چرا برای نماینده باتجربه، محدودیت ایجاد می‌شود؟
۸۳۸۶۶۵
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
۵۲۸۷ 
یک فعال سیاسی با بیان اینکه تجربه مدیریتی و قانونگذاری لازمه کار مجلس است، گفت: مرسوم نیست که در حوزه تقنینی محدودیت دوره عضویت گذاشته شود.

خبرگزاری ایسنا: یک فعال سیاسی با بیان اینکه تجربه مدیریتی و قانونگذاری لازمه کار مجلس است، گفت: مرسوم نیست که در حوزه تقنینی محدودیت دوره عضویت گذاشته شود.

جواد امام رباره مصوبه مجلس مبنی بر ممنوعیت حضور در انتخابات برای نمایندگانی که سه دوره متوالی در مجلس حضور داشته‌اند، اظهار کرد: چرا برای نماینده‌ای که تجربه لازم در مجلس را داشته و از سابقه خوبی هم برخوردار است و مردم هم به او اقبال نشان می‌دهند، محدودیت ایجاد می‌شود؟ تصمیم نمایندگان مجلس در واقع ایجاد محدودیت است.

وی بیان کرد: حضور در مجلس به تجربه مدیریتی و قانونگذاری نیاز دارد، ولی با این تصمیم نمایندگان، مجلس از حضور نمایندگان باتجربه محروم می‌شود. مجلس محل قانونگذاری است نه اجرا که برای آن محدودیت ایجاد می‌کنند. اگر بحث جوان‌گرایی مطرح است باید اشاره کرد که جوان‌گرایی خوب است، ولی جوان باید باتجربه باشد نه اینکه جوانانی که به کار گرفته می‌شوند، بی‌تجربه باشند. مجلس به تجربه نیاز ضروری دارد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: بکارگیری جوانان ضروری است، اما به جای آنکه مدیریت را به جوانان بسپاریم و افراد باتجربه مشاور آنها باشند، افراد باتجربه همچنان در مدیریت هستند و جوان‌ها مشاور آنها شده‌اند. از سویی قوانین ما هم مشکل دارد، مثلاً برای مجلس که کار قانونگذاری دارد، محدودیت سنی در نظر گرفته شده است در حالی که کار تصمیم‌گیری و قانونگذاری به محدودیت سنی نیاز ندارد.

امام با اشاره به اینکه تجربه لازمه کار مجلس است، تصریح کرد: استدلال نمایندگان مجلس برای محدود کردن عضویت در مجلس را نمی‌دانم، شاید دنبال عوض کردن نسل نمایندگان هستند اما سوال من این است چرا برای افراد باتجربه محدودیت گذاشته می‌شود؟ در دنیا برای حوزه اجرایی محدودیت گذاشته می‌شود ولی مرسوم نیست که در حوزه تقنینی چنین محدودیتی گذاشته شود؛ تصمیم اخیر مجلس جای تأمل دارد.

مدیرعامل بنیاد باران همچنین درباره لایحه جامع انتخابات گفت: این لایحه گامی رو به جلو است، البته باید منتظر بمانیم که در روند تصویب، دچار چه تغییراتی می‌شود و هدف قانونگذار چگونه تحقق پیدا می‌کند. به هر حال من نظر مثبتی درباره این لایحه دارم چون نقش بیشتری به احزاب در انتخابات داده است.

در حال حاضر نماینده‌ای که به مجلس راه می‌یابد هیچ مسئولیتی در قبال تشکیلات پشتیبان خود ندارد. در لایحه جدید این مشکلات حل می‌شود، احزاب در معرفی نامزدهای انتخابات نقش تعیین کننده خواهند داشت، باید پاسخگوی عملکرد خود بوده و دنبال کادرسازی باشند. همچنین فعالیت حزبی ساماندهی شده و احزاب بزرگ جایگزین احزاب متعدد خواهند شد.

وی در پایان با اشاره به شرط خوداظهاری داوطلبان انتخابات به وفاداری و التزام به قانون اساسی، ولایت فقیه و اسلام بیان کرد: پیش از این باید صلاحیت داوطلبان احراز می‌شد، اما اکنون خوداظهاری و تأیید مراجع رسمی جایگزین احراز صلاحیت شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1397/12/14
تجربه بی عدالتی اختلاس باند بازی بلی اما عملکرد مثبت خیر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
دمت گرم
دقیقا همینه
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1397/12/14
آخم جوان گرائی می کنند مثال نما یند ه آوج که هیچی بلد نیست
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1397/12/14
اتفاقا اگه تصویب بشه خوب نماینده شهر ما چهار دوره نماینده شهر ما شده هر دفعه به زور پول رای جمع کرده اونفقط نماینده ی جیب خودشو خانوادشه
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1397/12/14
حرف مفت نزن کسی اگه عرضه داشته باشه تو سه دوره کار میکنه
France
10:42 - 1397/12/14
تجربه ، ناکارامده چه ارزشی داره ؟ سرعت تغییرات بالاست هر دو دوره باید عوض شوتد .
Netherlands
10:44 - 1397/12/14
تجربه چی؟تجربه رانت وسیاسی بازی وسفسطه بازی؟خوب بزارین بقیه هم بیان یاد بگیرن نکنه بخیل هم هستند مجلسی ها؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1397/12/14
بابا ما اگه نخواهیم از این تجربه شما استفاده کنیم کیو باید ببینیم. بابا برید بذارید جوونا بیان بذارید مردم و مملکت نفس بکشن. نه شما رو می‌خوایم نه تجربه شما رو.
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/12/14
آقای محترم وقتی سه دوره نماینده در مجلس باشید برای کشور اتفاقی نیفتد ووضع بهتر نشود دیگر نماینده نباشید بهتره .برید؟ دنبال کارتان
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/12/14
اصلا کارمیکنن که تجربه بخوان داشته باشن ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
مگه کاری هم میکنین همش باند بازی و بخور بخور به چیزی بگين که به نفع این ملت تمام شده باشه به قانون رو ببین که شماها تمام قد ازش دفاع کرده باشین. به مشت ترسو که نکنه دوره بعد نتونه کاندید بشه دهنشون بسته است
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1397/12/14
اولا میخواهند بازار کار رونق پیدا کند
دوما بفکر سلامتی نمایندگان مثلا محترم هستند . بخور بخور بسه برای سلامتیشون بده
سوما میخواهند از این نعمت دیگران هم بهره ببرند.واما نمایندگان با تجربه و صلاحیت دار؟کدومشون رو میگی
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1397/12/14
این چند روز پیش مجلس گوش کردید یا دیدید ؟ حدود ۳۰ نفر این بودجه را با دولت توافق کرده بودند. تمام حق و حقوق خودشان را لحاظ کرده بودند. این کمسیون معلوم نبود نماینده ملت هستند. یا نماینده دولت. دولت که نماینده داشت. ولی هرجا به نفع ملت حرفی زده شد. کمسیون مخالف بود خدا پدر دولت بیامورزه. اغلب موارد میگفت دولت نظری ندارد.
ولی ۸۰ میلیون ایرانی سوالشون از کمسیون اینه که چرا مخالف حقوق ملت هستی؟ مگر شما نماینده ملت نیستی؟ حدود ۱۶۰ یا ۱۷۰ نفر در مجلس هیچ کاره بودن چون هر طرحی دادن اقای رئیس گفت وارد نیست. با قانون مغایرت داره. خودش یه قانون جدیده. این ۱۷۰ نفر وقتی نظراتشون وارد نبود توی مجلس چکار میکردن ؟؟؟!!!! چشم بستند به همه ی انچه که دولت بودجه داده بود رای مثبت دادند. بجز حقوق که بار اول ۲۰درصد رای دادن بعدا پشیمان شدن دیدن دیگه واقعا زشته اگه یه کاری نکرده باشن. واقعا اگر اینا تو مجلس نباشن بهتر نیست؟؟؟!!! روزی که داشتن افزایش حقوق را به رای میذاشتند اتوبوس رانی ۲۰دصد قیمت را افزایش داد یعنی این افزایش حقوق ۲۰درصدی کالا در سال ۹۸ است. پس این ۱۷۰درصد تورم چی شد؟؟؟؟۱۷۰ درصد تورم کجای حقوق این ملت محاسبه شد؟؟؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1397/12/14
تجربه توی چه کاری منظورته ؟ حل مشکلات مردم یا ...
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1397/12/14
چه محدویت یک عمر خوردند خوابیدند خدایی اینها چه کار مثبتی برای این مردم انجام دادند اینهم تجربه این آقایان مملکت را به چه روزی در آوردند بس دیگه خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/12/15
نماینده مردمی شهید مدرس بود حیاتش را جهت بیداری اسلامی تقدیم کردوانگهی سه سال مدت کمی نیست اگر نیت خدمت دارند کی باید فضا برای نمایندگان جوان فاقد سرمایه آنچنانی باز شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج