ابلاغ به ۵استان کشور برای کمک به خوزستان
۸۴۸۱۸۰
۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
۱۳۸۴۶
وزیر کشور گفت: امشب حداقل به پنج استان ابلاغ می کنم که حتما آمادگی لازم را با تمامی امکانات برای کمک به خوزستان داشته باشند و در صورت تقاضای استاندار خوزستان، به کمک او بیایند.

ایسنا: عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور که امروز (جمعه)برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده استان به خوزستان سفر کرده است، پس از جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پس از بازدید از مناطق مختلف خوزستان و مشاهده شرایط جغرافیایی و محیطی وضعیت سیل، جلسه مشترک تامین و هماهنگی مقابله با بحران برگزار شد که دوستان گزارشات مختلفی را ارائه دادند. طبق تصمیمات اتخاذ شده، بنا شد در سطح وسیعی حتما آمادگی در منطقه باشد و ما برای حداقل خسارت و حداقل تهدید، بالاترین پیش بینی را با بالاترین تضمین ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در اینجا حدود 400 هزار نفر در معرض سیل قرار دارند و اصلا نباید ریسک بپذیریم و بنا را بر این بگذاریم که ان‌شاءالله اتفاقی نخواهد افتاد اما اگر قرار باشد پنج درصد هم اتفاقی رخ دهد، باید مردم پیش بینی داشته باشند.

ابلاغ به ۵استان کشور برای کمک به خوزستان

وزیر کشور افزود: بنابراین مقرر شد استان های معین خوزستان را تعیین کنیم و آن استان ها آمادگی کامل داشته باشند و از نظر تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی آمادگی داشته باشند و در هدایت استانداری و فرمانداری خوزستان باشند و هر زمان لازم بود، برای کمک مردم به خوزستان بیایند. هر چند امیدوارم چنین شرایطی رخ ندهد. با توجه به تدابیری که انجام شده است و مدیریتی که انجام شده و با پخش سیلاب در دشت و انحراف آب به کانال ها و هدایت آن به هور، باید صیانت خوبی از سوسنگرد، بستان و حمیدیه و همچنین سایر شهرها داشته باشیم. البته مردم به زحمت افتادند و 96 روستا تخلیه شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما بین بد و بدتر تصمیم گیری می کنیم و بین خوب و بد تصمیم نمی گیریم. بنابراین در بد هم هزینه دادیم و هزینه آن را مردم می دهند و واقعا از مردم سپاسگزارم و از آنها قدردانی می کنیم. تمام زحماتی که کشیده می شود برای مردم است و آن‌هایی که به ما کمک می کنند تا جلوی خسارت های بزرگتر و شرایط بدتر را بگیریم، حتما ماجور هستند و دولت حتما خسارت های آنها را در ابعاد مختلف می بیند و یقینا پرداخت می کند و خودم ضامن کار هستم و حتما به عنوان مسوول ستاد این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

وزیر کشور گفت: به هر حال در شرایط کنونی همه باید مشارکت ها را افزایش دهیم و همکاری و همدلی را تقویت کنیم و از شایعه پراکنی های بی مورد که واقعا می تواند آسیب های روحی ایجاد کند، حتما پرهیز شود. صدا و سیما متولی امر اطلاع رسانی است و باید با جدیت در این زمینه برخورد کند. ضمن اینکه علما و روحانیت نیز همانطور که تاکنون در بسیج پای کار بودند نیز باید کار را ادامه دهند.

وی افزود: بسیج شدن مردم که مقام معظم رهبری نیز در سخنان خود فرمودند، از برکات فرهنگ دینی، ملی و اسلامی این مردم است که در شرایط کنونی نیز تجلی پیدا کرده است که هم باید تقویت شود و هم باید قدر آن را بدانیم.

رحمانی‌فصلی گفت: خوزستان برای همه مردم ایران مهم و عزیز است و همه نگران این شرایط هستند و امیدواریم با مدیریت مطلوب و مناسب و توصیه هایی که رئیس جمهور داشتند و مرتب نیز پیگیر وضعیت هستند، نگذاریم خسارت های بیشتر از این وارد شود. اما در عین حال حتما باید آمادگی های لازم را داشته باشیم و حضور من در اینجا به خاطر ایجاد آمادگی ها است و امشب هم حداقل به پنج استان ابلاغ می کنم که حتما آمادگی لازم را با تمامی امکانات برای کمک به خوزستان داشته باشند و در صورت تقاضای استاندار خوزستان، به کمک او بیایند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1398/01/16
خسته نباشید ، نیاز نیست ابلاغی بفرمایید دو هفته است که آب برده تازه یادش اومده که استان معیین تعیین کنند
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1398/01/16
هیچ کمکی به مردم خوزستان نشده خصوصا روستاها هبچیک از مسئولان سرنزده بدون آب برق گاز امکانات غذا دارو نیست خانه وکاشانه را زیر آب رها کرده به جاهای امن توخونهای مردم پناه بردند نه چادری هیچی نیست کلام مسولان مقابر با کلام و گزارش هست صددرصد
United Arab Emirates
20:37 - 1398/01/16
ببخشید مگر ایران را می خواهید از نوع بسازید اتحادیه اروپا۱۲۰۰۰۰۰یورو صلیب سرخ جهانی۵۰۰هزار فرانک آلمان یک هواپیما کمک اتریش اهدای چند دستگاه آب تصفیه کن که هر یک برای جمعیت ۵هزارنفری کافی هستش کمکهای بانکی داخلی به اضافه ۳۷میلیارد وجه نقد کمک ترکیه و چین و روس و کویت و پاکستان و هند و آمریکا و نروژ و اسپانیا دیگه چی می خواهید!!!می خواهید کره زمین را بهتون بدهند!!!!
Iran, Islamic Republic of
03:48 - 1398/01/17
این پولها وکمک هایی که کشورهای دیگه به ایران فرستاده شده مسعولین حق خود میدونن وبین خودشون تقسیم میکنن یااینکه به مردم نمیدن وامروزوفردا میکنن تایکی پیدامیشه همه پولهارو یکجا برمیداره میره کانادا
کانادا کانادا ماداریم میایم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج