فغانی: «کولینا» راجع به VAR نظری نداد
۸۴۸۸۴۲
۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
۲۲۷۸ 
داور بین المللی فوتبال ایران گفت: موافقت ضمنی برای استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدئویی را گرفته‌ایم و احتمالا از فصل آینده در لیگ ایران استفاده می‌کنیم.

خبرگزاری مهر: علیرضا فغانی درباره حضور کولینا در ایران و تماشای دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس به رادیو تهران گفت: جلسات خوبی در ارتباط با کمک داور ویدئویی (VAR) با آقای کولینا داشتیم و اطلاعات خوبی از وی گرفتم. کولینا در زمینه تأیید VAR دخالتی نداشت و فقط از امکانات ما بازدید کرد.

وی ادامه داد: بنده با آقای کولینا صحبت‌هایی راجع به ایران و لیگ فوتبال کشورمان داشتم. ایشان راجع به دربی چیزهایی شنیده بود و تجربه اش از جو دربی را عنوان کرد.

داور بین المللی فوتبال ایران با بیان اینکه کولینا نظارتی روی VAR آفلاین در دربی نداشت، تاکید کرد: ایشان هیچ نظری درباره نحوه استفاده از کمک داور ویدئویی نداشت و می‌گفت در جایگاهی نیستم که در این خصوص نظر بدهم.

فغانی افزود: ما موافقت ضمنی برای استفاده از VAR داخلی را با توجه به محدودیت‌ها گرفته ایم و امیدوارم از فصل آینده از این تکنولوژی استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکانات داخلی جوابگوی این تکنولوژی است؟ گفت: قطعاً همینطور است. می‌طلبد هماهنگی‌ها بین فدراسیون و صدا و سیما صورت بگیرد. ممکن است حتی با VAR هم داوران مرتکب اشتباه شوند مثل بازی شب گذشته یوونتوس و میلان.

داور بین المللی فوتبال ایران درباره عدم قضاوتش در دربی و ارتباطش با این صحبت که گفته بود دیگر این مسابقه را قضاوت نمی‌کند، اظهار داشت: حرفم این بود اگر یک داور پشت سر هم در دربی داوری کند، برای مردم تکرار می‌شود. ما داوران خوبی داریم. در ال کلاسیکو هم اینطور نیست که یک داور دو سه مرتبه متوالی قضاوت کنند.

فغانی در خصوص اینکه بعضی از سرمربیان نمی‌خواهند تعدادی از داوران برای تیم‌هایشان قضاوت کنند، گفت: در جایگاهی نیستم که در این خصوص جوابگو باشم. اگر قرار باشد هر تیمی تصمیم بگیرد فلان داور باشد یا نباشد، شرایطی می‌شود که خیلی از داوران امکان قضاوت را از دست می‌دهند. داوران هم مثل تیم‌ها دوست ندارند بازنده باشند. قطعاً اشتباهاتی خواهد بود. تمام مربیان لیگ برتری مدعی شده اند از اشتباه داوری لطمه خورده اند. اگر اینطور باشد پس تیم‌ها از اشتباه داوری سود هم کرده اند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج