حسن‌زاده: با غفوری کردی حرف می‌زنم
۸۳۹۲۴۹
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
۴۶۷۳
اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در یادداشتی به تشریح موضوعات مرتبط با مصاحبه و حواشی اخیر پرداخت.

سایت فدراسیون فوتبال: اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در یادداشتی به تشریح موضوعات مرتبط با مصاحبه و حواشی اخیر پرداخت. متن یادداشت رئیس کمیته انضباطی به این شرح است:

به نام خداوندی که بصیر و علیم است

تقدیم به آنانی که 48 ساعت از تخریب و تفرقه و وحدت شکنی لذت بردند و بی خبر از اصل ماجرا با واکنش های ناپسند و غیر منصفانه بهانه ای به دست دشمنان این مرز و بوم دادند.

نقل شده که در مسیر حرکت کاروانی تابلوی هشدار دهنده ای نصب شده بود که:

بعد از این گردنه کوه ، چشمه آبی وجود دارد که آب آن آلوده به زهر است، احتیاط کنید و مبادا از آن آب بخورید.

نگارنده ی تابلو ، زهر را به غلط با حاء جیمی (زحر) نوشته بود و اکثریت اهل کاروان هم به محض رویت تابلو با تمسخر نویسنده که زهر را زحر نوشته حرفها و متلک هایی پشت سرس می گفتند و با افتخار از اینکه یک غلط املایی در تابلو کشف کرده اند از آب چشمه نیز می نوشیدند و تلف می شدند. جز عده قلیلی که با عقل و درایت و حسن نیت، از آن یک غلط املایی گذشتند و اصل پیام را دریافتند و آلوده به زهر نشدند.

من اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از حدود سه دهه فعالیت و خدمت در حوزه فوتبال و حدود 8 سال خدمت در پست ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ،جرات کردم تا یک نکته از ده ها نکته ی درد آور فوتبال کشورم را بیان کنم، آن هم در روزگاری که دروغ و چاپلوسی و تملق در فوتبال به یک واقعیت تبدیل شده و به زبان آوردن حقیقت بسیارخطرناک و هزینه بر است.

همه را به یک چوب نزنیم.

در بین رسانه های فوتبالی که من با آنها سر و کار داشته ام ، هستند انسان های شرافتمندی که فقط به رسالت خود عمل کرده و با رزق حلال گذران زندگی می نمایند و نه از سختی کار خم به ابرو می آورند و نه سر در مقابل برخی ها خم می کنند، که من هم دستشان را می بوسم و هم افتخار می کنم که در کنارشان هستم.

به این پیام رهبر معظم انقلاب که در تاریخ 21/12/91 در جمع ورزشکاران فرمودند توجه فرمایید؛

ایشان با اظهار گلایه از تلاش برخی، برای تخریب فضای ورزشی کشور از طریق ترویج تهمت، دروغ، نزاع و تخریب افراد تأکید کردند: متأسفانه سهم رسانه های ورزشی در این کار خلاف کم نیست و من در این خصوص هشدار می دهم.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: برخی رسانه های ورزشی با بزرگنمایی موضوعات کوچک و ایجاد فضای دعوا، تلاش می کنند تا افراد مصاحبه کننده رابه سمت حرف های تند و ناسزاگویی سوق دهند که این کار نادرستی است و باید نقطه مقابل آن در رسانه ها تقویت شود.

بنده صبح روز یکشنبه 12 اسفند 97 تلفنی به برنامه ی رادیویی دعوت شدم و انتظار داشتم مثل همیشه در خصوص حوزه فعالیت اینجانب ، خصوصا در آستانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا سوالاتی شود تا بتوانم پاسخگو باشم.

مجری محترم با قرائت پیام شخصی یک فوتبالیست در صفحه شخصی اش که از قضا آن پیام مضمونی زشت و توهین آمیز علیه من داشت ، اصرار داشت تا من هم جوابی دهم.

بنده اظهار داشتم آیا این مطلب کمکی به اصلاح و پیشرفت فوتبال خواهد کرد؟ چرا اصرار دارید که این شیطنت ها در رسانه ای که ثانیه ثانیه آن از بیت المال تامین می گردد مطرح شود؟

همچنین گفتم شما عزیزان رسانه گاهی باعث شده اید تا منکرات و رفتارهای ناپسند شیوع پیدا کند. آیا لازم است کل مردم ایران از طریق رادیو بدانند که دروازه بان و کاپیتان استقلال تهران در صفحه شخصی اش به رییس کمیته انضباطی فوتبال کشور اهانت نموده است؟

در مسیر توضیح این مطلب مثالی زدم که به کمک مجری محترم ، کلمه ای از آن مثال ابزاری شد در دست برخی که مترصد فرصت بودند تا به رکن قضایی فوتبال و شخص رییس کمیته انضباطی بتازند.

قبل از این که آن جمله خاص که موجب سوء برداشت شد را بگویم ، سوالی از اهالی فوتبال دارم که آیا یادتان است حدود 20 سال پیش جوان فوتبالیستی از تیم شهر و دیار خود با رویای پیشرفت و ملی پوش شدن به یکی از تیم های پایتخت پیوست و چون در کنار رشد فوتبالی و شهرت شگفت انگیز آن ، هیچ کمکی در مسیر ارتقای فرهنگی علمی آموزشی و از همه مهمتر زندگی حرفه ای به او نشد و چهره شدن در رسانه ها فرصت اندیشیدن در رفتارش را به او نداد و باشگاه هم کنترل لازم در زندگی حرفه ای او نداشت ، آن تازه جوان رعنای فوتبال ایران که از دیارفوتبال خیز کشورمان وارد تیم بزرگ پایتخت شده بود ، یک شبه هم حیثیت خود و خانواده اش را بر باد رفته دید وهم زندانی شد و کیفر دید و فوتبال و جوانی اش نابود شد.

و یا راه دور نرویم سال گذشته نیز نوجوان آینده دار فوتبال ایران هم از تیم کوچک دیار خود به تیم بزرگ پایتخت آمد و به همان دلایلی که عرض کردم چنان در رسانه بزرگ و بزرگ گردید که رشد نامتوازن این فوتبالیست آینده دار سبب شد تا رفتارهای غیرمتعارف در میدان فوتبال از او سر بزند و در اولین حضور تفریحی در کنار دوستانش نیز حادثه ساز شده و حتی موجب سلب جان فوتبالیست دیگری شد.

عرض من در برنامه رادیویی این بود که اگر یک جوان که در تیم کوچک شهر خود بوده و برای رشد فوتبالی اش او را وارد یک تیم بزرگ می کنیم باید به فکر تربیت حرفه ای اوهم باشیم نه اینکه رسانه ملی فضایی ایجاد کند که هر کس با هر میزان علم و آگاهی و مقصود و غرض ، مطالبی نوشت آن را فورا رسانه ای کنیم.

بدیهی است که گفتن این حرف ها در مقابل رسانه ، شجاعت می خواهد که من با توجه به شجاعتی که در وجود رهبر نازنین انقلاب دیدم به ایشان تاسی و اقتدا کردم.

(پیام مقام معظم رهبری را دوباره بخوانیم :ایشان با اظهار گلایه از تلاش برخی، برای تخریب فضای ورزشی کشور از طریق ترویج تهمت، دروغ، نزاع و تخریب افراد تأکید کردند: متأسفانه سهم رسانه های ورزشی در این کار خلاف کم نیست و من در این خصوص هشدار می دهم.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند:برخی رسانه های ورزشی با بزرگنمایی موضوعات کوچک و ایجاد فضای دعوا، تلاش می کنند تا افراد مصاحبه کننده رابه سمت حرف های تند و ناسزاگویی سوق دهند که این کار نادرستی است و باید نقطه مقابل آن در رسانه ها تقویت شود.)

البته پرواضح است که اگر کسی دیگر از برخی رسانه انتقاد کند چنان بلایی بر سرش می آورند که دیگر به فکر انتقاد نباشد.

شهرستانی بودن برای همه ما افتخار است و اگر امروز شما برای بایکوت کردن کمیته انضباطی و تخریب حسن زاده هشتک من شهرستانی ام راه انداخته اید من خودم در فروردین سال 90 که این سمت را عهده دار شدم ، شهرستانی بودنم را تاکید می کردم جالب است که تکرار می کردم شهرستانی ام چون برخی از شما عزیزان معتقد بودید که من به توصیه مدیران آبی یا قرمز به فدراسیون تحمیل شده ام و باور نمی کردید که من شهرستانی با سابقه فوتبالی و مدیریتی ام شخصا این قابلیت را داشته ام ، لذا تاکید می کردم شهرستانی ام و کسی را هم نمی شناسم.

من افتخار می کنم که با حدود ده گویش و زبان با هموطنان کرد و آذری و گیلک و مازنی و تالشی و عرب و ... با گویش خودشان صحبت می کنم.

و اگر امروز در لباس حمایت از آقای ووریا غفوری چالش را به قومیت ها کشانده اید باید بگویم که:

اولا من با این بازیکن، کردی صحبت می کنم.

ثانیا شما امروز سنگ کردستان و خوزستان را به سینه می زنید آن هم در حد نگارش یک پست و متن دوخطی در هتل 5 ستاره ، ولی من در دوران نوجوانی ام ازکنار خانواده ام در شمال کشورجدا شده و در مریوان و دزلی و قله های شهدا و تته و ملخور و یا در جفیر و طلائیه و اروند کنار و سوسنگرد خوزستان ادای وظیفه کرده ام و بسیاری از دوستان عزیزم از شهرهای مختلف ایران اسلامی در کنارم شربت شهادت نوشیدند.

ای کاش دوستانی که امروز نگران برخی اتفاقات دلخراش فوتبال هستند ، این حساسیت را نسبت به خانواده گریان آن تازه جوانی که پرپر شد هم می داشتند.راستی چند بار اعضای تیم را دسته جمعی برای دلجویی به منزل خانواده آن جوان مرحوم در بوشهر برده اید؟

با افتخار عرض می کنم حدود 150 قاضی شریف در سراسر کشور در رکن قضایی فوتبال همکاری پاره وقت دارند که فدراسیون فوتبال باید منت دار قوه قضاییه هم باشد.

اقلا چند قاضی شریف عالی رتبه نیز در کمیته های استیناف و اخلاق و تعیین وضعیت و انضباطی مشغولند که برخی اشاره کرده اند جناب آقای تورک (رییس کمیته اخلاق ) را کاملا و به خوبی می شناسند و لابد می دانند که ایشان هم قاضی شاغل هستند و هفته ای چند ساعت در خارج از وقت اداری به فوتبال کمک می کنند.

و هم می دانید که همه ما کسوت قضاوت داریم و در ساعات غیر اداری و هفته ای چند ساعت هم در خدمت فوتبال هستیم، پس چگونه شما فقط مرا دوشغله یافته اید و به همکارم که شرایطی مثل من دارد توصیه به رسیدگی می کنید؟

پر واضح است که خروجی رکن قضایی فدراسیون فوتبال از جمله کمیته انضباطی یا محرومیت است ویا جریمه و توبیخ و غیره و مسلم است که ما محبوب هواداران هیچ تیمی نیستیم ، خصوصا در چشم برخی هواداران متعصب فوتبال که همه چیز را در منافع تیم محبوب خود می خواهند ، چه بسا منفور هم هستیم و ما این را پذیرفته ایم چون اساسا کار قضاوت چنین وصفی دارد و حداقل یک طرف پرونده از دست قاضی ناراحت می شود.

به هر حال رای دادن علیه تیم بزرگ و بازیکنان بزرگ کار سختی است و در طول این 8 سال هر وقت رایی علیه دانه درشت ها دادیم، تهدید شدیم اما مقاومت کردیم ، تطمیع شدیم اما آلوده نشدیم، به اتومبیل ما خسارت زدند مقاومت کردیم،تهدید به ربایش فرزندانمان و قتل آنان شدیم که مراتب را با آدرس و مشخصات به مقامات ذی ربط منعکس نمودیم ولی مقاومت کردیم.

با هیچ یک از شما بزرگان رفت و آمد نداریم حتی دعوت باشگاه ها و افراد معروف فوتبالی را هم در کمال احترام رد کرده ایم تا بتوانیم قاطعانعه رای بدهیم .

آیا تاکنون ما را در میهمانی ها و حتی مراسم دینی و مذهبی و افطار و جشن پیراهن و مراسم باشگاه خود یا سایر باشگاه ها دیده اید؟ آیا با یکی از شما ها عکس و فیلم داریم ؟

بازیکنان محترمی که در طول این 8 سال در تیم ملی بوده اید، آیا حسن زاده و همکارانش را در مجالس و ضیافت های شام و مراسم بدرقه و سفرهای خارجی تیم های ملی دیده اید؟ پرهیز کرده ایم تا بتوانیم بدون هیچ تعلق خاطر و رودربایستی کارمان را محکم انجام دهیم .

و اینگونه است که شهرستانی بودیم و شهرستانی هم مانده ایم و شاید گناه بزرگ ما همین است که با برخی ها قاطی نشده ایم و براحتی حق متخلف را کف دستش گذاشته ایم .

حضور فوتبالیست در اجتماع و مشارکت قهرمانان ملی در حوادث و بلایای طبیعی موجب افتخار فدراسیون و کل جامعه است ولی بین حضور در کنار زلزله زده ها و خانه سازی و اهدا صمیمانه محبت تاتایپ چند کلمه چالش بر انگیز در صفحه شخصی زمین تا آسمان فرق است ( و کل یدعی وصلا بلیلی)

هزاران حرف محرمانه از خانواده فوتبال در سینه من و همکارانم هست که مطمئنم هیچ وقت برملا نخواهد شد ، چون ما سوگند خورده ایم ، مخصوصا مسایلی مربوط به دوستان گرمابه و گلستان امروزی که تا دیروز همدیگر را تکفیر می کردند و مدارک و مستنداتی علیه همدیگر ارائه می دادند که هیچ وقت برای احدی بازگو نخواهیم کرد.

فرهنگ پرخاش و تحقیر از روی تکبر و منیت،شایسته پهلوانان ورزشی که پرچم مقدس و آرم الله در سینه و بازویشان نقش می بندد نیست.

برخی از شما عزیزان که خود را متخصص فوتبال می دانید اجازه نمی دهید تا یک نفر به مسایل فنی شما ایراد بگیرد چگونه است که حقوقدان نیستید ولی مکرر راجع به موازین حقوقی و جایگاه های قانونی مناصب و مشاغل ایراد می گیرید؟

اینجانب شخصا اطلاعات و تجربیات فوتبالی هم دارم لیکن تاکنون یک کلمه ای راجع به مسایل فنی هیچ تیمی حرف نزده ام در حالی که من در سال 1368 در ورزشگاه آزادی به عنوان مربی تیم روی نیمکتی نشسته ام که برخی از شما دوستان الان نشستن روی آن نیمکت را تجربه می کنید.

بنازم به معرفت و بصیرت آن مدیر فوتبالی که دیروز خبرنگار راجع به همین حاشیه فوتبالی اخیر اصرار می کند تا پاسخی جنجال برانگیزتر بشنود ولی مدیر محترم با بصیرت کافی می گوید این حواشی به ما مربوط نمی شود و ما وظیفه فوتبالی مان را دنبال می کنیم ، بیایید به یکدیگر احترام بگذاریم و حرمت شکنی نکنیم و این خصلت زشت و ناپسند عقده گشایی در فضای مجازی که بارها موجب وهن جامعه ما شده را مدیریت کنیم تا فرهنگ جامعه نیز ارتقا یابد . ان‌شالله

کسی که همیشه و با افتخار شهرستانی می ماند

ارادتمند

اسماعیل حسن زاده 15/12/97

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/12/15
بابا جمع کن ...
توهین میکنین، بعدا توجیه میکنین
پاسخ ها
ناصری
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
آقای حسن زاده!
اولا، این مثال تابلو زهر و زحری که گفتی خیلی مزخرف و بی ربط بود!
دوما، توهینی که کردی رو نمیتونی با این چرندیات و کشیدن پای خزیراوی و قائدی به وسط، ماست مالی کنی! قشنگ منظورت معلوم بود!
سوما، اینکه راز داری و حرف های ناگفته داری و...، معلوم بود فقط یه تهدید هست! و با این حرفت کاری کردی که دیگه هیچ کسی پیش تو واقعیت ها رو نگه! چون میترسه که یه روز چفت دهنت باز بشه!
چارما ، خداوکیلی هر چی قاضی تو کشور بود رو با رفتارت و این بیانیه زیر سوال بردی!
پنجمین، اینقدر از رهبری مایه نزار.
بدون نام
United States
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
من نمیدونم چرا هر غلطی میکنین میندازین گردن دشمنان خارجی.واقعا توهم به این بزرگی را هیچ ملتی به یاد نمیاره
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1397/12/15
اصلا نخوندم چی گفتی
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/12/15
نباید توهین میکردی حالا که کردی هم هیچی نگی بهتر
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1397/12/15
عجب من جات باشم حتما استعفا میدادم .. مثلاً اومدی درستش کنی .. کمیته انضباطی که لحن حرف زدن رییسش مودبانه نباشه بهتره منحل بشه
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1397/12/15
مردم کلا از تو بدشون میاد پس زودی برو گمشو
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1397/12/15
آقای حسن زاده ،!جوانی رامثال زدبد که شهرستانی وخطایی کردوفوتبالش تمام شد . این شما وامثال شما مدیران کوته نظربودیدکه ان جوان (مجاهدخذیراوی )رانابودکردید خطای اوآیا جریمه اش نابودی فوتبال وزندگی خودش بود؟ شما قاضیان کیته اخلاق وانضباطی به رای بسیار بسیارظالمانه خود می اندیشیدکه درحق ان جوان رواداشتید ؟خطای اودرجامعه ماحداکثرچندهفته ویاچندماه محرومیت بود نه نابودی زندگی وجوانی او.اگرفشارافکارعمومی نباشد بازهم شمابراحتی دست به نابودی خیلی ازجوانان دیگرکه ممکن است خطایی بکنند-به زعم شما-می زنید لطفا دست ازسر فوتبال بردارید
پاسخ ها
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
آفرین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1397/12/15
یعنی میخوای بگی من فاسد نیستم تمام مدیران ایرانی با پارتی اومدن سر کار کارها رو هم با پارتی بازی پیش میبرن بس کنید دیگه این همه حرف میزنید چون ازتون انتقاد میکنن شما مدیران تا زمانی که اینجوری از انتقادها بر آشفته میشید مملکت همینه که هست هیچ ایرانی نباید جرات کنه از شماها انتقاد کنه چون شماها صاحب ایران هستین وملت رعیت هاتونن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
بروبابا جم کن وریا از درد مردم میگه تو خودت روگنده می کنی
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1397/12/15
بازم که حرف خودت زدی چاپلوس
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1397/12/15
بازم که حرف خودت زدی چاپلوس
پاسخ ها
حمیدشهرستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
خفه شو خواهش میکنم خواهش خواهش
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/12/15
یعنی متعجبم
واقعا انقدر ادم وقیح
گوششو بچسبن بیارنش فقط این کامنتها رو بخونه

بعدش اگه نمرد حتما جزء حیواناته
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1397/12/15
گم شو اول خودت باید حرف زدنو یاد بگیری بعد به دیگران امر ونهی بکنی
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/12/15
اقای حسن زاده بنده حقیر هم جنابعالی وهم خانواده شما را بطور کامل می شناسم شما ادم سالم نترس وشجاعی هستید،خصوصا دز زمان قضاوت در دادگاه ،به حرفهای بازیکنان حکومتی امثال رحمتی وسیدجلال اهمیت ندهید، انها خودشان هزاران کثافتکاری دارند ،اما وریا بچه سالم وصادقی است در مورد جناب ظریف ولبنان و سوریه ی حرفی زد که بحق هم بود اما همین رسانه ها انقدر بزرگش کردند که احتمال اینکه این بازیکن از انور بام بیفتد زیاد است.در مجموع رسانه های ما بسیار خائن هستند دیدید چه بلای سر تیم ملی اوردند.جنگ بین کی روش،برانکو راه انداختند. بهترین راه این است که رسانه های داخلی را تحریم کنید تااز تهمت،افترا و.....در امان باشید.
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1397/12/15
بی شرف به شهرستانی توهین میکنی
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1397/12/15
مجری اجرای عدالت درهرارگانی یانهادی همیشه یه گروه هاشان دشمنش هستن
قبول اوریاغفوری باتوجه به بازیکن خوب بودنش دارد به بیراهه میره کاری بااین بازیکن میکنن ‌که نابودیابه فراموشی سپرده بشه علت اصلی این اتفاق هماازشهرستان آمدنش است.
United Arab Emirates
18:57 - 1397/12/15
میخواستی حرف بزنی رفتی بالادرخت
حالاداری توجیه میکنی خیال کردی مردم متوجه نیستن
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1397/12/15
بابا داستان نوشتی برو خودت جمع کن تووهین میکنین بعد میاید ماسمالی میکنید
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1397/12/15
کاش تو هم از آب چشمه خورده بودی؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1397/12/15
بگو گند زدم، غلط کردم تمـــــــام...

حالا چون جبهه رفتی باید هرکاری دوس داشتی بکنی؟؟؟ هرچی از دهنت دراومد بگی؟؟
همه مردم فهمیدن، دیگه نیاز به ماستمالی نیست،
دیگه بدترش نکن، به شعور مردمم توهین نکن، مردم از تو باشعورتر و فهمیده ترن
United Arab Emirates
19:42 - 1397/12/15
قرارنیست چون جبهه جنگ رفته ای هرغلطی خواستی بکنی حرفات همه مفت وبی ارزش بود
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1397/12/15
اگه انسان خوبی بودی قطعأ اینهمه چاپلوس تملق گو نبودی!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1397/12/15
آقای حسن زاده،فرد شریف و درستکار ودارای لیاقت به مقامات بالاتر رفتن
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1397/12/15
تو ریس کمیته انظباطی هستی خواستی برای وزیر خودشیرینی و چاپلوسی کنی که حالا فهمیدی خیلی تند رفتی و چه اشتباهی کردی. بهترین راه برای تو استعفاست
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1397/12/15
بس کن اینقدر مزخرف تگو مرتیکه
Iran, Islamic Republic of
02:21 - 1397/12/16
اقای حسن زاده کسی به شما التماس نکرده که تشریف بیارید کمیته انظباطی اگه این همه مشکل واستون پیش اومده بهتره لطف کنی بری همون قوه قضاییه به مردم خدمتت کنید،اقای حسن زاده تمام احکام شما در طول این چند سال دقیقا نشون میده که شما چقدر بر اساس رنگها حکم صادر کردید مردم همه چیزو میبینن و خوب هم میفهمن،اقای حسن زاده درسته شما از خانواده خود جدا شدید و اومدید واسه دفاع از کشور،کار شما قابل ستایشه اما وریا و امثال وریاها که در کردستان و کرمانشاه و ایلام و خوزستان و زندگی میکردن با زن و بچه با چنگ و دندون از کشور دفاع کردن،شما خودتو در جنگ بودید اما خانواده محترم جایشان امن بود اما این استانهایی که گفتم زن و بچه هم در جنگ بودن،چه بسیار مردانی که جلو چشم و زن و بچشون قطعه قطعه شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
آقای حسن زاده شما انقدر مغرور هستی که به جای اینکه عذر خواهی کنی توجیح میکنی بعدش داری میگی هفته ای سه چهار ساعت میای سره کار دوست عزیز اگه شما دست از سره ما وردارین و استعفا بدین یکی میاد جای شما که هروز تا ظهر سره کارشه حقوقش هم حلاله چون مثل شما هفته ای دو سه ساعت نمیاد سره کار ورسیدگی به یه پرونده هم شش ماه طول نمیکشه
Iran, Islamic Republic of
04:53 - 1397/12/16
چه اشکالی کی با کی به چه زبانی صحبت کنه اصلا درستش این هستش که هرکس با مردم شهر خودش به زبان خودش صحبت کنه میراث یک کشور شامل خیلی چیزها هستش بند پانزده قانون اساسی هم همین رو میگه و باید زبانهای دیگر رو هم تدریس کرد که پابرجا بمونه بخصوص زبانهای پرتکلم و پرجمعیت رو مثل تمام کشورهای دیگه، درهند با اون تنوع زبانی چندین زبان تدریس میشه ولی در ایران تمام زبانها رو فدای زبان فارسی و رسمی کشور کردن و میکنن!
این قانون اساسی متاسفانه معروف هست به بند خاک خورده قانون اساسی!
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1397/12/16
سلام و درود بر شرف آقای حسن زاده
گفتن حقیقت دل بزرگ می خواهد
واقعیت این است اکثریت فوتبالیست ها ی ما به جهت نداشتن تحصیلات عالیه وسواد ناکافی در اموری اظهار نظر می نمایند که دانش ان را ندارند پس بجای تخریب امثا ل آقای حسن زا ده متولیان پیگیر رفع فقر فرهنگی فوتبالیستها باشند تا ارزوی یک ملت را با دنبال داور دویدن در جام ملتهای آسیا که حکایت از فقر فرهنگی است هدر ندهند ، التماس دعا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج