بهترین کشور‌های جهان برای اشتغال زنان
۸۴۰۲۰۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
۹۹۰۱ 
سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، سوئیس را بهترین کشور جهان از نظر عدالت جنسیتی در محیط کار معرفی کرد.

خبرگزاری ایسنا: سازمان توسعه و همکاری اقتصادی به مناسبت روز جهانی زن به رتبه بندی ۱۲۰ کشور جهان بر اساس تبعیض شغلی پرداخته است. این سازمان اعلام کرده است که محروم شدن زنان از فرصت‌های شغلی برابر به اقتصاد جهانی شش تریلیون دلار خسارت زده است که معادل ۷.۵ درصد از کل تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان است.

بهترین کشور‌های جهان برای اشتغال زنان

در این رتبه بندی کشورها بر اساس امتیاز صفر تا ۱۰۰ رده بندی شده‌اند که صفر به معنای کمترین میزان تبعیض و ۱۰۰ بیشترین میزان است. طبق این رده بندی، سوئیس با امتیاز ۸.۱، بهترین کشور جهان برای اشتغال زنان است در حالی که یمن با ۶۴ امتیاز، تبعیض‌آمیزترین محیط کاری برای زنان را دارد.

بهترین کشورها:

پس از سوئیس، کشورهای دانمارک، سوئد، فرانسه و پرتغال دارای کمترین میزان تبعیض برای زنان در محیط شغلی بوده‌اند. در کشورهای توسعه یافته، اختلاف دستمزد دریافتی زنان و مردان به طور متوسط معادل ۱۳.۶ درصد بوده است.

رتبه ایران:

ایران در رده بندی امسال بالاتر از پاکستان و یمن و پایین‌تر از اردن و گینه در رده ۱۱۸ جهان ایستاده است. گابریلا راموس، از مدیران ارشد سازمان توسعه و همکاری اقتصادی گفت: با وجود اجماع جهانی بر سر عدالت جنسیتی به عنوان یک اولویت مهم، به کندی در حال حرکت به سمت پر کردن این شکاف هستیم و این مساله در برخی از کشورها حادتر شده است.

نیاز داریم بیشتر کار کنیم و بهتر کار کنیم. باید راه‌های هوشمندانه‌تری در طراحی و به‌کارگیری سیاست‌ها داشته باشیم تا نتایج مقبول‌تری به دست بیاوریم در غیر این صورت تا ۲۰۰ سال دیگر هم به عدالت جنسیتی نخواهیم رسید.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/12/18
باز خوبه بالاتر از یمن قرار گرفتیم
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1397/12/18
ما تو همه چیز قاطی،گینه و یمن و پاکستان و خلاصه هر چی در پیته هستیم،
البته توقعی هم نیست،
همینیم دیگه!!
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1397/12/18
خاک عالم برسرمون با این جایگاه های فاجعه مون
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1397/12/18
زنان شاغل در ادارات معمولن مورد ازار جنسی قرار میگیرن ولی به علت شرایطی که خودشان میدانن مثل بیکار شدن نمی خوان این مثله باز گو کنند
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1397/12/19
طبق معمول دانمارک سوئد و سوئیس بالای لیست توسعه یافتگی و پیشرفت هستن و ایران پایین لیست همراه با یمن و گینه البته اگه نگین ما خود کم بینی داریم چون این واقعیته انکار نشدنیه واقعا یه لحظه فکر کنید چرا؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج