ایجاد ۶۰۹ هزار شغل در یک سال اخیر
۸۳۹۳۵۱
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۰
۳۱۰۶ 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشتغال ایجاد شده از طریق برنامه‌های وزارت کار را ۶۰۹ هزار شغل ذکر کرد و گفت: علی‌رغم آنکه در بخش خدمات با افزایش نیروی کار مواجه بودیم، در صنعت کارخانه‌ای ریزش نیروی کار داشتیم.

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشتغال ایجاد شده از طریق برنامه‌های وزارت کار را ۶۰۹ هزار شغل ذکر کرد و گفت: علی‌رغم آنکه در بخش خدمات با افزایش نیروی کار مواجه بودیم، در صنعت کارخانه‌ای ریزش نیروی کار داشتیم.

عیسی منصوری در حاشیه جلسه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی درباره برنامه‌ریزی اشتغال در سال ۹۸ گفت: در بخش اشتغال آنچه که هدف‌گذاری کردیم، بیش از یک میلیون شغل است.

ولی برنامه‌هایی که اکنون وزارت کار دنبال می‌کند بخشی از آن را می‌توانیم پوشش دهیم به شرط آنکه هماهنگی بین‌دستگاهی وجود داشته باشد و منابع پیش‌بینی و مصوب شده متفاوت از سال‌های قبل در اختیار ما قرار بگیرد.

افزایش ۳۰ هزار نفری تعداد بیکاران

وی درباره نرخ بیکاری در کشور اظهار کرد: نرخ بیکاری متأثر از مشارکت است. وقتی نرخ مشارکت بالا و پایین شود عدد نرخ بیکاری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. لذا پیشنهاد می‌کنم به تنهایی نرخ بیکاری را ملاک قرار ندهیم. با این حال میزان بیکاران ما اندکی اضافه شده است و بر اساس داده‌های مرکز آمار ۳۰ هزار نفر بیشتر شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار خاطرنشان کرد: بر اساس داده‌های مرکز آمار در یکساله منتهی به پاییز ۹۷، ۶۰۹ هزار نفر شغل ایجاد شده است. ولی نکته‌ای که وجود دارد و مورد نقد هم قرار می‌گیرد این است که بخش قابل توجهی از این رقم اشتغال در کسب و کارهای خرد و در حد قابل توجهی اشتغال‌های غیررسمی است.

منصوری افزود: در همین یکساله‌ای که در مورد آن صحبت می‌کنیم به میزان قابل توجهی در صنعت کارخانه‌ای ریزش نیروی کار داشتیم ولی همزمان در بخش خدمات با افزایش نیروی کار مواجه بودیم.

نیاز بسیاری به اشتغال جدید داریم

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیاز بسیاری به اشتغال جدید داریم، گفت: سالانه به طور متوسط باید ۸۵۰ هزار شغل ایجاد می‌کردیم. با توجه به آنکه هدف‌گذاری سال ۹۷ حدود یک میلیون شغل بوده است بدیهی است که با ۶۰۹ هزار شغل عملاً تا این هدف فاصله داریم.

معاون وزیر کار خاطرنشان کرد: اینکه در شرایط رکود و با رشد کم اقتصادی این میزان شغل ایجاد شده، قابل توجه است. کشور ایتالیا زمانی که نرخ رشد اقتصادی را تجربه می‌کرد نرخ بیکاری جوانانش ۴۲ درصد بود ولی در مورد ما این عدد اکنون ۲۷ درصد است که نشان می‌دهد ظرفیت اقتصاد کشور چه در بخش رسمی و چه در بخش غیررسمی به‌گونه‌ای است که می‌تواند تا حدی این مساله را هضم کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1397/12/15
اینم بگید چند هزار نفر بیکار شدن و یا ورشکست شدن؟؟؟
United Arab Emirates
23:59 - 1397/12/15
البته تو کره ی مریخ اگرم‌ تو ایران یوده باشه یا هفت هشت ماه یبار حقوق میدن یا حقووقی هم ک میدن ۱۲۰۰.۰۰۰ تومنه ک اجاره خونه کمتر از ۸۰۰.۰۰۰ نیست زیبا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
United States
00:12 - 1397/12/16
این بیکارای توی خیابونم از خارج وارد میکنید حتما
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1397/12/16
و نابود کردن ۶۱۰هزار شغل
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/12/16
حالم از اين دولت به خصوص وزیرکارش به هم می خوره! بابا یکی هم نیست به اینها بگه مثل اینکه فکر میکنید مردم باور میکنن! من ديگه کار نمی خوام راحت باشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1397/12/16
میشه نام ببرید با ذکر مثال
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
1افرادی که در صف گوشت هستند2افرادی که در صف شکر هستند3افرادی که در صف....تازه میخاد کوپن هم بده که خودش باعث اشتغال عظیم چندین نفر در صف های طولانیه
Iran, Islamic Republic of
02:04 - 1397/12/16
درست فرماشات وزیر بیشتر از این آمار مشغولن متاسفانه همه دلال وکلاهبردار شدن
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1397/12/16
ازاونور۲میلیون هم بیکارشدن
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1397/12/16
دروغ نگین ...تعطیلی ۶۰۹ هزار شغل نه ایجاد شغل .
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/12/16
این آمار دروغ در این ۴ دهه ایران رو به این روز انداخته.
لعنت بر دروغ گوی کبیر
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/12/16
خخخ چقدردروغ میگین خسته نمیشین تودتونم باورنمیکنیدوقتی برای ایجاد۱ملیون شغل باید۷۰۰هزارمیلیاردتومان سرمایه گذاری بایدبش یعنی۱۰سال فروش نفت وگاز مملکت چط‌رشمااینقدرسرمایه اوردین وسرمایه گذاری کردین وشماتوبوجه کارکنان دولت وخودتون موندین وشمابودجه ومنابع شغل حدود۲۰ملیون اتباع خارجی افغانی وبدین اگه چیزی موندکه نمیمونه به ایران هزینه کنیدبودجه بالا۲۰۰سال مملکت هزینه وضررشون خاک برسرخاین احمق وقتی نمایندگان مجلس میگن اینابایداخراج بشن دولت نمیزارعواقبش این میش ونمایندگان گفتن یعنی چی که بیش از۳ملیون افغانی فقط توکارساتتنانی اشغال کردن وبیکاروچندبرابران توشغلهای دیگه فاچاقی وغیرقانونی وخودمون توهرخانه۱تا۲نفربیکارداریم عوافبش این میش واینقدرزیادن وزیرکارگفته اگه اینهابرن مشکل بیکاری حل میش .....لااین لیکاری وفقرنجومی بی ابی کم بودجگی این چه خیانت بزرگی عواقبش این میش بالا۴۰ملیون نغرزیرخط فقرهستن توایران ثروتمند وساعتی۵۰نفرمیرن زندان گریه دارازبیکاری وفقرازماست برماست
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/12/16
امارهاییکه منتشر میشه حاکی از رونق اقتصادی نقل میکنه در حالیکه واقعیت برعکسه بنظر میاد همین آمار و ارقام معیشت ملت را فلج کرده
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/12/16
صف گوشت رو میگه اشتغال
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1397/12/16
حرف زدن راحته . اونم دروغ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج