با این راهکار فرزند اوتیسمی به دنیا نمی‌آورید
۸۴۰۷۱۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
۹۳۸۶
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد زنانی که در طول دوره بارداری از ویتامین‌ها استفاده می‌کنند، ریسک تولد فرزند مبتلا به اوتیسم را بیش از 50 درصد کاهش می‌دهند.

خبرگزاری فارس: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، زنانی که در طول دوره بارداری از ویتامین‌ها استفاده می‌کنند، ریسک تولد فرزند مبتلا به اوتیسم را بیش از 50 درصد کاهش می‌دهند.

این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند.

محققان توصیه می‌کنند، مصرف ویتامین‌ها به ویژه در ماه‌های اول بارداری در کاهش ریسک ابتلای نوزاد به اوتیسم تأثیر قابل توجهی دارد.

بررسی‌ها همچنین نشان داده است، مصرف ویتامین‌ها قبل از بارداری ریسک تولد فرزند اوتیسمی را تا 14 درصد کاهش می‌دهد.

آمارها حاکی از آن است که از هر 60 تا 70 تولد زنده در دنیا یک نفر مبتلا به اوتیسم است. کارشناسان، زندگی ماشینی و عوامل ناشی از آن مانند استرس را در سیر صعودی ابتلا به این بیماری دخیل می‌دانند.

نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد زنان دارای اضافه وزن زیاد و مبتلا به دیابت، در صورتی که باردار شوند، بیش از مادران سالم با احتمال تولد نوزاد اوتیستیک روبرو خواهند بود.

این پژوهش که در دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفته تأکید می‌کند، نسبت بروز این بیماری در پسران دست کم 5 برابر بیش از دختران است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج