احتمال کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل‌زدگان
۸۴۷۲۵۱
۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
۲۳۵۶ 
پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان غرب کشور در فضای مجازی به شهروندان هشدار داد و خواست تا برای کمک به شماره کارت و یا حساب‌های جعلی و شخصی وجهی واریز نکنند.

خبرگزاری مهر: پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان غرب کشور در فضای مجازی به شهروندان هشدار داد و خواست تا برای کمک به شماره کارت و یا حساب‌های جعلی و شخصی وجهی واریز نکنند.

سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: برخی از کلاهبرداران با عناوین مختلف از جمله کمک برای خرید لوازم اولیه اقدام به درج شماره حساب‌های بانکی در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و پس از مدتی اقدام به برداشت از حساب و سرقت از وجه واریزی مردم کرده و کوچک‌ترین مبلغی به مردم آسیب دیده نخواهند کرد.

وی در خصوص شایعه پراکنی در فضای مجازی افزود: کسانی که با انتشار محتوایی از قبیل تصاویر و کلیپ‌های جعلی اقدام به تشویش اذهان عمومی نمایند، شناسایی و به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

سرهنگ کریمی تاکید کرد: کاربران در هنگام پرداخت وجه حتماً تنها به شماره حساب‌های رسمی و اعلام شده کمک‌های خود را ارسال و به دیگر شماره حساب‌هایی که مورد تأیید هیچ سازمانی نیستند توجه نکرده و موضوع را سریعاً به مراکز انتظامی اعلام نمایند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان بیان داشت: در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش فوریت‌های پلیسی و شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۰ با پلیس در میان بگذارند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج