فلاحت پیشه: ایران تا چند ساعت آینده، اقدام مقابله به مثل با آمریکا را انجام می‌دهد
۸۴۹۴۸۰
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
۷۸۲۳
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ایران در کمتر از چند ساعت دیگر اقدام مقابله به مثل با آمریکا خواهد کرد، گفت که نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ایران در کمتر از چند ساعت دیگر اقدام مقابله به مثل با آمریکا خواهد کرد، گفت که نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرند.

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگویی در واکنش به اقدام خصمانه آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی گفت: ایران در کمتر از چند ساعت دیگر اقدامی مقابله به مثل خواهد کرد و نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرند. این تصمیم از حمایت همه دستگاه‌های نظام برخوردار است.

وی توضیح داد: طبق قانون اقدام متقابل ایران در برابر آمریکا دولت موظف است که نظامیان آمریکا را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد و شورای عالی امنیت ملی و دولت آن را اجرایی کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد مجلس این موضوع را در قالب طرح دوفوریتی دنبال خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیحات تکمیلی گفت: روش اول اقدام مقابله به مثل با آمریکا اجرای قانون مصوب مجلس درخصوص اقدام متقابل و متناسب در برابر سیاست آمریکاست که اگر اجرای این قانون نظر مجلس را تأمین کند دیگر طرح دوفوریتی را دنبال نمی‌کنیم وگرنه با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته و نظر مثبت سه فراکسیون سیاسی مجلس قطعاً طرح قرار دادن نیروهای نظامی آمریکا در لیست گروه‌های تروریستی در مجلس تصویب می‌شود کمااینکه آقای ظریف در جلسه امروز کمیسیون از این موضوع حمایت کرد.

فلاحت‌پیشه در پایان تاکید کرد که اقدام آمریکا نقض حقوق بین‌المللی است و ایران طبق قوانین بین‌المللی می‌تواند اقدام مقابله به مثل کند.

در حالی امروز آمریکا در اقدامی خصمانه سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد که بلافاصله بعد از آن وزیر خارجه خواستار قرار گرفتن نام نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا در فهرست گروه‌های تروریستی ایران شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1398/01/19
اینها همه فرصت است نه تحدید حمله به آمریکا الویت اول سپاه باید باشد به یاری حق تعالی بزودی آمریکا را میگیریم
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/01/19
تمام ناو ها آمریکایی را دستگیر و بازجویی و بازداشت کنید .
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/01/19
تمام ناو ها آمریکایی را دستگیر و بازجویی و بازداشت کنید .
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1398/01/19
نمایندگان محترم:نه تنها امریکارادرلیست تروریستی قراردهیدبلکه اسرائیل این غده سرطانی راهم در لیست ترویستها قراردهیدمرگ برترامپ ونتانیاهو این غده های سرطانزا ودیوانه
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/01/19
نظامیان آمریکا از اول تروریست بود این را تاریخ میگوید
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1398/01/20
تشکر از مجلس شورای اسلامی و نهادهای انقلابی که بموقع مقابله به مثل کردند و آمریکا را تحریم کردند
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1398/01/20
آره مطمئنم
البته فک کنم بایدمجلس اگه خواب نباشن که ....
Moldova, Republic of
00:38 - 1398/01/20
نتیجه مهم نه خود تحریم ما که تأثیر تحریم های آمریکا رو روزانه داریم می‌بینیم ولی تحریم های ما علیه آمریکا رو لطفاً برای ما توضیح دهید یا اینکه این هم مثل آتش‌ زدن برجامتونه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج