چین و اردن: راهکار نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد
۸۴۳۴۳۴
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶
۳۸۴۴ 
فرستاده ویژه چین در امور سوریه با وزیر خارجه اردن دیدار و درباره تحولات سوریه گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری فارس: «شیه شیائو یان» فرستاده ویژه چین در امور سوریه که به امان پایتخت اردن سفر کرده است امروز یکشنبه با «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار با اشاره به اینکه بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد، بر ضرورت دستیابی به راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به این بحران در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق حمایت از مذاکرات ژنو و تلاش‌های فرستاده سازمان ملل به سوریه، تأکید کردند.

طبق گزارش وبگاه «العربی‌الجدید»، مقامات چنین و اردن در این دیدار، تلاش برای دستیابی به راهکار سیاسی بحران سوریه و اجرای توصیه‌های کنفرانس بروکسل برای حمایت از آینده سوریه و منطقه را ضروری دانستند.

وزیر خارجه اردن گفت که تشدید تلاش‌های جامعه جهانی برای پایان دادن به بحران سوریه از طریق راه‌حل سیاسی مورد قبول سوری‌ها به گونه‌ای که تمامیت ارضی سوریه و ثبات آن نیز حفظ شود، امری ضروری است.

وی همچنین ضرورت حمایت جامعه جهانی از آوارگان سوری و اردن به دلیل میزبانی یک میلیون و ۳۰۰ هزار آواره سوری را مورد تأکید قرار داد و گفت که اردن هرگز در برابر اردوگاه آوارگان الرکبان مسئولیتی قبول نمی‌کند چرا که ساکنان آن سوری بوده و در داخل خاک سوریه هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج