خروج دام زنده از چهارمحال و بختیاری ممنوع شد
۸۳۸۱۳۸
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
۸۹۱۹ 
معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: از چهارشنبه هفته گذشته به بعد خروج دام زنده از استان ممنوع اعلام شد و اداره‌کل دامپزشکی این استان هیچ گواهی مبنی بر خروج یا حمل دامی را صادر نکرده است.

خبرگزاری فارس: حسین صالحی امروز در گفت‌وگویی گفت: اجازه خروج دام از چهارمحال و بختیاری تا هفته قبل و منوط به برخی شرایط خاص که اداره‌کل دامپزشکی استان مشخص کرده مجاز بود.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بر اساس شرایط ذکر شده دامداران موظف به بازگشت دام به استان بودند، افزود: همچنین از این دامداران تعهد محضری و یا سندی گرفته می‌شد تا دام‌ها به‌ویژه دام مولد را به استان بازگردانند.

وی با بیان اینکه این شرایط تا چهارشنبه هفته گذشته برقرار بود، ادامه داد: از این تاریخ به بعد خروج دام زنده از چهارمحال و بختیاری ممنوع اعلام شد و اداره‌کل دامپزشکی استان هیچ گواهی مبنی بر خروج یا حمل دامی را صادر نکرده است.

صالحی با تاکید بر اینکه قبل از اعلام این تصمیم شرایط عادی بود و دام با شرایط ذکر شده می‌توانست از چهارمحال و بختیاری خارج شود، عنوان کرد: دامداری که قصد خروج یا حمل دام خود به استان‌های دیگر را داشت با دادن تعهد محضری یا به رهن گذاشتن سندی بر اساس ارزش دام‌های خود جهت بازگرداندن دام‌ها به استان مجوز می‌گرفت.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: انتقال و حمل دام عشایر وابسته به شرایط دیگری است، چراکه این قشر دفترچه دام عشایر دارند و از قبل هم برای انتقال دام خود آزاد بودند.

وی اضافه کرد: عدم صدور گواهی حمل یا انتقال دام از چهارمحال و بختیاری تا زمانی که شرایط بازار به ثبات برسد ادامه دارد.

صالحی تصریح کرد: بسیاری از استان‌های دیگر نیز به استناد صورت جلسه ستاد تنظیم بازار استان خود خروج دام از استان را ممنوع اعلام کرده‌اند و چهارمحال و بختیاری نیز از این امر مستثنی نیست.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1397/12/12
شاید بی ربط باشه، .مادر شهید مرزبان رفته به یاد فرزند در نقطه صفر مرزی برای سربازان جوجه کباب درست میکنه و سربازان گریه شون گرفته میگه گریه نکنید
United Arab Emirates
23:48 - 1397/12/12
درودبرشرفش که این طرح دادای الگوبرداری بشود
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1397/12/13
عامل تمام بد بختیهای کشور خودشان هستند واردات صادرات گدانی دلار سکه قاچاق بدون استثنا خودشان هستند ولا غیر
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1397/12/13
میخواهند خودشون صادر کنند و دست خرده دلال نیفته!
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1397/12/13
یعنی یه ماه طول کشید تا این تصمیم رو بگیرید!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج