ستاره‌های کبدی ایران، میلیاردهای هند!
۸۴۹۹۵۴
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
۴۰۹۰ 
15 ملی پوش کبدی ایران با قراردادهای قابل توجهی به لیگ ستارگان هند پیوستند که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید.

ورزش سه: درخشش کبدی کاران ایرانی در بازی های آسیایی و کسب مدال طلا با شکست هند باعث پیشرفت ملی پوشان این رشته در بخش باشگاهی شده است. لیگ ستارگان هند که در سطح بسیار بالایی برگزار می شود و بهترین های دنیا را در خود جای داده، امسال 15 کبدی کار ایرانی را در خود جای خواهد داد.

شاید باورش سخت باشد که در رشته ای مثل کبدی دستمزدهای نسبتا بالا برای جذب بازیکنان پرداخت می شود، اما با توجه به اینکه در کشور هند کبدی از طرفداران میلیونی برخوردار است، این اتفاق در سال های اخیر هم رخ داده است؛ به طوری که سال گذشته فاضل اتراچالی از ایران به گرانترین بازیکن لیگ ستارگان با قراردادی نزدیک به 2 میلیارد تبدیل شد.

از سال گذشته و با افزایش قیمت ارز درآمدزایی از این لیگ برای کبدی کاران ایرانی شرایط بهتری هم پیدا کرده؛ اگرچه نباید فراموش کرد ورود به لیگ ستارگان خیلی هم آسان نیست. هر سال چند ماه قبل از شروع لیگ ستارگان هند مزایده‌ای برای خرید بازیکنان از سوی باشگاهها برگزار می شود که قرار گرفتن در همین مزایده هم صرفا بر اساس کیفیت بازیکنان است.

در راستای ارتقای تعاملات بین‌المللی فدراسیون کبدی ایران و هماهنگی های صورت گرفته توسط رییس فدراسیون کبدی با مسئولان فدراسیون جهانی و کمپانی استار، ظرفیت بازیکنان ایرانی در لیگ ستارگان هندوستان از 8 نفر در فصل گذشته به 15 نفر در فصل آتی افزایش یافت.

این اتفاق یک رکورد منحصر به فرد برای ایران به حساب می آید که بیشترین تعداد لژیونر را در میان کشورهای خارجی در لیگ ستارگان داراست.

ستاره‌های کبدی ایران، میلیاردهای هند!

ستاره‌های کبدی ایران، میلیاردهای هند!

*هر لاک که مبلغ قرارداد بازیکنان بر این مبنا اعلام شده، حدود 1500 دلار به حساب می آید.

3 ایرانی جزو گرانترین‌های هند

فاضل اتراچالی که سال گذشته نیز با قراردادی حدود 1.8 میلیارد گرانترین بازیکن لیگ ستارگان لقب گرفته بود، امسال با توجه به درخششی که داشت، اصلا وارد مزایده بازیکنان نشد و قبل از این قرارداد جدیدش را امضا کرد. او با تیم یومومبای بمبئی تمدید کرد؛ قراردادی که حدود 2 میلیارد تومان ارزش دارد. از سوی دیگر ابوذر مهاجر و معین نبی‌بخش هم جزو دیگر بازیکنان ایرانی هستند که با قراردادهای حدود 1.5 میلیارد تومان به تیم های جدید خود پیوستند و جزو گرانترین بازیکنان لیگ ستارگان قرار گرفتند. نبی بخش توسط تیم بنگال جذب شده و مهاجر به تیم تلگوتیتان پیوسته است.

طلای جاکارتا، سکوی پرتاب کبدی

حالا 15 بازیکن ایرانی در لیگ ستارگان هند حضور دارند و قراردادهای قابل توجهی بسته اند. این اتفاق شاید در خیلی از رشته های مطرح تر هم نمی افتد، اما طلای بازی های آسیایی جاکارتا به کبدی ایران کمک زیادی کرده تا از این سکوی پرتاب به خوبی استفاده کنند. از دیگر بازیکنانی که ارقام قابل توجهی قرارداد بسته اند و قراردادشان هم رسمی شده، می توان به پیوستن محمداسماعیل مقصودلو به تیم پاتنا با حدود 700 میلیون تومان یا عقد قرارداد محسن مقصودلو با تیم یوپی با حدود 450 میلیون تومان اشاره کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج