ماجرای عجیب ساختمان شمالی پلاسکو!
۸۴۱۶۷۲
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۸
۶۹۷۸ 
صاحبان سرقفلی ساختمان پنج طبقه پلاسکو یا همان ساختمان شمالی، حاضر به تخریب و بازسازی این ساختمان توسط بنیاد مستضعفان نشده اند و با حضور در دفترخانه رسمی متعهد شده اند که تمامی مسئولیت‌های مرتبط با عدم تخریب این قسمت را عهده دار می شوند.

خبرگزاری ایسنا: صاحبان سرقفلی ساختمان پنج طبقه پلاسکو یا همان ساختمان شمالی، حاضر به تخریب و بازسازی این ساختمان توسط بنیاد مستضعفان نشده اند و با حضور در دفترخانه رسمی متعهد شده اند که تمامی مسئولیت‌های مرتبط با عدم تخریب این قسمت را عهده دار می شوند.

در مورد ساختمان شمالی پلاسکو یا همان ساختمان پنج طبقه، اتفاق خاصی رخ داده است. صاحبان سرقفلی علی رغم دستورالعمل مربوطه مبنی بر اینکه این ساختمان نیز همانند ساختمان ۱۵ طبقه باید تخریب و از نو ساخته شود، حاضر به تخریب نیستند و با حضور در دفترخانه رسمی تمامی مسئولیت را در ارتباط با عدم تخریب این قسمت عهده دار شده اند و تصمیم گرفته اند با مسئولیت خود این پنج طبقه را زیر نظر شهرداری مقاوم سازی و بازسازی کنند.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته توسط بنیاد مستضعفان، فرآیند ساخت ساختمان ۱۵ طبقه پلاسکو در مهرماه سال ۱۳۹۹ به پایان خواهد رسید و در مورد ساختمان پنج طبقه نیز روند به گونه‌ای است که با هزینه و مسئولیت صاحبان سرقفلی ساختمان پنج طبقه بازسازی و مقاوم سازی می‌شود.

محمد سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان در گفت و گو با ایسنا، در این رابطه گفت: پس از آنکه تصمیم به ساخت پلاسکو گرفتیم، با این موضوع مواجه شدیم که صاحبان سرقفلی ساختمان شمالی یا همان ساختمان پنج طبقه موافق تخریب و ساخت نیستند و این در حالی بود که در دستورالعمل اعلام شد که این قسمت نیز باید تخریب شود.

وی ادامه داد: صاحبان سرقفلی ساختمان شمالی جلسات مکرری را با بنیاد مستضعفان و نمایندگان مجلس و نیز معاون اول رئیس جمهوری برگزار کردند و در همین فاصله سه شهردار عوض شدند که همین مسائل روند کار را بیش از پیش طولانی کرد.

در نهایت مالکان ساختمان پنج طبقه تمامی مسئولیت را در ارتباط با عدم تخریب این قسمت عهده دار شدند و تصمیم گرفتند با مسئولیت خود این پنج طبقه را زیر نظر شهرداری مقاوم سازی و بازسازی کنند.

استاندار وقت تهران نیز به آنها اعلام کرد که باید حداکثر صاحبان سرقفلی یعنی ۵۰+۱ درصد آنها به دفترخانه بروند و مسئولیت این تصمیم را به صورت قانونی عهده دار شوند تا استانداری و بنیاد مستضعفان نیز این تصمیم را قبول کنند؛ بنابراین اگر خدای ناکرده اتفاقی رخ دهد خود مالکان ساختمان پنج طبقه باید پاسخگو باشند.

رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد که اگر خدای نکرده اتفاقی رخ دهد، مالکان ساختمان پنج طبقه باید پاسخگو باشند، چرا که هیچکس در کشور نتوانست به آنها بقبولاند که باید تخریب و ساخت توسط بنیاد انجام شود و استاندار نیز بسیار تلاش کرد تا آنها را راضی کند اما آنها قبول نکردند و به همین دلیل اکثریت آنها نیز به دفترخانه رسمی رفتند و در این رابطه متعهد شدند که با هزینه و مسئولیت خود ساختمان پنج طبقه را بازسازی و مقاوم سازی کنند و بنیاد نیز بر اساس حقوق مکتسبه ساختمان ۱۵ طبقه را خواهد ساخت.

 سی‌ام دی ماه سال ۱۳۹۵ بود که ساختمان پلاسکو بر اثر آتش سوزی فرو ریخت. ساختمانی ۱۷ طبقه که در سال ۱۳۴۱ افتتاح شده بود و به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تولید و فروش پوشاک در پایتخت فعالیت می‌کرد. بر اثر این سانحه نزدیک به ۵۶۰ واحد تجاری در ساختمان پلاسکو دچار آسیب شد و با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان مالکیت این ساختمان را در اختیار دارد، موضوع ساخت این ساختمان توسط بنیاد در دستور کار قرار گرفت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:31 - 1397/12/22
عجب احمق هایی هستند. بازسازی فقط یه جور سنبل کاری ی موقته و اصلا اساسی نیست و مخصوصا در اجرا دچار ضعف های جدی خواهد بود و هرگز عملا استاندارد های ساختمانی و آیین نامه ی زلزله رو پاس نمیکنه.
شهرداری و بنیاد مستضعفین نباید زیربار سواستفاده و فرار از قانون مالکین سرقفلی برن. فردا که اتفاقی بیفته مردم بیگناه هستند که اونجا زیر آوار نفله خواهند شد
Iran, Islamic Republic of
03:39 - 1397/12/22
دلیلش اینه که به امثال شماها اعتماد ندارند
India
04:29 - 1397/12/22
کار خوبی کردن اگر بسپرن دست بنیاد حالا حالاها دستشون بهیچ جا بند نیس
Iran, Islamic Republic of
05:04 - 1397/12/22
لطفا دلایل مخالفت آنها رو هم منتشر کنید.
Iran, Islamic Republic of
06:11 - 1397/12/22
علتش آن است که به قول و وعده شما اعتماد ندارند و می ترسند که دستتان به اموالشان بخورد آن را هم از دست بدهند. من از آنها نیستم ولی درکشان می کنم. مردم از شما می ترسند. از شما بیشتر از عزرائیل
می ترسند. ببینید با مردم جه رفتاری داشته اید که حاضر هستند بمیرند ولی به دست شما نیافتند. بروید رفتارتان را دوباره با مردم بازآفرینی کنید.
Iran, Islamic Republic of
06:28 - 1397/12/22
ماشاا... از بس سازمانها و ارگانهای دولتی و حکومتی دزدی کردن ، هیچ کسی از مردم بهشون اعتماد نداره
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1397/12/28
اگه بنیاد خراب کنه ۱۰ سال تکلیف مشخص نیست خودتون تعمیر کنید بابا جان خوب کاری کردین زیر نظر شهرداری یک پیمانکار خوب و با وجدان بدین کارش را بکنتثه واسلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج