشاره کرد و این گزاره را که دستگاه قضایی سارقین را آزاد می­‌کند، نادرست خواند و اظهار داشت: اما مردم در عین حال انتظار اقدام قاطع دارند و نباید تصور کنند دستگاه قضایی و پلیس با سارقان برخورد نمی‌کند.

جعفری دولت‌­آبادی با یادآور شدن این موضوع که نظارت و بازرسی­ باید جدی گرفته شود، این موضوع را از مؤثرترین اقدامات در رابطه با جلب اعتماد مردم دانست.

دادستان تهران به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن اشاره کرد و گفت: اقدامات مسئولان باید به­‌گونه­‌ای باشد که حضور مردم در صحنه تداوم یابد. با توجه به این­که تهدیدهای اقتصادی محور در سال 98 ادامه خواهد یافت، تمرکز بر جرم سرقت راهبردی ضروری است که باید مورد توجه قضات دادسرا و فرماندهان پلیس قرار گیرد.

جعفری دولت‌­آبادی خاطرنشان کرد: انتظار می­‌رود اقدامات نظارتی دستگاه­‌های اجرایی و قضایی در حوزه جرایم و مسائل اقتصادی بیشتر شود و امیدواریم با همکاری بسیج محلات به‌ویژه در شرق استان تهران بتوانیم اقدامات شایان توجهی در حوزه پیشگیری از ارتکاب جرم سرقت انجام دهیم.

تشکیل شعب ویژه سرقت در نواحی دادسرا

دادستان تهران با تأکید بر ضرورت تشکیل و راه‌­اندازی شعب ویژه سرقت در نواحی دادسرا اظهار داشت: از اعطای مرخصی به سارقین حرفه‌­ای خوداری شود.

وی با اشاره به طرح دستگیری محکومان متواری تصریح کرد: تهیه دستورالعمل سرقت و تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه در دستور کار پلیس و سایر دستگاه­‌های مرتبط قرار گیرد و معاونین و دادستان­‌های شهرستان در حوزه پیشگیری فعال­تر باشند.

دادستان تهران ابراز کرد: تجربه اخیر در پرونده­‌های اقتصادی نشان می‌­دهد هرگاه دستگاه قضایی و پلیس نسبت به موضوعی متمرکز شوند، به نتایج قابل قبولی دست خواهند یافت؛ در مورد سرقت نیز باید از طریق ایجاد شعب ویژه این امر تحقق یابد.

جعفری دولت­‌آبادی از سرپرستان نواحی خواست در تمام نواحی با مسئولین پلیس و بسیج در مناطق خود پیرامون جرم سرقت جلسه برگزار کنند و در اسفند­ماه به‌روی جرم سرقت تمرکز کنند.

وی با یادآوری موفقیت دادستانی تهران در اجرای کامل بخش رد مال پرونده گروه امیر منصور آریا، گفت: پرونده‌­های رد مال باید مدیریت شود و در جهت اجرای کامل احکام مربوطه اقدامات مؤثر صورت گیرد.

سرعت، دقت، شفافیت و قاطعیت شاخص‌­های مبارزه با جرایم مهم

دادستان تهران گفت: با مجرمین سابقه‌­دار برخورد قاطع شود و کشیک‌­های چهارشنبه‌سوری و ایام تعطیلات نیز برقرار شود و نسبت به اجرای صحیح کشیک‌­ها نظارت لازم صورت گیرد.

جعفری دولت‌­آبادی به لزوم انجام اقدامات فوق‌­العاده در پرونده‌­های مهم پرداخت و گفت: در پرونده‌هایی همچون باقری درمنی و مظلومین، برخورد قاطع صورت گرفت و مردم با اجرای این احکام امیدوار شدند.

دادستان تهران بر ضرورت سرعت، دقت، شفافیت و قاطعیت در برخورد با سارقین و پرونده‌­های مهم تأکید کرد و گفت: با همکاری دستگاه قضایی و پلیس و تمرکز بر مبارزه با این­‌گونه جرایم، کسانی که برای ایجاد یأس و ناامیدی در مردم نقشه کشیده‌­اند، ناکام خواهند ماند.

جعفری دولت‌آبادی آقای نشیبی معاون دادستان تهران را به‌عنوان سرپرست دادسرای ویژه سرقت در شرق تهران معرفی کرد. این دادسرا به پرونده‌­های سرقت در نواحی 4، 7، 8 و 14 رسیدگی خواهد کرد.

استفاده از ظرفیت­‌های مغفول در مبارزه با سرقت

رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اعلام افزایش 12درصدی کشف جرم کلانتری‌ها نسبت به سال گذشته، گفت: این موضوع حکایت از آن دارد که ما توانسته­‌ایم از ظرفیت­‌های مغفول در کاهش جرم سرقت به‌خوبی استفاده کنیم.

رحیمی اضافه کرد: پلیس آگاهی با مجرمان باندی و حرفه‌­ای برخورد قاطع و قدرتمندانه‌­ای دارد و این روند ادامه خواهد داشت؛ به‌طوری که همکاران ما 90 درصد کار اطلاعاتی و 10 درصد کار عملیاتی انجام می­‌دهند و بر همین مبنا واحد تجسس کلانتری‌ها تقویت شده است.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: با دستگیری 59 هزار و 992 نفر سارق در یازده‌ماهه نخست سال جاری، بالغ بر 145 هزار فقره سرقت کشف شده است و این امر مؤید افزایش 10درصدی کشف سرقت است.

وی با تأکید بر ورود جدی و میدانی در بخش پیشگیری از وقوع جرم، تصریح کرد: بخش خصوصی و دستگاه‌­های دولتی در بخش هزینه­ و نصب دوربین برای افزایش احساس امنیت، به‌نحو مطلوب همکاری نمی‌­کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/12/08
دزدان حرفه ای رو باید اعدام کرد .یا تمامشون رو بریزن تو دریا .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج