وزیر کشور: سال ۹۸، سال سختی نیست
۸۳۹۶۲۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
۷۹۴۹
وزیر کشور با تاکید بر اینکه همواره منافع ملی و مصلحت عمومی را در نظر بگیرید و صادقانه عمل کنید، گفت: مرز ما قانون است و نباید ذره ای از قانون و اصولمان عقب نشینی کنیم.

پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور: دکتر فضلی وزیر کشور در همایش فرمانداران سراسر کشور که صبح پنجشنبه در محل وزارت کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات برگزارکنندگان این همایش و حضور فرمانداران از اقصی نقاط کشور در این برنامه، گفت: در ذیل این همایش جلسات خوبی برگزار شد با مشارکت فرمانداران مطالب مختلف مطرح و تصمیم گیری شده است که می تواند هم برای کسانی که در فرایند تصمیم گیری و در مقام اجرا هستند و هم کسانی که در صف متولی سیاست گذاری، هماهنگی و نظارت هستند، الگوی خوبی باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه برخلاف گمانه زنی‌های برخی افراد، سال آینده سال سختی نخواهد بود، گفت: سال ۹۸ چه فرقی با امسال خواهد داشت که بگوییم سخت تر است؟ القائاتی صورت می گیرد و شرایطی را ترسیم می کنیم که آنهایی که ضعیف هستند خدایی نکرده منفعل شوند و آنهایی که تدابیری دارند، خارج از عرف و تصور واقعی اقداماتی انجام دهند و با طرح و بیان این موضوع در جامعه، هم روحیه مردم و هم امید و انگیزه آنها را کم کنند.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها هر کاری که می‌توانستند امسال انجام دادند و چه کاری مانده که در سال ۹۸ انجام دهند؟ در حوزه سیاسی، اجتماعی، رسانه‌ها و اعمال تحریم‌ها، هرکاری که بلد بودند انجام دادند. ما هم با تجربه‌ای که داشتیم توانستیم راه‌هایی را باز کنیم و راه‌های بهتر و بزرگتری را نیز باز خواهیم کرد. ضمن اینکه آمریکا هم در داخل و هم در خارج با سایر کشورها اختلافات و مشکلاتی دارد و همین موضوع مانع از اقدامات بیشتر آنها می شود.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه سال ۹۷ سال سختی بود و با خروج آمریکا از برجام، فشارهایی به کشور وارد شد، گفت: دولت در این مدت خود را با شرایط جدید وفق داده است. ساختارهای لازم ایجاد، تصمیمات لازم اتخاذ و تدابیر و اقدامات مناسبی انجام شد که در نهایت در وضعیتی هستیم که کشور می تواند به هر نوع تهدیدی که در سال ۹۸ از سوی دشمنان ایجاد می شود، بایستد و پاسخ درست و قوی دهد.

وی با بیان این که باید برای سال ۹۸ گفتمانی در سطح ملی داشته باشیم، گفت: عموما گفتمان ملی کشور هر ساله براساس و حول محور شعار سال تعیین شده از سوی مقام معظم قرار می گیرد، با این حال در داخل وزارت کشور نیز باید گفتمانی درون سازمانی در همین راستا تعیین کنیم.

رئیس شورای امنیت کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرایط منطقه از نظر آگاهی و تحلیل درست مردم و ضدیت با آمریکا شرایط بسیار خوبی است، اظهار کرد: در نظرسنجی‌های داخلی، مقوله‌ای به عنوان ترس از آمریکا وجود ندارد؛ برای اینکه تجربه منطقه و کشورهای مختلف را داریم که با اینکه تلاش کردند جای پایی برای خود در منطقه ایجاد کنند اما در نهایت در اوج حقارت آن کشورها را ترک کردند یا دور از دسترس مستقر شدند.

رئیس شورای امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع انتخابات سال آینده اشاره کرد و گفت: هیچ وقت انتخابات در کشور ما تهدید نبوده و همواره فرصت تلقی شده است. ما باید انتخابات را به جریانی در جهت افزایش نشاط سیاسی و اجتماعی در کشور تبدیل کنیم و با مشارکت مردم در سرنوشت خود و کشور، انسجام و وحدت ملی را بیش از پیش کنیم، اما این کار مدیریت ویژه ای می طلبد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به اختیارات فرمانداری ها اشاره کرد وگفت: مشکل ما این است که برخی از فرمانداران و استانداران از همه مقررات و قوانین اطلاع کافی ندارند یا اگر مطلع هستند، از آنها استفاده نمی کنند. برهان این مسئله مقایسه یک فرد با سایر فرمانداران یا استانداران است که برخی با همین اختیارات کارهایی را انجام می دهند اما برخی دیگر نمی توانند. البته به دلیل اینکه وزارت کشور دستگاه حاکمیتی است قوانین، دستورالعمل ها و مقررات بسیار زیادی دارد اما به هرحال آشنایی با قوانین و مقررات می تواند در جهت انجام وظایف و برنامه ها بسیار کمک کننده باشد. با این حال ما نیز معتقدیم بایستی اختیارات جدیدتر، بهتر و بیشتر به فرمانداران داده شود و در این راستا چندین جلسه با دولت نیز داشتیم و اختیارات بیشتری نیز برای فرمانداران گرفتیم.

رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: ما کمبود منابع نداریم بلکه در تجهیز و مدیریت منابع ضعف داریم که باید بهره وری در کارها را نیز زیادتر کنیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه فرمانداری ها باید ثقل و مرکز مردمی در شهرستانها باشد، از فرمانداران خواست تا بیش از پیش در میان مردم حضور یابند و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گیرد. وی در همین راستا تصریح کرد: بسیاری مشکلات و مسائل مردم با گفت و گو و حضور مسئولان در میان مردم و شنیدن مسائل آنها حل می شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید تولید، سرمایه گذاری و اشتغال را به عنوان محور اصلی و مطالبه مردم درنظر بگیریم؛ گفت: معیشت، اشتغال و مسکن مشکل اصلی مردم است و باید تلاش کنیم زمینه های حل مشکلات را ایجاد کنیم و در این مسیر نباید بگوییم این موارد در حوزه اختیارات یا وظایف ما نیست بلکه آنچه در توان داریم را بکار بگیریم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اکثر بانوان توانمند و دارای ظرفیت‌های بالا در عرصه های علمی و استعداد و تجارب کافی در امور اجرایی هستند که باید در همه حوزه ها از نظرات و تجارب آنها استفاده کرد و حتما در جلسات مشورتی و تصمیم گیری استان حضور یابند.

رحمانی فضلی در پایان با تاکید بر اینکه همواره منافع ملی و مصلحت عمومی را در نظر بگیرید و صادقانه عمل کنید، گفت: اگر کار را دست انجام دهیم، قانون را خوب اجرا کنیم و همچنین در کنار تعامل و گفت و گو با همه و توجه به سلایق و دیدگاههای مختلف، بر مبنای حق و قانون عمل کنیم، در این صورت نباید از هیچ چیزی ترسید و مطمئن باشیم دیگران نیز حرف شما را قبول خواهند کرد. مرز ما قانون است و ذره ای از قانون و اصولمان نباید عقب نشینی کنیم.

انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/12/16
هرچی گفتین برعکس شده
پاسخ ها
AAAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
وزیر جان قرص را سر ساعت خوردی چون سخن های تو با واقعیت فاصله دارد.
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1397/12/16
اصلا این خبر هارو که آدم میشنوه ها، تن و بدنش میلرزه!
گفتن بابت دلار خیالتون راحت، شد اون
اینو میخوان چیکارش کنن...
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1397/12/16
دولت فازش چیه که به جای شغل ایجادکنه وفقررفع کنه وبهداشت وتحصیل رایگان وظیفش چراانجام نمیده وناموفق ولی بودجه ومنابع شغل حدود۲۰ملیون افغانی میتونه بده
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1397/12/16
باز بدون هماهنگی صحبت کردی،
زندگی برای کسی سخت نیست که مثل شما ۵۰ میلیون حقوق بگیرید ،
کارگران کارمندان که حد اقل حقوق را میگیرند خیلی سخت است پس اول فکر کن بعد سخنرانی
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1397/12/16
الان که وضع مملکت معلومه سال بعدم بوی بدی میاد فقط خدا کمک کنه به همه
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/12/16
برای مایابرای شما؟
France
20:19 - 1397/12/16
شما فکر کن وزیر کشور غیراز این بگ خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1397/12/16
ا حرف و آینده نگری شماها اعتبار و ارزشی در بین مردم دیگر ندارد
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1397/12/16
بله برای شما کاخ نشین ها هیچ سالی سخت نیست. این مردم هستن که باید بدبختی بکشن
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1397/12/16
میدونیم‌ما مردم .چ سختی باید داشته باشین حال کنید با پول ملت .بخورید تا خدا جوابتونو بده
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1397/12/16
خودت میدانی چه سال سختی در پیش است تورم حداقل 150درصدی چرا دست از دروغ بر نمی دارید خاینها
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1397/12/16
برای شماها هیچ سالی سخت نیس ولی برای مردم درد آوره میفهمی فک نکنم بفهمی
مسئولان بیسرف،مردم بیسعور
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1397/12/16
برای شما قطعا سخت نیست.
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1397/12/16
حرف مفت نزن برای شما که فرقی نداره برای مردم که باید جنسی را ده برابر قیمت واقعی اش بخرند باین وضع کشور بیکاری گرانی که سال به سال هم بدتر میشه بااین تحریمهای که مردم باید جور اش رابکشند شما که مفت خور کشور هستید که خود همکار کشور می دانید
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1397/12/16
یعنی بدبختر ازین میشیم
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1397/12/16
برا شما سخت نیست آقای وزیر.. این حرفت نشون میده که چقدر از بطن جامعه دوری
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1397/12/16
برای شما نه ولی وای به روز مردم
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1397/12/17
وقتی میگه سال ۹۸ سال سختی نیست ۴ ستون بدن آدم میلرزه ...
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/12/17
برای شما بله‌، ولی برای دیگران چرا هست.
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1397/12/17
برای تو وامثال تو ومسئولین بله نیست.
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1397/12/17
سالی که نگوست از بهارش پیداس
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1397/12/17
جناب وزیر محترم برای شما وامثال شما آری هیچ سالی سخت نیست مخصوصا امسال ولی برای این مردم ستم دیده که کمرشان زیر بار تورم گرانی و وضیعت نابه سامان اقتصادی خم شده است چهره شرمنده گی پدران ومادران دراین شبهای نزدیک سال کاملا مشاهده می شود ای کاش شما با عینک واقعی به این اوضاع واحوال نگاه می کردید وآن موقع وجدان گفتار خویش را درآینه روزگار مشاهده می کردید
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1397/12/17
البته برای خودتان برای ماکه سخته خسته نباشی دلاورخداقوت پهلوان
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1397/12/17
خدا بداد مردم برسد سال بدی در پیش رو داریم قند کم شده روغن جامد نیست تو یازار وووو ان وقت یارو میکه همچی خوبه .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج