رئیسی: «آتش به اختیار» یعنی امر به معروف و نهی از منکر
۸۳۹۶۱۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
۹۴۴۸ 
تولیت آستان قدس گفت: «آتش به اختیار»‌ی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است. «آتش به اختیار» یعنی‌ای مردم اجازه ندهید در حضور شما خلاف امر خدا و ارزش‌ها انجام شود.

خبرگزاری میزان: حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار مسئولان کانون‌های فرهنگی امام رضا (ع) سراسر کشور که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه قیمت زیارت به قیمت معرفت انسان است، اظهار کرد: قرآن کریم در مباحث مهمی همچون تغییر قبله، ولایت امیرالمومنین (ع) و تبلیغات دینی از واژه خشیت استفاده کرده است.

وی با تأکید بر اینکه یک انسان متدین باید در جامعه مؤثر باشد نه متأثر، تصریح کرد: فرهنگ اسلامی، فرهنگ «کُلُکُّم راعٍ و کُلُکُّم مَسؤولٌ» است، انسان نسبت به دیگران مسئولیت دارد و مورد سؤال قرار می‌گیرد، گسترش خوبی‌ها و نهی از بدی‌ها و زشتی‌ها رسالتی بر دوش تمام متدینین است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر زمانه با انسان نساخت زمانه را باید ساخت، امام عالی‌قدر ما، شهدای بزرگوار و جانبازان سرافراز افرادی بودند که تاریخ‌ساز شدند. ما باید در زمانه مؤثر باشیم نه متأثر، ملت ایران در این ۴۰ سال نشان دادند که می‌توانند تاریخ را رقم بزنند و تحت تأثیر اراده قدرت‌ها قرار نگیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز شعار حقوق بشر غرب گوش فلک را کر کرده، اما دروغی بزرگ است. اضافه کرد: دشمن می‌خواهد با شبهه علمی و یا شهوت عملی ما را از میدان عبودیت و دفاع از ارزش‌ها خارج کند. «آتش به اختیار»‌ی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است. «آتش به اختیار» یعنی‌ای مردم اجازه ندهید در حضور شما خلاف امر خدا و ارزش‌ها انجام شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج