بارش‌های اخیر خشکسالی‌ کشور را جبران می‌کند؟
۸۴۸۲۳۸
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۷
۷۵۳۳ 
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید بر اینکه پس از بارش‌های اخیر در کشور، نمی‌توان ادعا کرد که خشکسالی‌های بلند مدت ما جبران شده است، گفت: سیاست‌های آبی ما همچنان باید منطبق بر کمبود منابع آبی باشد.

ایسنا: ابوالقاسم حسین‌پور، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه زمین به دلیل تغییرات اقلیمی به سمت گرم شدن حرکت می‌کند، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم با یک سال بارش نرمال و ترسالی ادعا کنیم که دوره خشکسالی کشور پایان یافته است.

وی ادامه داد: تغییرات اقلیمی سبب محدود شدن منابع آبی شده است و از سوی دیگر در کشور ما به دلیل اضافه برداشت از منابع آبی به ویژه آبخوان‌های زیرزمینی، کمبود جدی منابع آبی داریم که با بارش نرمال و حتی بیش از نرمال یکسال جبران نمی‌شود.

حسین پور با اشاره به اینکه برای جبران کم آبی در کشور باید سال‌ها بارش بالاتر از حد نرمال داشته باشیم و در کنار آن اضافه برداشت از منابع آبی را کنترل کنیم، تصریح کرد: سیاست‌های آبی ما در کشور همچنان باید منطبق بر کمبود منابع آبی باشد و این را بدانیم که با وجود بارش‌های اخیر در کشور آبخوان‌های ما همچنان بیلان آبی منفی دارند.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما نیاز به پایداری آب در چرخه طبیعت دارد، گفت: بهره‌برداری درست از منابع آب با اقدامات آبخیزداری و آبخوان‌داری همراه است و باید بتوانیم برای بهره‌برداری درست از بارش‌ها آن‌ها را به درون زمین هدایت و ذخیره کنیم.

حسین پور با بیان اینکه باید فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری برای کنترل سیلاب در بالادست حوضه‌های آبخیز گسترش پیدا کنند، تصریح کرد: کمبود آب در کشور با یک سال ترسالی جبران نمی‌شود. برخی ادعا می‌کنند که دوره ترسالی کشور شروع شده ولی هیچ دلیل علمی و منطقی مبنی بر این موضوع وجود ندارد.

وی در پایان اظهار کرد: حقیقت این است که شرایط اقلیمی کشور ما همچنان مثل گذشته ادامه دارد و ما نیاز بیشتری به بهره‌برداری بهینه از بارش‌ها و مدیریت آب در کشور داریم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1398/01/17
شما آب رو رایگان تقدیم عراق و ... نکنید انشاالله کم نمیاد
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1398/01/17
صد سال هم باران شدید هم بباره اینا بازم میگن آب کم داریم.واژه تأسف هم واشون کمه.یه دعا میگم همه بگین آمین.هر بلایی سر مردم میاد سر خودشون هم بیار
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/01/17
حالا این حرفها رابزن تا دوباره مردم برن بغل رودخانه ها هتل بسازن، خونه بسازن یک باره هم سیل بیاد وهمه را ببره
Canada
02:00 - 1398/01/17
راست میگن انسان از خاک گورم سیر نمیشه ..!! ایرانو آب برد هنوز آب منفی هست !! شکر کنید و انقدر مردم رو در عذاب قرار ندین آب و برق کمتر بفروشین هیچ اتقاقی نمیافته...
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1398/01/17
حرفهای مفت زیاد میزنید آن کسی که این جهآن را آفریده خودش با حکمتش هر چیزی را سر جای خودش قرار میدهد نگران نباشید
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1398/01/17
خفه بشی خیلی بهتره ده روزبارون زد کل ایرانه سیلاب برد وکشور ویران کرد شما حتی نمیتونین جلوی اب بارونه بگیرن به زبانه ساده بگو که ما ابه صادر میکنیم تمام شد
Iran, Islamic Republic of
06:07 - 1398/01/17
راست میگه. زمین اب جذب میکنه.
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1398/01/17
یعنی چی،ایران تا کمر تو آب، بارون امان نمیده،اونوقت میگید بارندگی نرمال!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1398/01/17
این دیگه یک حرف بدرد نخورهست کسی قبول نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/01/17
بس کنیدتاکی ملت راازبی آبی وکم آبی می ترسانید، دیگه خداچطورآب بهتون بده؟ ازاین بیشتر؟ مگرتوکره مریخ هستیم؟ مگرزمین زیرپایمان سنگ الماسه که توش چیزی نفوذنکنه؟ این بارانهاوآبهاتمام زمین وچشمه هاوقناتهاورودهاراسیراب کردوذخیره کرد/اگربازمردم رابترسانیدوبگیدآب اززمین نکشیداین آب به گفته کارشناس معرف درتلویزیون سرازیک نقطه دیگردرکره زمین درمیآوردوکشورهای دیگربه راحتی استخراج میکنندوآب ذخیره شده وحق مارابه راحتی استفاده میکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج