جزئیات دیدار ظریف با آیت‌الله صافی گلپایگانی
۸۴۳۷۴۵
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
۲۳۹۷ 
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم به‌کارگیری منطق و تدبیر در سیاست خارجی گفت: با کشورهایی مانند مصر، مراکش و اردن که مردم آن دوستدار اهل‌بیت(ع) هستند باید رابطه قوی داشته باشیم.

انتخاب: وزیر امور خارجه و هیئت همراه با حضور در بیت آیت‌الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید، دیدار کرده و از توصیه‌های معظم‌له بهره‌مند شد.

در ابتدای این دیدار، محمدجواد ظریف، گزارشی از سفر هیئت ایرانی به عتبات عالیات و نیز برنامه‌های وزارت خارجه ارائه داد.

آیت‌الله صافیگلپایگانی نیز ضمن مسئلت قبولی زیارت هیئت ایرانی، اظهار داشت: این سفر، بسیار مفید و با برکت برای هر دو کشور دوست و ولائی ایران و عراق بود. امیدواریم این‌گونه سفرها در منطقه تداوم پیدا کند و همگان، از آثار و برکات آن برخوردار شوند. اینجانب همیشه توصیه داشتم که با همسایگان و جهان اسلام باید ارتباطی قوی همراه با حفظ عزت و منافع خود داشته باشیم، بلکه می‌توانیم به تمام کشورهای جهان، صلح و صفا و مهربانی را عرضه کنیم.

وی با اشاره به حادثه تروریستی و دردناک نیوزیلند، ضمن تسلیت به خانواده‌های عزادار و مسلمانان جهان،گفت: این فاجعه بسیار تأسف‌بار بود. واکنش مناسب وزارت خارجه و مواضع مشترک کشورهای اسلامی، می‌تواند در کاهش این‌گونه حوادث مثمر ثمر باشد.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه، با اشاره به لزوم به‌کارگیری منطق و تدبیر در سیاست خارجی تصریح کرد: با کشورهایی مانند مصر، مراکش و اردن که مردم آن دوستدار اهل‌بیت(ع) هستند، باید رابطه قوی داشته باشیم. آنچه در سیاست داخلی حائز اهمیت است سیاست معقولانه است که در سایه منطق و تدبیر و درایت می‌توانیم عزت کشور اسلامی ایران را در جهان بیشتر کنیم.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: به‌حمدالله تعالی درایت و سیاست و فعالیت‌های شما در وزارت خارجه، همواره مورد تأیید مردم شریف بوده است و مردم ما به شما حُسن‌ظن و اعتماد دارند. زحماتی که شما و همکارانتان در این مدّت تحمّل کرده‌اید و ان‌شاءالله در آینده اهتمام بیشتری خواهید داشت، مورد رضایت ملّت ایران است. ما نه‌تنها با دوستان، بلکه با دشمنان نیز می‌توانیم با عقلانیت و حفظ عزت و منافع کشور در ارتباط باشیم.

آیت‌الله صافیگلپایگانی در بخش دیگری از توصیه‌های خود، با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی، افزود: وضعیت کنونی اقتصاد، بسیار ناراحت‌کننده است. مردم شریف و نجیب ما، امروز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند که به نظر ما می‌توان با سیاست‌های خوب و مفید و روابط سازنده، این مشکلات را رفع کرد. وظیفه مسئولان دراین‌باره بسیار سنگین است و امیدوارم که شما بتوانید در این عرصه هم موفق باشید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج