اصولگرایان کمر به نابودی روحانی بسته‌اند؟
۸۴۰۲۵۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
۹۷۷۳ 
مصطفی هاشمی طبا می گوید: این روزها همه از این حرف می‌زنند که رابطه اصلاح طلبان با دولت برخلاف آنچه گاهی گفته ‏می‌شود، رابطه ای تعاملی و همصدایی است و اینکه تعدادی از چهره های منتسب به این گروه ‏نقدهایی را به عملکرد دولت دوازدهم دارند، دلیل خوبی برای نشان دادن فضای تقابلی بین دو ‏مؤتلف سال های 92 و 94 نیست. در واقع این اصولگرایان هستند که کمر به نابودی آقای روحانی بسته و از هر بهانه ای بهره می‌گیرند تا چهره دولت را ناکارآمد نشان ‏بدهند.

«مصطفی هاشمی طبا» با «رویداد 24» به گفتگو نشسته است که در ادامه می خوانید.

*رییس دولت اصلاحات در دیدار با فراکسیون امید مجلس با گفتن اینکه « دیگر خیلی ‏سخت است که به مردم بگوییم بیایید رای بدهید. آیا فکر می‌کنید در دور آینده ‏انتخابات به حرف من و شما مردم پای صندوق‌ها خواهند آمد؟ بعید می‌دانم مگر اینکه ‏در یکسال آینده تحولی رخ بدهد.» از دشواری جریان اصلاحات برای تکرار توفیق های ‏انتخاباتی گفته است. تحلیل شما از وضعیت احتمالی اصلاح‌طلبان در انتخابات 98 ‏چیست؟

اصلاح طلبان همانطور که شما به درستی اشاره کردید، در انتخابت دهه نود، به توفیق های ‏تکراری رسیدند و توانستند در دو انتخابات ریاست جمهوری و یک انتخابات مجلس و یک ‏انتخابات شورا رقابت خوبی را تجربه کنند. اما اینکه در انتخابات سال 98 چه شرایطی را تجربه ‏کنند، بستگی به تحولات ماه های آتی دارد. اینکه مردم چقدر از اوضاع رضایت دارند و البته اینکه ‏شورای نگهبان به چه صورت کاندیداهای این جریان را تایید یا رد کند هم هم موضوعی ‏است که تأثیر بسزایی در نوع حضور انتخاباتی اصلاح طلبان دارد.‏

*رابطه اصلاح طلبان با دولت چقدر می‌تواند در آینده اصلاح طلبی نقش آفرینی کند؟

این روزها همه از این حرف می‌زنند که رابطه اصلاح طلبان با دولت برخلاف آنچه گاهی گفته ‏می‌شود، رابطه ای تعاملی و همصدایی است و اینکه تعدادی از چهره های منتسب به این گروه ‏نقدهایی را به عملکرد دولت دوازدهم دارند، دلیل خوبی برای نشان دادن فضای تقابلی بین دو ‏مؤتلف سال های 92 و 94 نیست. در واقع این اصولگرایان هستند که کمر به نابودی آقای روحانی بسته و از هر بهانه ای بهره می‌گیرند تا چهره دولت را ناکارآمد نشان ‏بدهند.

ببینید! اینهایی که نطق می‌کنند، بیانیه می‌دهند، طومار می‌نویسند، پلاکارد دستشان ‏می‌گیرند و .. یا با تشکیل گروه ها فعالیت های منسجمی انجام می‌دهند تا بتوانند با بزرگنمایی ‏مشکلات و زیر سایه بردن دستاوردها دولت را به عنوان دولتی ناکام و بحران زا معرفی کرده آن را تخریب کنند و پایین بکشند. ‏البته گروه معدودی از اصولگرایان هستند که بنا بر عقل مداری دارند و به همین دلیل در شرایط ‏دشوار فعلی کشور قرار را بر همکاری و همراهی با دولت مستقر گذاشته‌اند.‏

*به هرحال اصلاح طلبان به دلیل حمایت همه جانبه ای که از دولت داشتند، نمی‌توانند ‏از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.‏

قرار نیست، چنین اتفاقی بیفتد و دقیقا به همین دلیل است که می بینیم، برخی از چهره‌های ‏شاخص این جریان انتقادهایی را هم مطرح می‌کنند. اما باید مراقب باشیم تا این شرایط و سختی ‏هایی که به مردم متحمل شده است، باعث نشود تا در انتخابات آتی مجلس و دولت، تندروها و ‏آنهایی که امتحان خود را با ضربه زدن به منافع عمومی پس داده‌اند، بار دیگر روی ‏کار بیایند و فرصت دوباره ای برای اهمال کاری و ... به دست بیاورند. همه می‌دانند که تندروها ‏چه آسیب هایی زدند و به همین دلیل، هر کاری که لازم است، تاکید می کنم، هر کاری که لازم ‏است باید انجام شود تا انسجام اصلاح طلبان با اعتدالیون و حتی اصولگرایان منطقی به هم نخورد ‏تا در بلکه مجلس یازدهم و دولت سیزدهم اثری از افراطیون نباشد.

‏*حرفی مانده است؟

شرایط سخت است. خیلی سخت، به قدری سخت که هیچ کس حق ندارد، حتی کوچکترین ‏اشتباه یا کوتاهی ای داشته باشد.‏

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1397/12/18
دست شون درد نکنه با این کندی که زد به اقتصاد هر چه زود تر پهتر خخخخخ
United Kingdom
16:12 - 1397/12/18
درود بر ایران و ایرانی
دوستان هر وقت صحبت از افراطیون و تندروی میشود یک سوال در ذهن من شکل میگیرد. اصلاح طلبان و میانه رو ها( که دست بر قضا من هم طرفدار ایشان بوده و هستم)
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/12/18
شما ها به فکر مردم نیستن فقط به فکر صندلی قدرت برای خودتان
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/12/18
اقای هاشمی طبا تنها اصول گرایان کمربه نبودی اصلاحات نبستند بلکه خود اقا هم با سکوتش کمربه نابودی مملکت و
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/12/18
اقای هاشمی طبا تنها اصول گرایان کمربه نبودی اصلاحات نبستند بلکه خود اقا هم با سکوتش کمربه نابودی مملکت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
شما بی بصیرتی وگرنه خوب میدیدو میشنیدید انشالله بیشتر دقت کنید متوجه عملکردهاشون خواهید شد آنم از نوع عالی وقوی
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1397/12/18
سانسورچی محترم برترینها
فکر میکنم نظرات من بیش از 20 بار توسط شما سانسور شده.اگه نمی تونید مستقل باشید بگید تا این اپلیکیشن رو از گوشی هامون حذف کنیم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
با شما کاملا موافقم حرف دل خیلی ها را زدین
United States
17:06 - 1397/12/18
همتون سر تا پا یک کرباسید دل خوشی از شماها نداریم گربه برای رضای خدا موش نمی گیره در انتخابات شرکت نمی کنیم که بعد غصه بخوریم بی تفاوتی بهتر
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1397/12/18
جناب روحانی با بی کفایتی هاشون کمر بستن به نابودی خودشون . وقتی اخوان چندین تن از دولتمردان دولت ایشون از جمله اخوی خودشون در زندان هستن چه انتظاری دارین . آقایان محترم . اگه نمیتونین برای مردم کاری کنین و گرانی رو متوقف کنین و قیمتهارو برگردونین و سالم باشین ، لطفا دست جمعی بروید . استعفا .
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
موافقم با نظر شما.
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1397/12/18
اصول گرایان وشما هردو بفکر جیب خود و سپس زدن جیب مردم هستید .نه چپ م نه راست م بقول نقویان کور شوم کر شوم لالشوم اما محال هست خر شوم خخخ
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/12/18
اگر هاشمی طبا از روحانی در انتخابات چشم بسته حمایت نمی کرد الآن اینهمه گرانی و تورم و بیکاری و.......نداشتیم؛؛!؟؟!!؟!!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1397/12/18
اصلاح طلب مساوی است با فرصت طلب اینا تبدیل شدن به کار راه انداز واز خود خاصیتی ندارن وفقط جابجا میشن و مزد دست میگیرن
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1397/12/18
اگر باور دارید دروغ گفتن می توان بی کفایتی شما را جبران کند سخت در اشتباه هستید مردم با صداقت به شما رای دادند اما در عوض شما آنان به زحمت انداختید
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/12/18
جان خودت نمیتونی حرف نزنی هر موقع حرف میزنی من سر درد میگیرم
United Arab Emirates
23:54 - 1397/12/18
می ترسم این پسره که خود را برای روحانی جر می زند زیادی اسیب دیده ازبین برود همین فرد چند سال پیش خود را یک اصولگرایی شش دونگ می دانست چون قدرت در دست اصولگراها بود بوقلمون از نوع برنز آمریکایی
United Kingdom
14:44 - 1397/12/19
نظر من بصورت ناقص و سانسور شده نشان داده شده است. لپ کلام من این است اگر دولت و مجلس نمیتوانند جلوی تندرو ها را بگیرند پس بهتر است تندروها که عملا کشور را در دست دارند به مناصب تکیه کنند. یا برای حفظ ظاهر هم شده وضع حداقل بصورت کوتاه مدت کمی بهتر میشود و یا اگر به همین شکل هر روز بدتر شد، خیال ما راحت باشد که حداقل رای ما کشور را به این سمت نبرده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج