چین و آمریکا درباره نرخ ارز به توافق رسیدند
۸۴۰۸۰۳
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۱
۴۳۲۳
رییس بانک مرکزی چین اعلام کرد:کشورش در هفتمین دور مذاکرات تجاری با آمریکا، درباره نرخ ارز به توافق مهمی دست یافته است.

خبرگزاری ایرنا: رییس بانک مرکزی چین اعلام کرد:کشورش در هفتمین دور مذاکرات تجاری با آمریکا، درباره نرخ ارز به توافق مهمی دست یافته است.

'یی گانگ' روز یکشنبه در نشست خبری سیزدهمین دوره مجلس ملی نمایندگان خلق چین در پکن افزود: دو طرف در این دور از مذاکرات، چگونگی احترام به حق طرف مقابل در تعیین سیاست پولی، ضرورت پایبندی بر حکم بازار بر نرخ ارز، ضرورت مراعات تعهدات خود در دوره های نشست گروه 20 از جمله عدم کاهش رقابتی ارزش پول و حفظ ارتباط نزدیک با سازمان صندوق بین المللی پول را مورد بررسی قرار دادند.

وی همچنین تاکیدکرد:مساله نرخ ارز همیشه یکی از مسائل مهم سازمانهای دو جانبه و سه جانبه مانند گروه 20 و سازمان صندوق بین المللی پول بوده و مشورت چین و آمریکا درباره این مساله نیز سابقه ای طولانی دارد.

رییس بانک مرکزی چین با اشاره به اینکه این کشور هرگز برای رقابت پذیری بیشتر صادرات خود، نرخ تبادل یوان را دستکاری نخواهد کرد، گفت: حفظ ثبات اساسی نرخ یوان چین در سطح منطقی و متعادل، نتیجه تلاش چین است و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

به گفته وی مکانیسم شکل گیری نرخ یوان، یک نرخ شناور است که بر اساس عرضه و تقاضای بازار مدیریت و براساس سبد ارزی مرجع تنظیم می شود.

او با بیان اینکه نرخ یوان باید انعطاف پذیرباشد تاکید کرد: هرگز از کنترل نرخ یوان برای اهداف رقابتی استفاده نمی شود.

رییس بانک مرکزی چین تصریح کرد: در سال های اخیر ساز و کار شکل گیری نرخ ارز، گام مهمی به سوی اصلاحات بازار و بهبود مستمر برداشته است در آینده نرخ یوان در مکانیسم تصمیم گیری بازار به نوعی پول جذاب و قابل استفاده آزاد تبدیل می شود و سرمایه گذاران چین و جهان به یوان چین هر چه بیشتر اطمینان پیدا خواهند کرد.

دونالدترامپ رییس جمهوری آمریکا گفته است در دیدار سران میان او و شی جین پینگ، رییس جمهوری چین که برای اواخر ماه میلادی جاری برنامه ریزی شده است، می خواهد توافق تجاری با این کشور را به امضا برساند اما این دو کشور همچنان بر سر رفتار ترجیحی چین با شرکت های دولتی این کشور و دستکاری نرخ یوان توسط پکن اختلاف نظر دارند

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج