آماده‌باش ۳۰۰ آتش‌نشان در چهارشنبه آخر سال
۸۴۰۳۶۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
۳۵۸۶ 
در جلسه کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت از آماده‌باش ۱۴ ایستگاه آتش‌نشانی و 300 نفر نیروی آتش‌نشان شهرداری رشت به مناسبت چهارشنبه آخر سال خبر داده شد.

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت امشب در هفتاد و نهمین جلسه این کمسیون در ساختمان شورای شهر با تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام هادی (ع) اظهار کرد: هم‌زمان با سالروز شهادت امام هادی (ع) دو شهید گمنام در شهر رشت تشییع می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه امنیت و آسایش کشور را مدیون خون شهدا هستیم افزود: اگر رشادت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نبود امروزه این امنیت و آسایش در کشور وجود نداشت و امیدوارم به‌منظور پاسداشت بهتر جان‌افشانی‌های شهدای گران‌قدر ایران اسلامی با تلاش بیشتری در مسیر خدمت گام برداریم.

فاطمه شیرزاد به سفر هیئت دولت به گیلان اشاره کرد و گفت: دولت باید برای ساماندهی گوهررود و زرجوب به‌طورجدی ورود کند و این مهم جزو مطالبات مردم استان گیلان بالأخص شهر رشت بوده و انتظار داریم محیط‌زیست استان نیز بیش از گذشته پیگیر جذب اعتبارات ملی برای این حوزه باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت با اشاره به ایجاد محیط امن به‌منظور جذب بهتر سرمایه‌گذار بیان کرد: امیدوارم شرایط مناسب به‌منظور جذب سرمایه‌گذاران باهدف مشارکت آنان در پروژه‌های عمرانی شهر فراهم‌شده و در کمیسیون ماده پنج نیز مباحث این‌چنینی تسریع پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه خانواده‌ها هشدارهای ایمنی چهارشنبه آخر سال را جدی بگیرند تصریح کرد: انتظار داریم خانواده‌ها در کنار احترام گذاشتن به آداب و سنن قدیمی نسبت به حفظ سلامت و ایمنی خود و دیگر شهروندان نیز توجه داشته و با دوری کردن از اقدامات خطرآفرین در چهارشنبه آخر سال به استقبال بهار ۹۸ برویم.

شیرزاد با اشاره به اینکه باید از زحمات پرستاران بیمارستان سوانح سوختگی ولایت رشت تقدیر شود گفت: اعضای کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت به‌منظور تقدیر از زحمات بی‌دریغ پرستاران این بیمارستان در چهارشنبه هفته جاری در آن مکان حضور یافته و با اهدای شاخه‌ای گل از زحمات آنان قدردانی می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه به‌جای پخش تصاویر مدیران از تلویزیون‌های شهری رشت باید به پخش پیام‌های هشداردهنده پیرامون خطرات احتمالی چهارشنبه‌سوری توجه شود تصریح کرد: تمامی شهروندان نسبت به اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری شناخت دارند و تأکید می‌کنم به‌جای پخش مداوم تصاویر مدیران شهری از تلویزیون‌های شهری سطح رشت، باید نسبت به پخش فیلم‌های آموزشی و پیام‌های هشداردهنده پیرامون مخاطرات چهارشنبه آخر سال و همچنین اقدامات عمرانی شهرداری رشت در نقاط مختلف شهر اقدام شود.

شیرزاد به تشکیل کمپینگ (نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک) اشاره کرد و افزود: با پیوستن به کمپینگ (نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک) و توجه به مباحث آموزشی در این ایام به سازمان آتش‌نشانی در پیشگیری از بروز حوادث چهارشنبه آخر سال کمک کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت پیرامون بررسی طرح استقبال از بهار ۹۸ بیان کرد: رفع چاله‌ها و انجام آسفالت جزو وظایف ذاتی شهرداری رشت بوده و خوشبختانه با پیگیری‌های مداوم مدیرعامل سازمان عمران شهرداری رشت قیر لازم به‌منظور اجرای آسفالت در شهر اختصاص پیداکرده و شاهد توزیع مناسب قیر توسط این سازمان در شهرداری‌های مناطق شهر هستیم.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت با تأکید بر اینکه تا پایان سال زمان کوتاهی باقی‌مانده است تصریح کرد: تا پایان سال فرصت چندانی باقی نمانده و به‌منظور سرعت بخشیدن به اجرای آسفالت در نقاط مختلف رشت و بهبود محیط شهری پیشنهاد تشکیل کمیته آسفالت و بهبود محیط شهری به‌منظور استقبال بهتر از نوروز ۹۸ را مطرح کرده و یقین می‌دانم با عزم جدی مدیران شهرداری رشت در این حوزه به نحو شایسته‌ای به استقبال این ایام می‌رویم.

شیرزاد با تأکید بر رفع مشکل کنده‌کاری‌های انجام‌شده در سطح رشت توسط دستگاه‌هایی ازجمله آب و فاضلاب و غیره گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و ورود گردشگران نوروزی انتظار داریم دستگاه‌هایی ازجمله آب و فاضلاب و غیره که به‌منظور اجرای پروژه‌های عمرانی خود در برخی از نقاط شهر اقدام به کنده‌کاری کرده‌اند در اسرع وقت نسبت به اصلاح و رفع مشکل کنده‌کاری‌ها اقدام کنند.

وی به کمبود نیرو در نواحی شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: این مبحث باید بررسی و از ظرفیت پرسنل شهرداری رشت دراین‌باره استفاده شود.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه مشکل عدم پرداخت حقوق گروه موزیک شهرداری رشت پیگیری شده است خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم دراین‌باره انجام‌شده و امیدواریم به‌زودی این مشکل برطرف شود.

تحویل کیسه‌های پارچه‌ای مخصوص زباله به‌طور نمادین در ابتدای سال 98

شیرزاد با اشاره به تحویل کیسه‌های پارچه‌ای مخصوص زباله به‌طور نمادین در ابتدای سال 98 تصریح کرد: حذف پلاستیک باید در جامعه نهادینه شود و در این راستا با توزیع کیسه‌های پارچه‌ای مختص جمع‌آوری زباله باید فرهنگ‌سازی لازم انجام و با این اقدام از تحمیل هزینه مضاعف به خانواده‌ها و همچنین آلودگی محیط‌زیست جلوگیری شود.

وی به نصب مخازن ‌دورنگ تفکیک زباله در نقاط مختلف رشت اشاره کرد و گفت: این مهم باید پیش از اتمام سال در رشت اجرایی شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت به توزیع کیسه‌های پارچه‌ای برای خرید نان در راستای حذف پلاستیک از نانوایی‌های رشت اشاره کرد و افزود: استفاده از پلاستیک در نانوایی‌ها منع شده و باید با توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در نانوایی‌ها شهروندان را به استفاده از آن ترغیب کنیم.

شیرزاد با تأکید مجدد پیرامون توجه بیشتر خانواده‌ها نسبت به فرزندانشان در روزهای منتهی به چهارشنبه آخر سال بیان کرد: یقیناً با توجه به مباحث ایمنی می‌توانیم خانواده‌هایمان را از بروز حوادث تلخ در چهارشنبه‌سوری در امان نگه‌داریم.

وی با تأکید به ایجاد فرش گل در مکان‌هایی ازجمله پیاده راه فرهنگی رشت در ایام نوروز گفت: چنین اقداماتی موجب ایجاد نشاط شهروندی و جذب گردشگر می‌شود.

رفع خطرات چهارشنبه‌سوری نیازمند فرهنگ‌سازی است

عضو کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز با اشاره به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: رفع خطرات احتمالی این روز نیازمند فرهنگ‌سازی و ورود به بطن جامعه بوده و پیشنهاد می‌کنم در طول سال نسبت به برخی از اقدامات خطرساز در چهارشنبه‌سوری آموزش داده شود.

محمدحسن عاقل منش به پرواز بالن آرزوها اشاره کرد و گفت: معتقدم چنانچه مخاطرات این اقدام برای شهروندان تشریح شود یقیناً از انجام و تکرار به پرواز درآوردن بالن آرزوها خودداری می‌کنند.

آماده‌باش 300 آتش‌نشان در روز چهارشنبه‌سوری

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه همه‌ساله اقدامات ویژه‌ای به‌منظور مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال برنامه‌ریزی می‌شود اظهار کرد: اعزام کارشناسان سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت به مدارس و سرای محلات سطح رشت ازجمله این برنامه‌ریزی‌ها بوده و اخیراً با تشکیل کمپینگ (نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک) قصد داریم ضمن هوشیاری بیشتر خانواده‌ها نسبت به خطرات احتمالی این روز، از بروز حوادث در شهر جلوگیری کنیم.

شهرام مؤمنی به پخش پیام‌های رادیویی مربوط به چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: توزیع و نصب بنر، پوستر و غیره در نقاط مختلف شهر از دیگر اقدامات انجام‌شده به‌منظور مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه‌سوری در رشت است.

وی با بیان اینکه 10 فیلم کوتاه و تأثیرگذار با موضوع چهارشنبه آخر سال آماده پخش است افزود: می‌توانیم با بهره‌مندی از تلویزیون‌های شهری نسبت به پخش فیلم‌های کوتاه باهدف فرهنگ‌سازی بهتر دراین‌باره اقدام کنیم.

مؤمنی با بیان اینکه 300 آتش‌نشان در روز چهارشنبه‌سوری در آماده‌باش کامل هستند تصریح کرد: علاوه بر نیروهای مستقر در ایستگاه‌های آتش‌نشانی سیصد نفر از آتش‌نشانان در این روز در آماده‌باش کامل به سر برده و امیدواریم با حفظ و رعایت مقررات ایمنی مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

کارخانه آسفالت شهرداری باید به شهرک صنعتی منتقل شود

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری رشت نیز با اشاره به اینکه کارخانه آسفالت شهرداری باید به شهرک صنعتی منتقل شود اظهار کرد: با این اقدام از سرد شدن آسفالت تهیه‌شده در زمان پاشیدن جلوگیری می‌شود.

هومن روائی به دریافت سهمیه قیر موردنیاز به‌منظور اجرای آسفالت در رشت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با اختصاص قیر موردنیاز، اجرای آسفالت در مناطق مختلف رشت آغازشده است.

سجاد محجوب مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز در جلسه امروز با اشاره به اینکه مطالبات مالی سازمان پرداخت‌نشده است اظهار کرد: با پیمانکاران زیرمجموعه سازمان نشست‌هایی برگزار و مقرر شد به‌منظور همکاری با سازمان آتش‌نشانی شهرداری در چهارشنبه آخر سال، خودروهای آب‌پاش در نقاط مشخصی از شهر مستقر شوند.

برنامه‌ریزی بیش از ۲۵ برنامه برای استقبال از بهار ۹۸

علیرضا حسنی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز با اشاره به اینکه بیش از ۲۵ برنامه به‌منظور استقبال از بهار ۹۸ برنامه‌ریزی‌شده است اظهار کرد: تهیه و توزیع نقشه رشت، اجرای نمایش در پیاده راه فرهنگی، برگزاری تور رایگان رشت گردی و غیره ازجمله برنامه‌هایی است که به‌منظور استقبال از بهار ۹۸ و متعاقب آن در ایام نوروز برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سازمان پسماند مانند دیگر سازمان‌های شهرداری برنامه‌های فشرده‌ای به‌منظور استقبال از بهار ۹۸ در دستور کار دارد اظهار کرد: پاک‌سازی محلات، پاک‌سازی ورودی‌ها و خروجی‌های رشت به‌عنوان پیشانی شهر و غیره ازجمله برنامه‌هایی است که این سازمان در دستور کار دارد.

علیرضا حاجی پور به نصب مخازن دورنگ زباله اشاره کرد و گفت: در تلاشیم این مهم تا پیش از سال در برخی از مناطق رشت اجرایی شود.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه با پیگیری‌های سازمان عمران مشکل دریافت قیر برطرف شده است اظهار کرد: با اختصاص قیر اجرای آسفالت در نقاط مختلف رشت آغازشده است.

علی مقصودی به فعالیت آب‌نمای پارک ملت رشت اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا فاز نخست این آب‌نما در نوروز ۹۸ به بهره‌برداری برسد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1397/12/18
جنگ جهانی شروع میشود
پاسخ ها
AAAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بمب اتم هم امتحان خواهد شد البته هر چه در تهران به طرف جنوب بروید صدا‌ها خطر ناک‌تر میشود.
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1397/12/19
چهارشنبه سوری و همیشه امنیتی میکنند اصلا بحث حوادث نیست چون اگه قراره به خاطر حوادث ش همیشه تو سرزنش باشه همین پراید چقدر حادثه ایجاد کرده چقدر هموطن هامون و به خاک و خون کشیده
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1397/12/19
اخه عقل کل ۳۰۰ نفر برای تهران کافی نیست این ۳۰۰ نفر برای دو منطقه خوب است ۱۸ منطقه دیگر چی؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج