پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷
۸۴۰۵۶۱
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
۱۷۶۱۰
حالا که به روز‌های پایانی سال ۹۷ نزدیک می‌شویم بد نیست یک پلی لیست از پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سالی که گذشت تهیه کنیم.

روزنامه هفت صبح - علی رستگار: حالا که به روز‌های پایانی سال ۹۷ نزدیک می‌شویم بد نیست یک پلی لیست از پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سالی که گذشت تهیه کنیم. اینکه به طور دقیق و با عدد و رقم بگوییم کدام ترانه‌ها بیشتر شنیده شدند کار راحتی نیست، چون هیچ مرجع واحدی برای بررسی و قیاس ترانه‌ها وجود ندارد. سایت‌های دانلود موسیقی هم به دلخواه خودشان بعضی آهنگ‌ها را منتشر می‌کنند و نسبت به بعضی بی اعتنا هستند. هیچ نظرسنجی جامع و فراگیری هم انجام نشده یا حداقل ما پیدا نکردیم؛ بنابراین با مراجعه همزمان به داده‌ها و آمار‌های دانلود چند سایت مختلف این فهرست را آماده کردیم.

این نکته را همین اول گفتیم که اگر دیدید ترانه مورد علاقه ش. ما از قلم افتاده از دست ما عصبانی نشوید. با توجه به گستردگی مارکت موسیقی پاپ شناسایی آهنگ‌های هیت امسال کار راحتی نیست. ضمن اینکه این پلی لیست مورد علاقه ما نیست و در واقع انتخاب‌های مردم است. یک توضیح دیگر هم اینکه ما اینجا در مورد آن دسته از آثار عامه پسند صحبت می‌کنیم که پدید آورندگان آن‌ها در داخل کشور و در چارچوب قوانین رسمی فعالیت می‌کنند. البته که تعداد خواننده‌های خارج نشین که می‌توانستند در این لیست قرار بگیرند حداکثر یک یا دو مورد می‌توانست باشد و نه بیشتر. موضوعی که در نگاه اول جلب توجه می‌کند.

ترافیک گروه‌های دو نفره در موسیقی پاپ است که مثل شیوه مالوف موسیقی راک اصرار دارند از پسوند «بند» جلوی اسم خودشان استفاده کنند، انگار اصلا وجود این کلمه یک روش معمول برای برندسازی در موسیقی پاپ ایران شده. همانطور که قبلا هم نوشتیم موفقیت این گروه‌ها البته بیشتر مرهون همکاری با تعداد انگشت‌شماری تنظیم کننده حرفه‌ای است که کار تکنیکی را خوب بلدند.

یک وجه اشتراک دیگر این آهنگ‌ها ضعف متن ترانه هایشان است که خیلی معمولا ساده انگارانه نوشته شدند و خبری از رگه‌های دراماتیک در آن نیست. صرفا کلماتی هستند که با احساسات گرایی غلیظ انتخاب شده اند و حتی از نظر جور کردن قافیه هم شنونده را وادار به تحسین نمی‌کند.

۱. عاشقم کردی – هوروش بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

اولین آهنگ این فهرست اواسط آذرماه امسال منتشر شد. گروه دو نفره مسعود جهانی و مهدی دارابی موفقیت‌های سال قبل را امسال هم تکرار کردند. ملودی و ترانه این اثر، کاری از حمید فریزند است و البته تنظیم آن بر عهده خود مسعود جهانی بوده. قبلا در مورد او نوشتیم که تنظیم کننده زبردستی است و با خواننده‌های دیگری مثل برادران آرش و مسیح و میثم ابراهیمی هم امسال جداگانه همکاری کرده. خب حالا چند کلمه از این ترانه را با هم مرور کنیم: «عاشقم کردی. حال دل رو بد کردی. بی خیال! آخه دست توئه دیگه قلق دل وامونده» از کیفیت ترانه راضی هستید؟ ما هم با ترانه سرا موافقیم. بی خیال!


۲. مغرور و عاشق – پازل بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

اوایل تابستان امسال آهنگ مگاهیت مغرور و عاشق منتشر شد. «گیرم رگ خواب تو توی دستاشه، گیرم مثل من باشه مغرور و عاشق» اینجا قافیه یک مقدار پیچیده‌تر است و مثل آهنگ‌های رپ تاکید خواننده روی وزن کلمات است.

در ادامه البته یک مقدار تصویرسازی هم داریم که نکته امیدوار کننده‌ای است. پازل بند از سال ۹۰ فعالیت هایش را شروع کرد و بعدتر مهران عباسی که تنظیم کننده خوبی هم بود از آن‌ها جدا شد و الان دو نفر عضو این گروه ماندند: علی رهبری و آرین بهاری. آهنگ مغرور و عاشق روی یکی سایت‌های اشتراک موسیقی بیش از ۲۱ میلیون بار شنیده شده که همین مسئله کفایت می‌کند که آن را جزو «تاپ تن» امسال قرار دهیم.


۳. صد سال – بهنام بانی

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

در مورد بهنام بانی قبلا زیاد نوشتیم. اینکه در مقایسه با بقیه همقطارانش تسلط خوبی روی صدایش دارد. بااعتماد به نفس بالایی می‌خواند و اینکه شخصیت باجنبه و بذله گویی دارد باعث محبوبیت او بین مردم شده. او اوایل امسال آهنگ «صدسال» را منتشر کرد که هم یک هفته قبل از شروع دور جدید کنسرت هایش بود و هم ریتم شاد آهنگ به حال و هوای بهار و سال جدید می‌خورد. این آهنگ با تنظیم حامد برادران و ترانه‌ای از آصف آریا ساخته شد. متن ترانه خیلی نکته خاصی ندارد، اما در مورد تنظیم باید بگوییم این بخش برعهده حامد برادران بوده. او یک ترانه موفق هم برای علیرضا طلیسچی تنظیم کرده بود که می‌گفت: «دیوونه دوست داشتنی از دلم کاش نری»


۴. عاشق شدن – محسن ابراهیم زاده

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

همانطور که پدیده موسیقی پاپ دو سال پیش ما حامد همایون بود پارسال و امسال محسن ابراهیم زاده و بهنام بانی جای او را گرفتند. ابراهیم زاده در فروردین و اردیبهشت امسال ترانه‌های گرداب و تو یار منی را منتشر کرد که هنوز در فهرست «تاپ تن» امسال خیلی از سایت‌های دانلود موسیقی دیده می‌شود. اما او برگ برنده اصلی را در مردادماه امسال رو کرد با ترانه «عاشق شدن» که می‌گفت: «عاشق شدن راه با صفایی داره غم و بی قراری داره». ملودی و ترانه این آهنگ دستپخت خود محسن ابراهیم زاده است و تنظیم از معین راهبر.


۵. دریا – مسیح و آرش

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

آهنگ دریا از برادران مسیح و آرش عدل پرور الان تازه یک ماه از زمان انتشار آن می‌گذرد و در همان سایت اشتراک موسیقی که اشاره کردیم بیش از ۱۷ میلیون بار شنیده شده. شعر و ملودی این کار از خود آرش و مسیح است و تنظیم بر عهده مسعود جهانی بوده. همان شخصی که بالاتر اشاره کردیم عضو گروه هوروش بند است و متخصص ساخت آهنگ‌های مگاهیت. این ترانه خیلی بار غنایی بالایی ندارد، اما به هر حال از آرایه‌های استعاره و تمثیل در آن استفاده شده. اینکه در اغلب آهنگ‌های جدید ضعف صدای خواننده با ترفند‌های تکنیکی رفع و رجوع میشود هم بحث دیگری است که بماند برای بعد. ولی در کل آهنگ دریا از مسیح و آرش کار تمیز و شیکی از آب درآمده و لیاقت حضور در این فهرست را از نظر ما دارد.


۶. برو دارمت – ماکان بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

«این دل حالیش نیست حالیش نیست نبینه خنده تو این دل حالیش نیست دلخور باشی سر کج کنی تو» متن ترانه این است و خب در این مقوله حرفی برای گفتن نداریم. در مورد تنظیم، اما اشاره کنیم به امیر میلاد نیکزاد که تنظیم‌های مدرن و خوبی انجام میدهد. او علاوه بر ماکان بند با خواننده‌های دیگری مثل فرزاد فرزین هم همکاری کرده است. برو دارمت برخلاف پوستر و اسمش اثری از طنز و هزل گویی ندارد، اما به هرحال ترانه سرخوشانه و شادی است. خوب است دیگر. نسل جوان دوست دارند. مناسب مجالس و داخل خودرو و استوری اینستاگرام!


۷. آخرش قشنگه – علیرضا طلیسچی

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

در مورد علیرضا طلیسچی همین اول بگوییم این بنده خدا همان کسی است که اواسط دهه ۸۰ گروه علیرضا حمیدرضا را داشتند و هم زمان با نسل چاوشی و یگانه و علی اصحابی معروف شدند. چند سال خبری از آن‌ها نبود تا اینکه طلیسچی به صورت انفرادی اخیرا دوباره برند خود را احیا کرد. این نکته را بگوییم که او اوایل امسال آهنگی منتشر کرد به نام «آخرش قشنگه» که بعد همین عبارت رفت روی بنر‌ها و بیلبورد‌های کنسرت طلیسچی. موزیک ویدئوی این آهنگ هم خیلی به دیده شدنش کمک کرد. «آخرش قشنگه، وقتی که دست تکون میدی و این دله که تنگه، اونو با دست نشون میدی و اون شبای بعدش آخ اون شبای بعدش» خب با این وضع ترانه ناگفته پیداست تنظیم حامد برادران آهنگ را نجات داده دیگر.


۸. عالیجناب عشق – ایوان بند

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

یک «بند» دیگر که از مابقی کمتر شناخته شده است و با یک آهنگ مگاهیت بالا آمده. «آهای عالیجناب عشق. فرشته عذاب عشق.

حریف تو نمیشه. این قلب بی صاحب عشق» خود «عالیجناب عشق» تعبیر هوشمندانه‌ای است که البته بدیع نیست و اسم رمان عامه پسندی از ر. اعتمادی است. شعر هم که قافیه‌های دم دستی و تکراری دارد. خلاصه کنیم. این آهنگ در یک سایت اشتراک موسیقی بیش از ۱۵ میلیون بار شنیده شده و همین یعنی مجبور بودیم در این فهرست برایش جا خالی کنیم.


۹. چشمانت آرزوست – ایهام

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

ایهام هم یک گروه دو نفره است که خوشبختانه اعضای آن از کلمه «بند» استفاده نکردند. زانیار خسروی و مازیار الشنی اعضای این گروه هستند، اما تاثیر سیروان خسروی را هم در آهنگ‌های منتشر شده ایهام نباید نادیده گرفت. در این آهنگ یک ترانه سرای حرفه‌ای به نام هادی زینتی حضور دارد که نتیجه اش حداقل در مقایسه با بقیه رضایتبخش است. «چشمانت آرزوست از سر نمی‌پرد تو را ز. خاطرم کسی نمی‌برد، به خاک و خون کشید‌های مراز من برید‌های مرو» ملودی هم با سهیل جامی بوده و تنظیم از زانیار خسروی و محمدرضا رهنما. خلاصه که آهنگ آبرومندی است. اگر معیار آمار کلیک و دانلود سایت نبود و به خود ما بود رتبه اول لیست را به این آهنگ می‌دادیم.


۱۰. دلبر – محسن چاووشی

پرمخاطب‌ترین آهنگ‌های موسیقی پاپ در سال ۹۷

هرطور حساب کنید هم نمی‌شود پلی لیستی درست کنیم و در آن اثری از کسی که پرفروش‌ترین آلبوم سال را منتشر کرده نباشد. البته این آهنگی که ما اینجا آوردیم در آلبوم ابراهیم نبود و فروردین ماه امسال منتشر شد. هنوز حال و هوای عید و بهار بود و چاوشی به سبک چند سال اخیر یک ترانه شاد و ریتمیک منتشر کرد. شعر از نظامی ملودی و تنظیم از محسن چاوشی و با حضور نوازنده با استعدادی به نام عادل روحنواز که در آثار اخیر چاوشی گیتار الکتریک می‌نوازد. «دلبر صنمی شیرین، شیرین صنمی دلپر. آذر به دلم برزد، برزد به دلم آذر» این آهنگ روی تصاویری از فیلم کمدی مصادره مونتاژ شده بود و تا مدت‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شد.

انتشار یافته: 98
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1397/12/20
تو تمام اینا فقط ایهـام عالیه...
یه سبک جدید همراه با ترانه ها و صدای عالی مازیار لشنی
منتظر کنسرتشون هستم..
پاسخ ها
hsi_taji:)
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
علی یاسینی پس چی:(
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
برترین ها تو که از تمام سایت ها مطالبتو کمی میکنی و منبعشو مینویسی.اینجام میگفتی که پربازدیدترین آهنگارو از سایت رادیو جوان گرفتی
بدون نام
Germany
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
اهنگ حس قشنگ از سینا درخشنده هم خوبه
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1397/12/20
اینا موسيقي نیست موسیخی هست
پاسخ ها
لیلی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
:))))))))))))))))
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/12/20
اون سری که می گفتید ماه پیشونی هوروش بند بهترینه
این آمار از کجاتون در میارید؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
اون سری از یه جا دیگه کپی کرده بودن
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1397/12/20
این آهنگ ها رو از قلم انداختی علی جان:
بی خبر از تو حجت اشرف زاده
میدونستم امو بند
عاشق حمید حیراد
یه عصر خوب ماکان بند
دونه دونه محسن ابراهیم زاده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
این سلیقس تو داری اخه
هیراد!!! ماکان بند!!!!!!
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
macania har chi bashan az to behtaran
بدون نام
United States
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
سلیقه هرکی یه جوره دلیل نمیشه توهین کنی
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1397/12/20
ترتیب درست نیست عاشق شدن محسن ابراهیم زاده قشنگ ترین اهنگ امسال بود
پاسخ ها
ارسلان
Germany
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
حرف مفت نزن کوه شادمهر از همه بهتر بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
خاک تو سرتون که انقدر به من منفی دادین
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/12/20
اهنگ دلبر بسیار بدیع و جالبه ... صد افری به این همه همش و ذکاوت تو تنظیم و صدای عالیه اقای چاووشی
پاسخ ها
Lou
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
خدا رو شکر یه نظر درست دیدیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
یه سلیقه خوب
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1397/12/20
هیچ کدومش فقط رضا بهرام پدیده سال 97
پاسخ ها
morning
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
کاملااا موافقم
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/12/20
ببخشید ولی همه مزخرف بود
پاسخ ها
جزیره ی ناکوجا آباد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خوبه که آخرش قشنگه مغرور و عاشق دلبر برو دارمت عاشق شدن
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1397/12/20
چاووشی عشقه مخصوصا آهنگ بیست هزار آرزوش
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1397/12/20
عاشق از استاد سیاوش قمیشی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آی جونم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
لایک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
اهنگ چهل سال از گوگوش و سیاوش و صدام بزن از شادمهر
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1397/12/20
موسیقی انسان رو ضعیف میکنه و اراده انسان رو کم میکنه و مغز رو به بند میکشه
تازه موسیقی گوش دادن اعتیاد آور هم هست و به سادگی نمیشه ترکش کرد
من موسیقی باز بودم ولی چند ساله ترک کردم و آرامش ذهنی روحی پیدا کردم و تو کارهام موفق تر و با اراده تر شدم
پاسخ ها
دنیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دقیییقأ, منم معتاد بودم و عااااشق موسیقی, ولی دیگه اعتیادم رو ترک کردم, الان فقط گه گداری گوش میدم, بیشترم صدای محمد اصفهانی و حجت اشرف زاده رو دوس دارم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
من هم موسیقی باز بودم اما الان خیلی کمش کردم چون باعث افسردگی میشه هر نوع موسیقی زیادیش بده خودم فقط کلاسیک و اپرا گوش میکنم از موسیقی پاپ خوشم نمیاد ولی الان خیلی کم گوش میدم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
راست میگی منم مثل شما بودم
بدون نام
Netherlands
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
شما ضعیف النفس "بوده ای" ، موسیقی یکی از هنرهای هفت گانه است که شما به آن هم اعتیاد پیدا کرده ای
پس الان دیگر شما را با چه چیزی تنها بگذاریم و مطمئن به افراط نرفتنت باشیم؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
شما صرفاً میتونید در مورد خودتون نظر بدین نه این که تعمیم بدین به بقیه. یاد بگیریم نظرات شخصی را عمومی نکنیم
Bahareh
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
#نظراتمان_را_به_دیگران_تحمیل_نکنیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آووورین به شما مواد هم بذاری کنار موفق تر هم میشی
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
عزیزم تو همه ی سایت ها میگن موسیقی باعث میشه که حافظه قوی شه
بعدم یعنی چی اعتیاد آوره من خودم عاشق موسیقی هستم و حدشو رعایت میکنم
بدون نام
Romania
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
موسیقی رو ترک کردی الان چی میزنی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خودتو به دکتر معرفی کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سرما نخوری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
داداش مطمنی خوب شدی؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
خخخخخخخخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
التماس دعا .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
شما برای این حرفتون سند علمی دارید دوست عزیز ؟ اگه هست ممنون میشم منبعش رو ذکر کنید!.
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1397/12/20
فقط و فقط آهنگ عاشق با صدای ماندگار استاد سیاوش قمیشی و تنظیم به یادماندنی استاد الیاس شیرزاد
پاسخ ها
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
حیف که استاد الیاس شیرزاد در دهه نود کم کار شده اند واقعا کارهای فاخری به مارکت موسیقی در دهه هشتاد ارائه دادند مثل اگه عشق منی، چشمهای بارونی و دست خودت نیست با صدای علی اصحابی، خیانت از امید علومی و گریه نکن با صدای یاحا کاشانی، حقمه با صدای میلاد بیک
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1397/12/20
عالیجناب عشق رو دوست داشتم ..
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/12/20
اهنگ همه اون روزا رضا صادقی هم خیلی قشنگه
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/12/20
آمارتون رو از رادیو جوان کپی کردید
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1397/12/20
همه چرتن. خیلی وقته موسیقی و خوانندگی ایرانی سطحی و بی خاصیت شده
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1397/12/20
هیچ کدام دوزار نمیارزن فقط آهنگ جدید شادمهر عقیلی اسمش کوه حرف نداره میترکانه با تشکر از سایت خوب برترینها دست شما درد نکند
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1397/12/20
بله وقتی اسطوره هامون مثل داریوش و شادمهر و معین و....... رو فرستادیم اونور تو غربت بپوسن باید منتظر بشیم تازه به دوران رسیده هایی مثل ابراهیم زاده و ماکان بند و... محبوب و الگو موسیقی مملکت بشند
پاسخ ها
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
تازه ب دوران رسیده تویی نه ماکان بند
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1397/12/20
اون عزیزی که از مضرات موسیقی میگفت
انگشت شستمو بهش هدیه میدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
انگشت شصت که لایکه
انگشت وسط رو بهش هدیه بده
Israel
15:21 - 1397/12/20
گروه ماکان بند گروه ماندگاری نیست بسکه الکی اومدن بالا
پاسخ ها
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
نه خیر
هر چی باشه با پول بالا نیومدن
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1397/12/20
ولی فکر کنم همتون اول مثه من این اهنگه رو فکر کردین داره میگه اهای عالیجنابش فرشته ی عذابش خخخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
خخخخخخ اره
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/12/20
واقعا متاسفم که گوش مردم به شنیدن موسیقی ضعیف عادت کرده و بزرگان و خوبان موسیقی ما در این فهرست جایی ندارند. نه شعر نه ملودی و نه صدا فقط یک سری آدم که شبیه به هم میخونن
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1397/12/20
عشـــــق فقط مهدی احمدوند همه کاراشو خودش انجام میده :میکس،مستر،تنظیم،ترانه،ملودی همه چی با خودشو فوق العادست بخدا اصن با آهنگاش میری تو خلسه
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1397/12/20
اینا اهنگ نیستن. یه مشت کلمه ی بی ربط رو باهم ریتم دادن خوشحالن که ما اهنگ خوندیم
اهنگای رپ با اینکه مورد سلیقه ی خیلی ها قرار نمیگیره ولی از اهنگهای پاپ پرمعنی ترن و خواننده هاشون برای خوانندگی به دنیا اومدن با استعداد خودشون نه با پول باباشون
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1397/12/20
هههههه فقط لیست رو ببینین!!! چه خواننده های آماتور بد صدایی توشن.....حداقل برای منی که گوشم به فرهاد و فریدون فروغی عادت داره اینا برام گوشخراشه....صدا های نپخته و آموزش ندیده...شعر های سطحی...ملودی های ساخت دتگاه...صدایی دستگاهی و فالش و.......کاش همه ی اینا رو میدادیم یکی از قدیمی هامون رو پس میگرفتیم
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1397/12/20
من به نظرم همشون بجز هوروش خوبه البته من خودم آرمیم
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1397/12/20
ربطی نداره ولی آهنگ بیکلام Valseاز اوگینی گرینکو را گوش بدید خیلی زیباست.....
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1397/12/21
متاسفم که چنین موسیقی هایی پرمخاطب هستن‐
Germany
02:04 - 1397/12/21
یعنی کوه شادمهر بد بود اینا خوب بودن ؟ جک قشنگی بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
عزیزم مجاز
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1397/12/21
فقط آهنگهایی که تنظیمش با استاد الیاس شیرزاده ارزش گوش کردن داره جدیدترینش عاشق هست با صدای سیاوش . ق
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
واقعاً گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1397/12/21
لیستی که توش محسن ابراهیم زاده باشه باید گرف رو آتیش....آخه آهنگای چاووشی و با یه همچین خواننده هایی میزارن تو یه لیست آدم عاقل....؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
با احترام به شما !!
لطفا حرف اضافه نزن
Germany
10:54 - 1397/12/21
اهنگ تو که معروفی هم قشنگه از ایوان بند
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/12/21
دوستان لطفا 5 تا از قشنگ ترین آهنگهایی رو که سال 97 شنیدین زیر این کامنت بزارین. ممنوون..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
به غیر آهنگای بالا اینا:
من سرم درد میکنه افشین سیاه پوش
ماه پیشونی هوروش بند
وای دلم بابک مافی
دریابم محسن یگانه
سیم آخر محسن ابراهیم زاده
اهل عاشقی فرزاد فرخ
میثم ابراهیمی ریکاوری
...
ممد موزیک
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
چند تا آهنگ شاد 97:
1.عاشق شدن محسن ابراهیم زاده
2.ریمیکس آی دیوونه فریان
3.عاشق بی رگ رضا رامیار
4.ما دو تا ادوین
5.جونو دلم میره برات میثم ابراهیمی
الی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
آهنگایی که کاربر 9:03 نوشته بود من دانلود کردم خوب بودن به نطرم تو هم دانلود کن برات کپی میکنم:
بی خبر از تو حجت اشرف زاده
میدونستم امو بند
عاشق حمید حیراد
یه عصر خوب ماکان بند
دونه دونه محسن ابراهیم زاده
شمیم22
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
شادمهر:سرنوشت_اشوان:شیدا_سامان جلیلی:از دل بیقرارم_شهاب تیام:دیوونه دلم_استاد سیاوش قمیشی:ستاره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
دی جی تن تن یلدا میکس
دیوانه رضا بهرام
بی آسمون مهدی جهانی
نگار ایهام
دل نکن بهنام بانی
بدون نام
Germany
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
اهنگ همه اون روزا از رضا صادقی ، تو که معروفی از ایوان بند ، عالیجناب عشق از ایوان بند ، حس قشنگ از سینا درخشنده
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
1 یه عصر خوب ماکان بند
2رفت ماکان بند
3حس عجیب ماکان بند
4 برگرد علی یاسینی
5 تهران علی یاسینی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
برداشت رفت محسن ابراهیم زاده
شبگردی محسن ابراهیم زاده
پایتم من آصف آریا
نفس من میره برات هویار
نمیرم مسیح و آرش عدل پرور
United Arab Emirates
17:37 - 1397/12/21
به نظرم بین خواننده های داخلی سون بند و محسن یگانه و رضا صادقی فقط خوبن از بقیه شون اصلا خوشم نمیاد بهترین اهنگای امسال رو هم از صادقی و سون بند شنیدم
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1397/12/21
فقط ماکان خودم
#مگا استار
#مگا آرتیست
#خاندان ماکان
#کماکان با ماکان
#کلا همه چی ماکان
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/12/21
با احترام به همه فقط محسن ابراهیم زاده:)(:
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/12/22
ماکان بند یه چیز دیگه ست
پاسخ ها
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
ماکانو عشقه
Czech Republic
19:24 - 1397/12/22
مارکت بی داستان واسه هنر ایران شده میراث دار #یاس
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1397/12/23
به نظر من فقط آهنگ عالیجناب عشق ایوان باند قشنگه.
Iran, Islamic Republic of
03:40 - 1397/12/24
یعنی قسمت مربوط به سلیقه موسیقیاییتون گندیده
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1397/12/27
باید گل بگیرن در مارکتیو که اینا براش شدن سکان دار
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/01/23
محسن آهنگ هاش خوبه . فقط دونه دونه و عاشق شدن بده .
خیلی دوسش دارم
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/01/26
یارب مبادا که صدا معتبر شود.!!!
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/02/09
عشق فقد آرش درویشی خاننده کم سن خوش صدا یکمیم خوش تیپ
امسال سال 98 داره میترکونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج