نوکیا به تعهدات پیشین در ایران پایبند می‌ماند
۸۴۴۹۰۷
۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
۹۰۱۵
نوکیا می‌گوید که به خاطر پیچیدگی سیاست‌های متناقض اروپا و آمریکا در ارتباط با تحریم‌ها، در سال جدید هیچ فعالیت تجاری جدیدی در ایران نخواهد داشت، با این حال همچنان به تعهدات قبلی خود پایبند خواهد بود.

ایرنا: شرکت نوکیا دیروز گزارش مالی سال گذشته میلادی خود را منتشر کرد. این شرکت فنلاندی در این گزارش با اشاره به درآمد 54.6 میلیون یورویی (معادل 62 میلیون دلار) خود در بازار ایران، می‌گوید که قصد ندارد تا در سال جاری میلادی هیچ فعالیت تجاری جدیدی را در ایران آغاز کند. علت این موضوع را هم سختی و پیچیدگی قوانین متناقض تجاری آمریکا و اروپا در رابطه با ایران اعلام است.

این شرکت فنلاندی در این گزارش مالی سالانه (فرم 20-اف که به درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا توسط شرکت‌های خارجی فعال در آمریکا پر می‌شود) اشاره می‌کند که چارچوب مقرارت متفاوت آمریکا و اروپا در ارتباط با فعالیت تجاری در ایران برای آینده بیش از حد پیچیده هستند.

نوکیا می‌گوید که به عنوان یک شرکت اروپایی، تطبیق دادن سیاست‌های خارجی متناقض آمریکا و اروپا برای ما بسیار دشوار خواهد بود.

این شرکت فنلاندی در ادامه می‌افزاید: هرچند پیوسته فعالیت های تجاری خود در بازار را زیر نظر خواهد داشت در حال حاضر برنامه ای برای قبول هیچ فعالیت تجاری جدید در سال 2019 در ایران ندارد و تنها می‌خواهد به تعهدات (قراردادهای) کنونی خود در ایران بر طبق مقررات تحریم‌ها و سایر قوانین تجاری مربوطه پایبند باشد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج