پیشنهاد نوروزی؛ عید خود را با این کتاب‌ها سر کنید
۸۴۲۶۹۲
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
۹۲۶۳ 
شاید در روز‌های عادی سال هر کدام از ما بهانه‌هایی برای کتاب نخواندن و مطالعه نکردن داشته باشیم. اما با آمدن تعطیلات نوروز و با توجه به اوقات فراغت زیادی که هست، دیگر بهانه‌ای برای نخواندن وجود ندارد.

برترین ها - صدف پیکامی: شاید در روز‌های عادی سال هر کدام از ما بهانه‌هایی برای کتاب نخواندن و مطالعه نکردن داشته باشیم. اما با آمدن تعطیلات نوروز و با توجه به اوقات فراغت زیادی که هست، دیگر بهانه‌ای برای نخواندن وجود ندارد. حال در این مطلب سعی کردیم پر فروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های سال را برای آن‌هایی که تصمیم به مطالعه در نوروز دارند معرفی کنیم. این کتاب‌ها در ژانر‌های مختلف است و می‌تواند بیشتر سلیقه‌ها را دربربگیرد.

ملت عشق

پیشنهاد کتاب برای نوروز

ملت عشق رمانی نوشته‌ی الیف شافاک نویسنده‌ی ترک است که سال ۲۰۱۰ منتشر شد. استقبال از این کتاب در سراسر دنیا بسیار بوده است. ملت عشق تاکنون به زبان‌های زیادی ترجمه شده و تنها در ترکیه ۵۰۰ بار تجدید چاپ شده است. این کتاب در سال‌های اخیر که در ایران منتشرشد، بسیار محبوب شد. تاکنون نظرات بسیاری درباره ملت عشق منتشر شده است. عده‌ای این کتاب را شاهکار و عده‌ای دیگر آن را کتابی مردم پسند و حتی بازاری می‌دانند. با توجه به اینکه این کتاب چنین بازخورد‌های زیادی را در پی داشته، جالب است هر کس آن را با دیدگاه و ایدئولوژی خود مطالعه کند و تجربه‌ای مخصوص به خود در این زمینه داشته باشد.

ملت عشق دو بخش دارد. این بدین معناست که در این رمان دو داستان به صورت موازی باهم روایت می‌شوند. یکی از داستان‌ها در دوران معاصر آمریکا و دیگری در قرن هفتم قونیه روایت می‌شوند. داستانی که در قرن هفتم روایت شده داستان رابطه‌ی شمس و مولانا است در زمانی که شمس وارد زندگی مولانا شده و تغییر و تحولاتی اتفاق می‌افتد. دیگر شخصیت اصلی داستان که در آمریکا زندگی می‌کند زنی به نام الا است که فراز و فرود زندگی اش روایت می‌شود.


چائوشسکو (ظهور و سقوط دیکتاتور سرخ)

پیشنهاد کتاب برای نوروز

کتاب چائوشسکو یکی از پرطرفدارترین کتاب‌هایی است که شرح حال شخصیتی را در تاریخ می‌دهد. چائوشسکو دیکتاتوری کمونیست در رمانی بوده است. ادوارد بئر، نویسنده کتاب، از روزنامه نگاران برجسته نیوزویک و تایم بود که به خاطر گزارش‌های خواندنی اش از مناطق جنگی جهان، از کنگو و الجزایر تا ویتنام و کامبوج به شهرت رسید. نویسنده در این کتاب علاوه بر شرح وقایع به نوعی به تحلیل چرایی به قدرت رسیدن یک دیکتاتور و ادامه‌ی قدرت او می‌پردازد.

او در این کتاب به آسیب‌هایی که چائوشسکو به کشورش و مردم سرزمینش می‌زند می‌پردازدو آن را ریشه یابی می‌کند. مخاطب در رویارویی با این کتاب می‌تواند تجربه‌ی ملموسی از زیرزمین‌ها و مخفیگاه‌های شکنجه در رومانی بدست آورد. نویسنده‌ی این کتاب که خود، شاهد جنایات و وقایع رومانی در آن زمان بود، این کتاب را دو سال پس از سقوط چائوشسکو منتشر کرد.


سمفونی مردگان

پیشنهاد کتاب برای نوروز

سمفونی مردگان بی شک یکی از آثار ماندگار ادبیات ایران است که به قلم عباس معروفی نوشته شده است. سمفونی مردگان تا بحال چندین بار تجدید چاپ شده و هنوز هم یکی از پرفروش‌ترین‌های کتاب در ایران است. این کتاب در سال ۲۰۰۱ برندهٔ جایزه سال ادبی فلسفی سورکامپ شد. داستان درباره‌ی خانواده‌ای مرفه در اردبیل است. این خانواده سه فرزند دارند. آیدین که در واقع شخصیت اصلی داستان است، به هیچ وجه مورد تایید خانواده‌ی خود به خصوص پدرش نیست. آیدین پسری باهوش و عمیق است که در خانواده‌ای سنتی متولد شده. آیدین که می‌توانست تبدیل به یک آدم موفق شود در این خانواده به سرنوشت عجیبی دچار می‌شود.

در مقابل آیدین، اورهان قرار دارد. اورهان درست نقطه‌ی مقابل آیدین است. او مورد تایید خانواده و دنباله روی پدرش است. او رابطه‌ای پیچیده با آیدین دارد که تا آخر داستان نیز ادامه پیدا می‌کند. آِدین خواهری به نام آیدا نیز دارد که او هم مانند آیدین در این خانواده به نوعی قربانی می‌شود. سمفونی مردگان را می‌توان یکی از خواندنی‌ترین رمان‌هایی داسنت که در زمان معاصر منتشر شده اند. این کتاب قادر ایت هر مخاطبی را با سلیقه‌های متفوت به سرعت جذب کند، اما در ضمن از عمق آن هم کم نشود و با قدرت ادبی خود ادامه پیدا کند.


تسلی بخشی‌های فلسفه

پیشنهاد کتاب برای نوروز

تسلی بخشی‌های فسفه نوشته‌ی آلن دوباتن، فیلسوف مشهور این روز‌ها در جهان است که بسیار هم محبوب شده است. یکی از آخرین آثار آلن دوباتن است که تاکنون بیش از دویست هزار نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. تسلی بخشی‌های فلسفه درباره ۶ شخصیت فلسفی شناخته شده است که در هر کدام از این بخش ها، نویسنده با رویکردی متفاوت سعی می‌کند تا مخاطب را با تمام خلل و فرج‌های زندگی به نوعی سازگار کند. این کتاب با زبانی ساده و روان به مردم عادی نشان می‌دهد که بزرگان دنیا در مواجهه با دشواری‌های زندگی چه می‌کرده اند و همچنین از فلسفه و جهان بینی آن‌ها اطلاعاتی مفید به خواننده می‌دهد. کتاب تسلی بخشی‌های فلسفه برای نخستین بار در سال ۲۰۰۰ منتشر شد. این کتاب در طول ۱۸ سال گذشته همواره از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سراسر جهان بوده که توانسته نظر بسیاری از مردم عادی و حتی مخاطبان جدی فلسفه را جلب نماید.


عقاید یک دلقک

پیشنهاد کتاب برای نوروز

رمان عقاید یک دلقک داستان مردی است که عاشق همسرش بوده، اما به تازکی همسرش او را ترک کرده است. او دچار افسردگی شده است. هانس، شخصیت اصلی داستان هانس بدون اعتقاد به هیچ مذهبی به انسانیت، صلح و هنر پایبند است و اعتقاد دارد که انسان خوب بودن ارتباطی به مذهب ندارد. داستان در زمان قدرت هیتلر روایت می‌شود. عقاید یک دلقک از آن دسته رمان‌هایی است که محوریت اصلی آن انسان معاصر و روابط میان آدمیان است. این رمان که بی شک از ماندگارترین آثار ادبی آلمان است، دنیای معاصر را با تمام خصوصیات آن به چالش می‌کشد. هانس خانواده‌ی ثروتمندی دارد، اما به دلیل عقاید متفاوت از آن‌ها جدا شده است. به نظر می‌رسد که حقیقت غایی در این دنیا پست نقاب دبقکی پنهان شده است. عقاید یک دلقک به تمام زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه شده است. این کتاب در ایران نیز با استقبال زیادی روبرو بوده و هست.


هنر شفاف اندیشیدن

پیشنهاد کتاب برای نوروز

هنر شفاف اندیشیدن که در سال‌های اخیر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده، نوشته‌ی رولف دوبلی است. رولف دوبلی، متولد سال ۱۹۶۶، نویسنده، رمان‌نویس و کارآفرین سوئیسی است. هنر شفاف اندیشیدن نخستین بار در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. عادل فردوسی پور این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب به صورت موجز و با زبانی روان، خطا‌های ذهن انسان در فرآیدند اندیشیدن را شرح می‌دهد. این کتاب نیز مانند هر کتاب محبوب دیگر دارای منتقدان بسیاری است. این کتاب با عنوان اصلی The art of thinking clearly کتابی در زمینه تصمیم‌گیری، شناخت و اشتباه‌ها است که می‌توان از آن به عنوان یک منبع درباره خطا‌های شناختی به راحتی استفاده کرد. رولف دوبلی پس از انتشار این کتاب در سراسر دنیا شناخته شد. در نهایت می‌توان گفت که هنر شفاف اندیشیدن با استفاده از پژوهشی گسترده و تجربه‌ی نویسنده خطا‌ها را معرفی، ریشه یابی و درمان می‌کند.


مردی به نام اوه

پیشنهاد کتاب برای نوروز

رمان مردی به نام اوه اولین اثر داستانی از فردریک بکمن، نویسنده سوئدی است که توانست بازار کتاب جهانی را به نوعی تسخیر کند. این کتاب پرفروش و محبوب به بیشتر از ۳۰ زبان در دنیا ترجمه شده است. مردی به نام اوه در ایران نیز طرفداران بسیاری داشته است. این رمان داستان زندگی یک مرد است که به تازگی همسر خود را از دست داده است. یکی از نکات جالب این کتاب که مخاطب ایرانی را بیشتر به فضای داستات نزدیک می‌کند، وجود شخصیتی به نام پروانه در داستان است که یک زن ایرانی ساکن سوئد است. این شخصیت در زندگی شخصیت اصلی (اوه) تاثیر گذار است و به گونه‌ای مهم‌ترین تاثیر را بر روی روند داستان نیز می‌گذارد. در ۲۰۱۷ با اقتباس از رمان مردی به نام اوه، فیلمی سینمایی با همین نام ساخته شد.

انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1397/12/25
ملت عشق رو خونده ام
بقیه اش رو هم گذاشتم تو لیستم که بخونم
ممنون
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/12/25
مردی به نام اوه خیلی عالیه ولی عقاید یک دلقک رو من دوس نداشتم والا دیوونه شدم تا تموم شد!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
مردی ب نام اوه فیلمشم قشنگه
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1397/12/25
عقاید یک دلقک کتاب خوبیه ولی نه مناسب برای تفریح و تعطیلات و خیلی جاها اصطلاحات و نامهای سنگین و ناآشنایی مثل اسم مکاتب، نویسندگان و هنرمندان و شخصیتهای افسانه ای داره که مرتب باید به پانویس مراجعه کرد و جمله ها هم خیلی جاها نامفهوم و مبهم هستند خصوصا برداشتهای ذهنی خود دلقک از وقایع و افراد
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1397/12/25
چه جالب همین دیروز هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن رو گرفتم که بخونم.
پیشنهادم به بقیه رمان 1984 و قلعه حیوانات از جورج اورول هست
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1397/12/25
من فقط ملت عشق رو خوندم . چرا بقیه رو نخوندم ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/12/25
مردی به نام اوه خیلی قشنگه با تمام رمان های آبکی فرق داره
من پیش از تو هم جالبه ولی توی این لیست نبود .
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1397/12/25
کتاب های بینظیری رو پیشنهاد دادید ممنونم
United Arab Emirates
19:53 - 1397/12/25
مردی به نام اوه وسمفونی مردگان رو خوندم جفتش عالیه
United Kingdom
21:53 - 1397/12/25
من کتاب سه شنبه ها با موری رو هم با اینکه قدیمی شده پیشنهاد میکنم. کتابهای ارباب حلقه ها هم همچنین. کتابهای موراکامی هم برای تعطیلات عالی هستند. البته چه تعطیلاتی نمیذارن نفس بکشیم. از دو روز قبل عید میان روی سر آدم خراب میشن تا روز آخر.
پاسخ ها
اکرم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
سه شنبه ها با موری عالیه
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1397/12/26
هنر شفاف انيشيدن و ملت عشق با اينكه پرطرفدارند ولي كتاباي بي مغزي اند سمفوني مردگان هم با حال و هواي عيد جور درنمياد
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1397/12/26
کتاب قدرت عادت هم خیلی خوبه
حالا واسه عید نخوندین عیب نداره ولی حتما بخونید
هنر شفاف اندیشیدن و ملت عشق هم خیلی خوبن
من او رضا امیرخانی هم توصیه میشه بسیار درجه یک
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
من او بسيار كسل كننده بود
United Arab Emirates
22:52 - 1397/12/26
من هم ملت عشق رو خوندم حظ کردم و میخوام ۴۰ قانونش رو صوتی واسه خودم ضبط کنم ....

الانم‌دارم کتاب (شدن) از میشل اوباما رو می خونم واقعا عالیه اثلا یه روز نخونم طاقتم نمیاد ....
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1397/12/27
هنر شفاف اندیشیدن و ملت عشق رو پیشنهاد می کنم بخونید چون بسیار زیباست


می خوام برم مردی به نام اوه رو هم بخرم و بحونم
پاسخ ها
miss
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
حوندی به ما ام بگو چطور بود
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1398/01/04
حس خوبِ زیاد شدن افراد کتابخون :))
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج