وزیر کار: رشد اقتصادی از برنامه عقب ماند
۸۴۲۲۳۴
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
۶۱۸۸ 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس برنامه پنج ساله باید ۷۷۰ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری در کشور صورت می‌گرفت تا رشد اقتصادی هشت درصد به دست آید اما به دلیل فشارهای نظام سلطه، سرمایه‌گذاری‌ها و رشد اقتصادی مورد انتظار در سال ۹۷ به شکلی که می‌خواستیم، پیش نرفت.

خبرگزاری ایسنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس برنامه پنج ساله باید ۷۷۰ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری در کشور صورت می‌گرفت تا رشد اقتصادی هشت درصد به دست آید اما به دلیل فشارهای نظام سلطه، سرمایه‌گذاری‌ها و رشد اقتصادی مورد انتظار در سال ۹۷ به شکلی که می‌خواستیم، پیش نرفت.

 محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در دوره ساخت و ساز و سازندگی استان لرستان قدم‌های بیشتری را بر می‌دارد.

وی تصریح کرد: شهرستان الیگودرز یکی از شهرهای مهم استان لرستان است که در این نقطه از کشور ما قطب گردشگری و دامپروری در حال شکل‌گیری است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: امروز تأسیس یک مرکز ۲۰۰۰ رأسی تولید گاو گوشتی و شیری با ظرفیت ۲۵ هزار تن شیر را در الیگودرز داشتیم که قدم خوبی در راستای ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم است.

شریعتمداری اضافه کرد: ظرفیت شهرستان الیگودرز این امکان را فراهم می‌کند که برای تأسیس واحدهای جدید دامداری فکر کنیم و در جلب مشارکت بخش‌های غیردولتی در این حوزه تلاش شود.

وی بیان کرد: این شهرستان دارای ظرفیت‌های خوب گردشگری است. سد حوضیان را که در دولت یازدهم مقدماتش فراهم شد و اعتبارات خوبی برای آن در نظر گرفته شد، به اتمام رسیده و آماده فعالیت‌های گردشگری و جانبی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: فعالیت اجرایی پروژه مجموعه گردشگری سد حوضیان را امروز آغاز خواهیم کرد و از خدا می‌خواهیم با تلاش مسئولان محلی و ملی شاهد ساخت زیربناهای لازم برای ساخت مراکز اقامتی دیگر در ۱۱ پهنه این مجموعه باشیم.

شریعتمداری عنوان کرد: در حوزه صنعتی ظرفیت‌های خوبی در الیگودرز وجود دارد، در حوزه فولاد قدم‌های خوبی برداشته شده و پیشرفت‌های خوبی به دست شده است.

وی یادآور شد: کار جدید ایجاد مرکز تولید لاستیک بارز در الیگودرز آغاز شده که از نیازهای اصلی کشور است و شرکت شستا اعلام آمادگی کرد که با مشارکت ایدرو این پروژه را آغاز کند و ظرف چهار سال به بهره ‎‎برداری برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پروژه لاستیک سازی خرم‎‏آباد، افزود: در وزارت تعاون هم دنبال آن پروژه خواهم بود. البته آن پروژه از مسئولیت‌های شرکت ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی است.

شریعتمداری تصریح کرد: قدم‌های اولیه خوبی برای کارخانه لاستیک سازی خرم‎‎ آباد برداشته شده اما روند اجرایی این پروژه به دلیل تغییرات نرخ ارز کند شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های سازمان‌های حمایتی موجود در استان، تلاش برای رفع بیکاری است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: براساس برنامه پنج ساله باید ۷۷۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری در کشور صورت می‌گرفت تا رشد اقتصادی هشت درصد به دست آید اما به دلیل فشارهای نظام سلطه، سرمایه‌گذاری‌ها و رشد اقتصادی مورد انتظار در سال ۹۷ به شکلی که می‌خواستیم، پیش نرفت.

شریعتمداری ادامه داد: دولت سیاست توسعه اشتغال فراگیر را جایگزین کرد که علاوه بر آن حرکت در جهت ایجاد توسعه اشتغال پایدار روستایی انجام شد و ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای این حوزه برداشته شد.

وی بیان کرد: از این اعتبار ۳۲۷ میلیارد تومان سهمیه لرستان بود که ۱۲۷ میلیارد تومان از آن پرداخت شده که امید می‌رود مابقی این اعتبار نیز جذب شود.

وزیر تعاون اظهار کرد: سعی بر این است که در شش ماهه اول سال آینده روند رو به رشد بیشتری در توسعه اشتغال پایدار از طریق روستاها داشته باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1397/12/23
به لطف وزرای توانمندی چون شما و همکاران عزیزتون.بهتر از این نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1397/12/23
والله جناب شریعتمداری من بجای شما بودم استعفا میدادم .دیگه بس کنید شما خیلی بیشتر از سهمتان از سفره انقلاب مثل صفدر حسینی بردید وقتی توان اداره ندارید دیگه وزارت صنعت ویا وزارت کار نداره .خودتان برید بهتره مثل دو وزیر که استعفا دادن لااقل استیضاح نشدن .خودتا ن سربلند خدا حافظی کنید وصندلیتون رو بدین به نفری که بتونه پیشرفت ایجاد کنه
United Arab Emirates
14:16 - 1397/12/23
سلام داداش تازه از خواب بیدار شدی خوب خوابیدی بدو بدو جات خالی بود یه چند تا صحبت بکن قربونت برم
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/12/23
جناب وزیر اصلا اقتصادی وجود داره ؟ بعد راجب رشد یا سو تغذیش صحبت کنید
پاسخ ها
شاکی کیه ؟ متهم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
خب مردم ایران هم از دنیا عقب ماندن ..!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/12/23
ای وااااااای من. نه باباااااااااااااا.چه بد شد.
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1397/12/23
جناب شريعت مداري يه فكري براي مستعمري بگيرهاي تامين اجتماعي بازمانده بفرماييد مامنتظريم
پاسخ ها
ریکا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
من اینو چوپان گله نمیکنم
شماازش راه کار میخی
بی نام‌
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
دوست عزیز اگر ایشان بلد بودند فکر کنند که هر چند وقت یکبار در وزارت خانه ای آنهم بدلیل مدیونی ریاست جمهور به ایشان مشغول نبودند از روزی که ایشان وزیر کار شدن چه کار مثبتی کرده اند فقط حرف و جلسه بی نتیجه بقول معروف هر کسی را بهر کاری ساختند ایشان بهر استراحت ساخته شده تا شکل هندسی نا منظم او حفظ شود
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1397/12/23
حالم از قیافت بهم میخوره
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1397/12/23
بابا خودشون خوردنشون شما همچنان منتظر باش
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/12/23
کدام اقتصاد مگر با این همه مسئولین فاسد ودزد ورانت خوار کسی قدرت فعالیت اقتصادی هم دارد؟
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1397/12/23
استفابده کاربده به کاردان گنده وک
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1397/12/23
با امثال شما آدمهای بی لیاقت معلوم است که همیشه عقبیم
France
17:25 - 1397/12/23
پیشرفت ، با توجه به حضور شماها (نبود خلاقیت) غیر ممکن است .
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1397/12/23
آخی ..شما خودت رو ناراحت نکن عزیزم. درست شد که شد درست نشد هم ب چیزت
مبادا خدای ناکرده فکرتون رو مشغول یه همچین چیزای پیش پا افتاده و کم ارزش بکنید واسه سلامتیتون خوب نیست .
France
18:24 - 1397/12/23
رشد اقتصادی که ملموس نباشه وفقط روی کاغذ باشه که چیز مهمی نیست بگید حساب کنن رشد اقتصادی ده درصده شماها که عادت دارید ازین امارها بدید مخصوصا صدا وسیماتون که واقعا. متخصص سرهم کردن اینجور امارهاست یعنی حکومت اسلامی ازنظر صدا وسیما قوی ترین وپیشرفته ترین وثروتمند ترین کشور دنیاست وملت در رفاه کامل وازادی بدون اختلاس و..... دارن زندگی میکنن حناق که نیست
France
18:49 - 1397/12/23
رشد اقتصادی داشتیم مگه که بخاد عقب بمونه الان که هر روز داریم صد سال برمیگردیم به عقب
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1397/12/23
تا دیروز که می‌گفتید جلو هستیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج