پیست شمشک بدون مجوز؛ مسئول جان مردم کیست؟
۸۳۷۱۶۸
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
۸۳۶۹
سازمان استاندارد تاکید دارد پیست اسکی شمشک مجوز «خدمات دهی عمومی» ندارد، اما این مجموعه از نیمه بهمن ماه امسال باز شده است و شهروندان نیز از آن استفاده می‌کنند.

خبرگزاری ایرنا: طی چند وقت اخیر در‌های این پیست بین المللی به روی شهروندان باز شده و با استقبال مردم نیز همراه بوده است؛ در حالی که به گفته متولیان حوزه نظارت بر ایمنی تجهیزات این مجموعه، نقص‌های موجود برطرف نشده است.

گرچه مدیرعامل این پیست مدعی است که سازمان استاندارد مجوز فعالیت را ارائه کرده، اما اداره کل استاندارد استان تهران ایمنی تجهیزات پیست اسکی شمشک را که پس از دو سال بازگشایی شده و ارائه خدمات عمومی دارد را تائید نمی‌کند و اعلام می‌دارد که تاکنون هیچ مجوزی برای خدمات دهی عمومی پیست اسکی شمشک صادر نکرده ایم.

پیست شمشک بدون مجوز؛ مسئول جان مردم کیست؟

شورای شمشک: بازگشایی آزمایشی بوده

رئیس شورای اسلامی شهر شمشک اظهار داشت: با ابلاغ نامه‌ای از سوی اداره کل استاندارد استان تهران، پیست اسکی شمشک با پذیرش مسئولیت حوادث احتمالی از جانب مدیریت پیست که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است، از نیمه بهمن ماه امسال پس از تعطیلی دو ساله مجدداً فعالیت خود را آغاز کرد.

شمکشکی در ادامه گفت: با توجه به اینکه بازگشایی پیست بین المللی اسکی شمشک از چند جنبه اعم از اشتغال و... از اولویت‌های مردم منطقه بود، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با همکاری و حمایت مالی شهرداری شمشک درصدد برطرف سازی مشکلات موجود و اخذ تائیدیه فعالیت مجدد پیست از اداره استاندارد تهران برآمد.

درحالی این مسئول از بازگشایی آزمایشی می‌گوید که به گفته خودش، استفاده عموم مردم از آن جریان دارد و معلوم نیست در صورت بروز حادثه‌ای برای شهروندان، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

پیست اسکی شمشک استاندارد نیست

سخنان رئیس شورای اسلامی شهر شمشک مبنی بر نامه سازمان استاندارد مبنی بر اجازه فعالیت با مسئولیت مدیریت پیست در حالی است که هشتم اسفندماه جاری معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد استان تهران اعلام کرد: این پیست مجوز بهره برداری عمومی ندارد، فعالیت کنونی «فقط برای رفع نقص» بوده و اگر خدمات دهی عمومی داشته باشد خلاف قانون عمل کرده است.

مهدی علیپور افزود: این مجموعه به علت نداشتن مجوز بهره برداری نباید به مردم خدمات دهی عمومی داشته باشد.

به گفته وی، پیست شمشک نواقصی داشت که در کمیته فنی مطرح، بخشی از آن‌ها رفع و بخش دیگر در دست مرتفع شدن است.

مدیرعامل پیست: مجوز داریم

موسی شمشکی مدیرعامل پیست اسکی شمشک، اما تاکید دارد که سازمان استاندارد با رعایت چند دستورالعمل به مجموعه پیست اجازه فعالیت و بهره برداری داده است.

وی توضیح داد: از سال ۹۵ پیست شمشک به دلیل هزینه نکردن متولیان و اخذ تائیدیه‌های استاندارد فعالیتی نداشته است.

شمشکی گفت: پس از گذشت این زمان شرکت تعاونی توسعه پایدار شمشک (متشکل از مالکان زمین پیست و تمامی اهالی شمشک که ذینفعان این مجموعه هستند) از دو ماه گذشته با پیگیری و گفتگو با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی قول راه اندازی پیست را در سال جاری گرفتند.

به گفته شمشکی موارد مذکور مرتفع و پیست آماده فعالیت شده بود تا به مناسب ایام الله دهه فجر افتتاح شود، اما به دلیل تعطیلات و غیره، تائیدیه استاندارد به تاریخ اول اسفند اخذ شد.

استاندارد: مجوز نداده ایم

به دنبال ادعای مدیرعامل پیست شمشک، خبرنگار ایرنا دوباره با مسئولان اداره کل استاندارد استان تهران تماس گرفت و علیپور معاون این اداره کل گفت: سازمان استاندارد هنوز هیچ مجوزی به این مجموعه نداده است، فقط اجازه فعال کردن خط برای رفع نواقص را دارند و اجازه بهره برداری عمومی ندارند. وی تاکید کرد: هنوز هیچکدام از تجهیزات این مجموعه مجوز فعالیت عمومی ندارد. 

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج