مصرف سوخت سریع‌ترین خودرو‌های جهان چقدر است؟
۸۳۸۶۶۴
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
۱۵۱۰۰
ابر خودرو‌هایی مانند بوگاتی، فراری یا لامبورگینی، چقدر در مصرف سوخت خود بهینه هستند؟ با ما باشید تا با مصرف سوخت سریع‌ترین خودرو‌های جهان بیشتر آشنا شوید.

وبسایت چرخان: کسی نیست که در دنیای ماشین‌ها و این صنعت پر جنب‌وجوش سیر کند و عاشق قدرت و در اصطلاح، اسب بخار نباشد. قدرتی که در بحث فنی، تعیین‌کننده خیلی چیزها ازجمله، سرعت نهایی و شتاب است.

اما مسئله‌ای که دراین‌بین، کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد، بحث بهینه‌تر بودن مصرف سوخت خودرو است. همه دنبال این هستند که خودروی موردنظرشان چند اسب بخار قدرت دارد، شتاب صفرتا صد آن چند ثانیه است و یا بالاترین سرعتی که می‌تواند برود چقدر است. کمتر کسی است که در مقایسه با این اعداد و ارقام جذاب، به مصرف سوخت خودرو نیز توجه داشته باشد.

ابر خودروهایی مانند بوگاتی، فراری یا لامبورگینی، چقدر در مصرف سوخت خود بهینه هستند؟ با چرخان باشید تا با مصرف سوخت سریع‌ترین خودروهای جهان بیشتر آشنا شوید.

دوج چلنجر SRT Demon

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

خودروی مسابقه‌ای و خیابانی دوج که با موتور 6.2 لیتری 8 سیلندر خود و با استفاده از توربوشارژ، می‌تواند 840 اسب بخار قدرت را به زیر پای راننده خود منتقل کند. ابرخودروی آمریکایی که شرکت دوج، قدرت آن را روی عدد 808 اسب بخار محدود کرده و با این قدرت، مصرف سوخت آن به عدد ترکیبی 13.80 لیتر در هر 100 کیلومتر رسیده است.


بنتلی کانتیننتال GT

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

اگرچه نباید سریع‌ترین خودروی بنتلی را تنها از روی سرعت آن سنجید اما موتور 12 سیلندر این خودروی فوق لوکس می‌تواند تا سرعت 333 کیلومتر بر ساعت را برای راننده خود تأمین نماید. کانتیننتال، باوجود استفاده از موتور حجیم و قدرتمند در کنار امکانات لوکس خود در داخل کابین، مصرف سوخت ترکیبی 15.68 لیتری را برای خود ثبت کرده است.


مک لارن سنا

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

آخرین شاهکار این شرکت بریتانیایی، خودرویی است که می‌تواند حرفان خود را به‌راحتی شکست دهد. سنا، با موتور 8 سیلندر خود و استفاده از توربوشارژ دوقلو، می‌تواند به‌سرعت نهایی 340 کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین، اگر راننده این ابرخودرو، قصد راندن آن با سرعت معمولی را داشته باشد، مصرف سوخت سنا به عدد بسیار عالی (با توجه به موتور)،8.4 لیتر در 100 کیلومتر خواهد رسید.


فراری 812 سوپرفست

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

ابرخودروی جذاب اسب پرنس ایتالیا، می‌تواند با موتور حجیم 12 سیلندر خود،789 اسب بخار قدرت تولید کرده و به‌سرعت نهایی 340 کیلومتر بر ساعت برسد. البته باوجود شتاب صفرتا صد فوق‌سریع 2.9 ثانیه‌ای 812 و استفاده کردن فراری از آئرودینامیک فعال (active) و غیرفعال (passive)، برای بالابردن ضریب آئرودینامیک، مصرف سوخت این فراری به عدد بالای 18.09 لیتر در هر 100 کیلومتر می‌رسد.


استون مارتین DBS

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

موتور تنفس طبیعی 12 سیلندر (V12) این استون مارتین را می‌توان یک موتور بی‌رحم دانست.DBS، هم ظاهر و طراحی جذابی دارد و هم در داخل آن از فن‌آوری‌های مدرن و به‌روزی استفاده‌شده است. سرعت نهایی آن نیز مانند مک لارن سنا و فراری 812، به عدد 340 کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ اما مصرف سوخت آن، کمی از سنا بالاتر بوده و 8.71 لیتر در صد کیلومتر اعلام‌شده است.


پورشه 911 GT2 RS

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

بر اساس اطلاعات خود شرکت پورشه، سرعت نهایی 911، روی عدد 340 کیلومتر بر ساعت خواهد ایستاد. ابرخودروی آلمانی که باوجود داشتن 6 سیلندر، مصرف سوخت ترکیبی آن،13.84 لیتر در هر صد کیلومتر است. مصرف سوختی که در مقایسه با 8.4 لیتر خودرویی مانند مک لارن سنا 8 سیلندر، عدد بالایی به نظر می‌رسد.


شورلت کوروت ZR1

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

ابرخودروی معروف کوروت که همیشه هم به خاطر طراحی جذاب و هم موتور قدرتمندی که صدای یک هیولا را از خود تولید می‌کند، شناخته‌شده است. خودرویی که با موتور 6.2 لیتری 8 سیلندر خود و استفاده از سوپرشارژ، یک هنر متحرک برای این شرکت خودروساز آمریکایی، محسوب می‌شود. شورلت کوروت با استفاده از این موتور و در کنار تولید گشتاور بسیار بالا، مصرف سوخت 11.76 لیتر در هر 100 کیلومتر را به ثبت رسانده است.


فورد جی تی

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

فورد جی تی، درست مانند پورشه GT2 RS، یک خودروی 6 سیلندراست. خودرویی که با 3.5 لیتر حجم موتور و استفاده از توربو دوقلو، می‌تواند 647 اسب بخار قدرت تولید کرده و راننده خود را به‌سرعت نهایی 347 کیلومتر بر ساعت برساند. اگر راننده فورد جی تی، در تمام طول مسیر خود پای خود را تا آخر روی پدال گاز قرار ندهد، مصرف سوخت این ابرخودرو به عدد 16.80 لیتر در هر صد کیلومتر خواهد رسید.


لامبورگینی اونتادور SVJ

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

یک شاهکار دیگر از گاو خشمگین ایتالیا که با استفاده از موتور تنفس طبیعی 6.5 لیتری 12 سیلندر خود، می‌تواند 770 اسب بخار قدرت و 720 نیوتون متر گشتاور تولید نماید. سرعت نهایی اونتادور SVJ نیز به عدد 349 کیلومتر بر ساعت می‌رسد؛ اما مصرف سوخت این ابرخودروی ایتالیایی بسیار بالا بوده و 21.38 لیتر در هر صد کیلومتر است.


بوگاتی شیرون اسپرت

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

ابرخودروی نام آشنایی که با موتور 8 لیتری 16 سیلندر (W-16) خود، می‌تواند تا 1,500 اسب بخار قدرت و 1,600 نیوتون متر گشتاور تولید نماید. پس باید مصرف سوخت این هیولای بوگاتی عدد بالایی باشد. شیرون با مصرف سوخت ترکیبی مانند اونتادور SVJ، عدد 21.38 لیتر در هر صد کیلومتر را برای خود ثبت کرده است.

برای مقایسه، بهتر است بدانید که مصرف سوخت ترکیبی بوگاتی ویرون،23.52 لیتر در صد کیلومتر است. به‌طوری‌که ویرون می‌تواند باک 100 لیتری خود را با سرعت نهایی خود، تنها در عرض 12 دقیقه ببلعد.

مصرف سوخت سریع ترین خودروهای جهان چقدر است؟

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1397/12/15
مطلب خیلی عالی بود قیمت ها رو هم کاش میزدین برای مردم
در ضمن چلنجر در حالت اسپورت باید سوختش رو عوض کنی ویک ترکیب خاص از متانول باید بهش بدی
چرا؟ نمیدونم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
نه همچين چيزي وجود نداره. بنزين سوپر در كل دنيا بهترين سوخته
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1397/12/15
همچین ماشینایی ۸ لیتر
بعد پژو اون همه بنزین میخوره با قدرت ۹۰کوز الاغ
چه چیزا میشنوم
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1397/12/16
مصرف سوخت بوگاتی بالا هست باحقوق کارگی دیدم نمتونم از خرج بنزینش بربیام بهتر دیدم نخرمش بهتر صبر کنم ببینم عاقبت افزایش حقوق سال 98 چی میشه!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1397/12/29
بوگاتی با این همه قدرت از نیسان گاوی که قدرتش ۸۰ گوزه بخاره مصرف سوختش کمتره.پس همون بوگاتی میخرم بهتره بابا
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1398/01/12
بوگاتی که نوشتید مصرفش 23لیتر در صد کیلومتر هست و در عرض12 دقیقه 100 لیتر بنزین مصرف میکنه واقعا یعنی تو 12 دقیقه 400 کیلومتر رو طی میکنه. لااقل خودتون مطالب رو یکبار بخونید بعد منتشر کنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج