امام جمعه لواسان: من بولدوزر ندارم که خانه های مردم را خراب کنم
۸۳۹۹۲۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
۸۵۱۹ 
امام جمعه بخش لواسانات با اشاره به تحولات اخیر در حوزه تخلفات ساختمانی در این بخش و با بیان اینکه برخی مسئولان تلاش دارند تا از این فرصت سوء استفاده کنند افزود: شایعاتی می شنویم که برخی از آنان مدعی هستند که امام جمعه گفته 'خانه شما را خراب و ساختمان های مردم را ویران کنیم'؛ این حرف های سخیف چیست؟

خبرگزاری ایرنا: امام جمعه بخش لواسانات با اشاره به تحولات اخیر در حوزه تخلفات ساختمانی در این بخش و با بیان اینکه برخی مسئولان تلاش دارند تا از این فرصت سوء استفاده کنند افزود: شایعاتی می شنویم که برخی از آنان مدعی هستند که امام جمعه گفته 'خانه شما را خراب و ساختمان های مردم را ویران کنیم'؛ این حرف های سخیف چیست؟

حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه های این هفته نماز عبادی – سیاسی جمعه لواسان افزود: امام جمعه نه لودر و بولدوزر دارد و نه پلیس ساختمان و معاون شهرسازی و اساسا نمی‌تواند در روند کار دخالت کند؛ همه ی اینها وظیفۀ شهرداری و شورای شهر است و ربط مستقیم به امام جمعه ندارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: بنده به شورای شهر و شهردار تذکر می‌دهم مراقب باشند مردم را اذیت نکنند چرا که خط قرمز ما مردم هستند.

برخی اعتراض میکنند که امام جمعه را با مبارزه با فساد چکار؟

نماینده ولی فقیه در لواسانات در پاسخ به برخی منتقدان که می گویند ساخت‌ و سازغیرمجاز و زمین‌خواری و امثالهم مسئولان خود را دارد، شما به کار دینی مردم برسید و به آنها امید بدهید گفت: بنده به عنوان امام جمعه مسئول دین و افکار مردم هستم و منشور روحانیت حضرت امام راحل مسئولیتی سنگین بر دوش روحانیت انداخته‌اند، که اگر انجام ندهیم روحانیت سکولار هستیم؛ سکوت ما در برابر فساد، اشرافیت و تخلفات به معنای خیانت به دین، امید، انقلاب، نظام و اسلام است.

لواسان الگوی مبارزه با فساد و زمین خواری شود

خطیب نماز جمعه لواسان با اشاره به اخبار زمین خواری، کوه خواری، فساد اداری و مشکلات فرهنگی که اخیراً از این شهر منتشر شده و لواسان را زیرذربین رسانه ها و مردم قرار داده است اعلام کرد: بسیار هم خوب است که لواسان الگوی مبارزه با فساد شود.

وی بیان داشت: برخی به بنده ایراد می گیرند که بسیاری از شهرها مثل لواسان هستند اما خبری از آنها نیست، چرا باید لواسان هر روز در رسانه ها خبرساز شود؟ بنده بارها عرض کرده‌ام که بنده فقط امام جمعۀ لواسان هستم و خوب است که مسئولان و روحانیت و ائمۀ جمعۀ شهرهای دیگر هم نسبت به مشکلات شهر خود حساس باشند.

حجت الاسلام لواسانی خاطرنشان کرد: نباید سرمان را مثل کبک در برف بکنیم؛ فساد بیماری خطرناکی است که نظام و جامعه را نابود می‌کند؛ بقای نظام و کشور وابسته به مبارزه جدی و اصولی و همه‌گیر با فساد است و سکوت در این زمینه به معنای کمک به دشمن و نابودی نظام اسلامی است.

مبارزه با فساد در قوه قضائیه جانی تازه می گیرد

امام جمعه لواسان با اشاره به انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: بنظر می رسد اولویت کاری ایشان مبارزه با فساد اداری، سیاسی و رانت و همچنین برقراری سلامت قضائی و اداری در درون قوۀ قضائیه و تلاش برای برطرف ‌کردن اطاله دادرسی ست، اموری که با توجه به توان مدیریتی، شخصیت ضد فساد و سلامت نفس آقای رئیسی دور از دسترس نیست.

کناره گیری زودهنگام آملی لاریجانی به معنای تزریق خون تازه در قوه قضاییه است

نماینده ولی فقیه در لواسانات اظهار داشت: آقای آملی لاریجانی ادامه فعالیت خود را در قوه قضائیه به مصلحت ندانست و بر این باور است که این قوه نیاز به خون تازه دارد تا حداقل از فرصت باقی مانده بهره بیشتری به نفع عدالت و مبارزه با مفاسد اقتصادی گرفته شود.

حجت الاسلام لواسانی با بیان اینکه کنار گیری آیت الله آملی بدون جنجال، خداپسندانه و در شان انقلاب اسلامی بود ابراز کرد: تقوای ایشان را باید ستود چرا که با استعفای خود راه را برای تحولات در قوۀ قضائیه باز کرد.