فلاحت‌پیشه: رفراندوم CFT جامعه را ملتهب می‌کند
۸۳۸۷۸۱
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
۳۰۰۹
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برگزاری رفراندوم برای لوایح مرتبط با FATF چه از طرف مجلس شورای اسلامی و چه از طرف دولت باعث ایجاد فضای التهابی در کشور می‌شود به خصوص در جامعه فعلی که به اندازه کافی به دلیل مسائل اقتصادی رنجیده خاطر است.

خبرگزاری ایسنا: رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برگزاری رفراندوم برای لوایح مرتبط با FATF چه از طرف مجلس شورای اسلامی و چه از طرف دولت باعث ایجاد فضای التهابی در کشور می‌شود به خصوص در جامعه فعلی که به اندازه کافی به دلیل مسائل اقتصادی رنجیده خاطر است.

حشمت‌الله فلاحت پیشه با اشاره به طرح مباحثی مبنی بر برگزاری رفراندوم در خصوص لوایح پالرمو و CFT، گفت:‌ اخیرا مباحثی درباره برگزاری رفراندوم برای کنوانسیون‌های مرتبط گروه اقدام ویژه مالی (FATF) مطرح شده است که بنده با برگزاری رفراندوم در این باره مخالف هستم.

وی با این توضیح که رفراندوم تعریف مشخصی دارد، اظهار کرد: در مواردی که محلی برای تصمیم‌گیری وجود نداشته باشد به مردم رجوع می‌شود تا نظرشان را اعلام کنند نمونه آن موضوع برگزیت در انگلیس است که برای خروج رفراندوم برگزار کردند، اما کنوانسیون‌های مرتبط با FATF محل قانون‌گذاری دارد و سیر آن از دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان گذشته و اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم حضور رییس جمهور در جلسات مجمع تشخیص برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) گفت: بنده در طول مدتی که به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تشخیص پالرمو حضور داشتم آقای رییس جمهور در این جلسات نبودند، ولی معمولاً فضای مجمع تحت تاثیر مصاحبه‌های شخص رییس جمهور و برخی اعضای دولت، منفی می‌شد و این مصاحبه‌ها اثر منفی برموضع‌گیری‌ها می‌گذاشت.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: بهتر است رییس جمهور به جای طرح مسائل در حوزه‌های عمومی و رسانه‌ها در مجمع تشخیص حضور یافته و از نظر دولت دفاع کند. متاسفانه بخش عمده‌ای از دوره‌های ریاست جمهوری کشور با این مشکل عجین شده بود که برخی روسای جمهور برخی از دستگاه‌های قانون‌گذاری را قبول نداشتند که تصمیم‌گیری‌های آنها کشور را تحت تاثیر قرار می‌داد. نمونه آن دوران آقای احمدی‌نژاد است که سیاست قهر با مجلس شورای اسلامی را در پیش گرفت و اکنون هم آقای روحانی هم سیاست قهر با مجمع را دارد.

وی با تاکید بر این‌که این رفتارها باعث عقب ماندن کشورها و تعلل در تصمیم‌گیری‌ها می‌شود، اظهار کرد: بخشی از تعلل در تصمیم گیری‌ها ناشی از آن است که افراد مستقیم مذاکره نمی‌کنند آن هم در وضعیتی که عمل به قانون برای کشور لازم است لذا در چنین شرایطی بنده برگزاری رفراندوم را درست نمی‌دانم. طرح برگزاری رفراندوم چه از طرف دولت و چه از طرف مجلس شورای اسلامی برای لوایح پالرمو و CFT به معنای ایجاد فضای التهاب در کشور است آن هم برای جامعه ما که به اندازه کافی به دلیل مسائل اقتصادی رنجور شده است.

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و لایحه پالرمو دو کنوانسیون مورد تایید FATF است که در مرحله بررسی در مجمع تشخیص می‌باشد. اخیر FATF مهلت مجددی را به ایران جهت عمل به توصیه‌ها اعلام کرد که بعد از آن برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی از دولتی‌ها طرح رفراندوم درباره این لوایح را مطرح کردند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/12/14
تو رو هم قبول ندارن چه برسه به رفراندم
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1397/12/14
یه بارم نظر واقعی مردمو بخواین ببینید چی میشه
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1397/12/14
شما نگران وضع ملت بودي الان اين اوضاعمون نبود. ...
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/12/14
جامعه بسیار ملتهب هست آقا،
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/12/14
اقا مسولان حقوق میگیرند برای تصمیمات سخت وقتی فرزندشان را بورسیه‌میکنند بخارج میفرستند از مردم سوال میکنند به‌مردم چه؟مصلحت را خودتان میدانید چرا اینجا همه کنار میکشید باشید و مس لیتش را قبول کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اینم مثل برجام نافرجام تصویب میکنیدغرب واروپاهیچ موقع نفع ایران ونمیخواهن صدرحمت به ابوموسی اشعری
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
غرب نمیخواد تو میخوای؟ ما میخوایم یبار بریم توی چاله غرب که بهتر از چاله شماست ب تو چ
United Arab Emirates
15:42 - 1397/12/14
فلاحت توهم شریک دزدورفیق قافله ای وباتعهداتی که دادی شدی رییس کمیسیون که براشون خوش خدمتی کنی وحوزه انتخابیه ات راکلا فراموش کردی.وفای بهدشرافت میخواهد
United Arab Emirates
15:58 - 1397/12/14
رسایی اینقدر خوشحال بود درتلویزیون یکی دوساعت پیش که کم مونده بود...جلو جلو جشن گرفته که پیروز شدیم بر مردم ! یکم شک بود که رسایی رادیدم زیادی شنگول بود متوجه شدم اوضاع بر وفق مراد ...هست
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1397/12/14
حال شما را بد می کند
و حال جامعه را خوب
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1397/12/14
آقای فلاحت پیشه کجای هشت ماه است جامعه را با آشفته کردن قدرت خرید وقحطی مصنوعی وعدم مدیریت آنچه هست بهم ریخته اند که بتوانند FATF زمینه سازی والقائ وتصویب کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج