عادل از علی دایی خوف نکرد!
۸۴۲۳۸۹
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۳
۷۵۳۲ 
دیدار دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا از هفته بیست و دوم با برتری یک یر صفر سایپا به اتمام رسید اما داور این دیدار با اخراج 3 بازیکن و یک مربی تبدیل به جنجالی ترین چهره بازی شد.

ورزش سه: شاید مصاف دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا در نگاه اول حتی برای علاقه مندان پیگیر به فوتبال هم جذابیت خاصی نداشته باشد . اما شرایط این دو تیم به گونه ای بود که در واقع یک امتیاز دردی از هیچ کدام از تیم ها دوا نمی کرد و به همین دلیل پیش بینی یک بازی درگیرانه را می توانستیم ازقبل این بازی داشته باشیم .

انتظارمی رفت که کمیته و دپارتمان داوری این دیدار را دست کم نگیرند و شاید به همین دلیل به همین منظور دپارتمان داوری در این بازی در یک اقدام جالب توجه از داور رفت این دیدار یعنی رضا عادل استفاده کرد . داوری که سه روز گذشته در یک اقدام جنجالی و بی سابقه در دقیقه دهم مدافع شاهین شهرداری بوشهر را از زمین بازی به اشتباه اخراج کرده بود.

تنش ها در این بازی از همان دقایق ابتدایی بازی آغاز شد تا آنجا که این داور بابلسری تصمیم گرفت اولین کارت زرد بازی را در دقیقه 24 بازی به معین عباسیان نشان دهد .همین کارت برای شروع اعتراضات نیمکت سایپا کافی به نظر می رسید و از این لحظه بود که اعتراضات علی دایی آغاز شد.

در ادامه بازی با هر سوت داور نیمکت هر دو تیم نسبت به تصمیمات داوری واکنش نشان می دادند تا اینکه رضا عادل خطای محمد پاپی بازیکن نفت را با یک کارت زرد دیگر جریمه کرد و با این کارت نه تنها باعث نشد تنش ها کاهش پیدا کند بلکه حالا علیرضا مرزبان هم به جمع نیمکت نشینان معترض اضافه شد. به هر حال نیمه اول با تمام حواشی ان به پایان رسید و دو تیم به رختکن رفتند .

اما در نیمه دوم به جز هفت یا هشت دقیقه اول بازی، دیگر فوتبالی را از دو تیم شاهد نبودیم چرا که بر خشونت بازی لحظه به لحظه اضافه می شد . در دقیقه 53 مجتبی بیژن پشت محوطه مهاجم سایپا را سرنگون کرد و داور بازی در حالی که هیچ کسی تصورش را هم نمی کرد وی را با کارت قرمز از زمین بازی اخراج کرد تا بر آتش اعتراضات دمیده شود .

در این لحظه علیرضا مرزبان کت خود را از تن کند تا لحظاتی نگاه ها را متوجه خود کند . اما اتفاق اصلب حدود 15 دقیقه بعد افتاد زمانی که رضا عادل بار دیگر بدون توجه به اتفاقاتی که در نیمکت ها در حال به وقع پیوستن است، ساموئل سارفو مدافع غنایی را همانند دیدار رفت دوباره با کارت قرمز مواجه کرد تا شاید برای اولین بار در تاریخ لیگ در یک فصل بازیکنی توسط یک داور دو بار اخراج شده باشد .عادل در این لحظه که توسط دوربین ها هم پوشش داده نشده بود ابتدا به بازیکن نفت کارت داد و بعد سارفو را با توجه به حرفهای کمک داور در گوشی با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد.

بعد از این اخراج بود که دیگر طاقت علی دایی طاق شد و کسی جلودار او و یار وفادارش بهزاد غلامپور نبود. آنها در حالی که از تصمیم داور بسیار عصبانی به نظر می رسیدند بدون در نظر گرفتن قوانین به سمت داور رفته و دیدار اعتراضات خودشان را با دادو فریاد نشان دادند.اما برعکس همه داورها که از دایی و فریادهایش خوف می کنند عادل سمت دایی آمد و به او بابت اخراج صحبت کرد و گفت کمک اش صحنه را دیده .

عادل از علی دایی خوف نکرد!

او سپس به دایی گفت به نیمکت سایپا برگردد و اعتراض را ادامه ندهد که دایی در حین بازگشت به سمت نیمکت احتمالا چیزی گفت که عادل شنید و او با اشاره دست دایی را به سمت سکوها فرستاد .این درحالی بود که بهزاد غلامپور هم قصد اعتراض شدیدتر به داور را داشت که ناظر بازی مانع از هجوم او شد . دایی در فصل گذشته در جدال با مشکی پوشان توسط رضا کرمانشاهی از بازی اخراج شده بود و حالا بعد از یک سال و سه ماه و 18 روز باز هم از کنار زمین اخراج شد اما این بار توسط رضا عادل .

وی پس از اخراج در حالی که همچنان به داور این دیدار معترض بود راهی سکو ها شد تا از همان جا هم هدایت تیمش را دنبال و دستورات لازم را به زمین منتقل کند.جالب اینکه دقایقی بعد امید خالدی هم کارت زرد دوم را گرفت تا سایپا نه نفره اما حرکت علی دشتی از سمت چپ در نهایت دایی را به اوج خوشحالی رساند .

سرمربی سایپا که کنار کاظم برجلو بازی را تماشا می کرد در دقیقه 87 تماشاگر حرکت علی دشتی بود که با عبور از چند بازیکن نفت که در این لحظات سراپا برای زدن گل جلو کشیده بودند ، امیر حسین حسین زاده را در مصافی تک به تک راهی دروازه نفت مسجد سلیمان کرد تا او تک گل بازی و دومین گل متوالی خودش را با ضربه ای دقیق به توپ به قعر دروازه مهرداد طهماسبی برساند .

این قاب آخر بازی بود.شادی سرمربی سایپا روی سکوها از گلزنی یک بازیکن جوان .درحالیکه بهزاد غلامپور نبود که کادر ثابت شادی گل دایی را تکمیل کند.

عادل از علی دایی خوف نکرد!

عکس ها:مهدی زارع

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1397/12/24
حال درسته قیافه خوبی ندارد ولی اصلا او ترسناک نیست البته اگر یهو جلوی کسی ظاهر نشه،
البته مقصر خودش نیست خدادادی است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج