کره شمالی ادعا‌های ترامپ را رد کرد
۸۳۷۲۱۲
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
۷۰۴۶ 
وزیر امور خارجه کره شمالی اظهارات 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در مورد «دلایل عدم توافق سران در نشست هانوی» را رد کرد

ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه کره شمالی اظهارات 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در مورد «دلایل عدم توافق سران در نشست هانوی» را رد کرد.

خبرگزاری شینهوا روز جمعه نوشت؛ 'ری یونگ هو' وزیر خارجه کره شمالی این ادعای ترامپ که «کره شمالی می خواست تمامی تحریم های این کشور لغو شود» را نادرست خواند و گفت: کره شمالی در نشست سران فقط خواهان لغو تعدادی از تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد بود که در اقتصاد این کشور و زندگی مردم اختلال ایجاد کرده اند.

وی افزود: در مقابل کره شمالی از بین بردن کامل تاسیسات هسته ای نیونگ بیون را پیشنهاد کرد.

وزیر امور خارجه کره شمالی گفت: از این رو که ایالات متحده آمریکا می خواست که کره شمالی در مسیر غیر هسته ای شدن اقدامات بیشتری اتخاذ کند، دو کشور نتوانستند به توافقی دست یابند.

رییس جمهوری آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) در کنفرانس خبری پیش از ترک هانوی گفت: آنها در اصل می خواستند تحریم ها بطور کامل برداشته شود اما ما نمی توانستیم این کار را بکنیم، ما باید از این موضوع دوری می کردیم.

او افزود: گاهی لازم است از مذاکره خارج شد،‌ آنها خواسته های زیادی داشتند و به همین دلیل من تصمیم گرفتم که توافق نکنم چون معتقدم یک توافق بد بسیار بدتر از توافق نکردن است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: اگر می خواستم، می توانستم امروز یک توافق را با رهبر کره شمالی امضا کنم اما حاضر نشدم یک توافق بد را امضا کنم.

دومین نشست سران میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رهبران کره شمالی و آمریکا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به مدت دو روز در هانوی پایتخت ویتنام برگزار شد، ترامپ این نشست را عصر روز گذشته نیمه کاره رها کرد و ادعا نمود که کره شمالی به دنبال زیاده خواهی بوده است موضوعی که امروز وزیر خارجه کره شمالی آن را رد کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج