سردار صنیع‌خانی: چرا برخی نمایندگان لباس سپاه را پوشیدند؟
۸۵۰۰۸۶
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
۱۰۳۳۰ 
سردار سید علی صنیع خانی، از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اعتراض به اینکه نمایندگان مجلس روز گذشته لباس سپاه پوشیده بودند، گفت: واقعا در اقلیت هستند کسانی که مشی‌شان مشی پاسداری است؛ اکثریت اینها دنیاطلبانی هستند که به هر رنگی درمی‌آیند تا دنیایشان را به دست بیاورند و حفظ کنند.

پایگاه خبری انصاف نیوز: سردار سید علی صنیع خانی، از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اعتراض به اینکه نمایندگان مجلس روز گذشته لباس سپاه پوشیده بودند، گفت: واقعا در اقلیت هستند کسانی که مشی‌شان مشی پاسداری است؛ اکثریت اینها دنیاطلبانی هستند که به هر رنگی درمی‌آیند تا دنیایشان را به دست بیاورند و حفظ کنند.

سردار صنیع خانی گفت: اولا باید روز پاسدار و تولد امام حسین علیه السلام را تبریک گفت. از تلویزیون صداوسیما دیدم که نمایندگان مجلس لباس سبز سپاه را در حمایت از سپاه به تن کرده بودند. این کار من را خیلی نگران کرد.

واقعا به جای اینکه یک تبریک به سپاهیان باشد، برای ما نگرانی بوجود آورد. برای اینکه یک سری افرادی که هیچ سنخیتی با سپاه و سپاهی و این لباس ندارند این لباس را بر تن کردند. البته یک اقلیتی از اینها هستند که عملکرد قابل قبولی داشتند اما اکثریت آنها کسانی هستند که فاصله‌ی قابل توجهی دارند با سپاه به‌ویژه آنهایی که این لباس را ارزشمند کردند، یعنی آن سپاهیان اولیه که بنیانگذاران سپاه بودند.

وی افزود: لباسی که بر تن خرازی و همت و احمد کاظمی و باکری نشسته، حالا بر تن کسانی می‌نشیند که اصلا هیچ بویی از آن مزیت‌هایی ندارند که آنها داشتند. اینها می‌توانستند مانند گذشته یک بیانیه در حمایت بدهند اما نمی‌دانم چه کسی این اجازه را داد که لباس سپاه را با آن قداستی که داشته بر تن اینها بکنند.

این فرمانده سابق سپاه تاکید کرد: به عنوان یک پاسدار واقعا معترض هستم به کسانی که به نمایندگان مجلس مجوز پوشیدن لباس سپاه را داده‌اند. باید پاسخ داده شود که چه کسی چنین کاری را کرده است. ارزش این لباس را پایین آوردند.

وی گفت: پشت این لباس خیلی چیزها خوابیده است؛ آن ایثارها و فداکاری‌ها. بچه‌های سپاه برای هیچ چیز دنیا این لباس را نپوشیدند، بلکه برای این آمدند که جانفشانی و ازخودگذشتگی کنند برای این نظام، نه برای مال دنیا. وقتی ما وارد سپاه شدیم هیچ کسی نیامد بود برای اینکه مقامی، پستی و درجه‌ای و حقوقی بگیرد. همه فقط و فقط برای خدمت کردن به کشور بود، برای حفظ این نظام بود و جانشان را هم دادند.

این برادر دو شهید دفاع مقدس تصریح کرد: به ذهنم رسید که ما باید جواب بدهیم به کسانی که بنیانگذار این سپاه بودند و برای آن زحمت کشیدند. ارزش این لباس به آن کسانی بود که آن لباس را تن کرده بودند، حالا این که اینها این لباس را بر تن کنند سخره گرفتن همه‌ی آن ارزش‌هایی است که ما به آنها پایبند بودیم.

وی ادامه داد: البته ما سپاهی‌ها خودمان هم باید توجه کنیم، قدر این لباس را بدانیم، کاری نکنیم با کاری که اسلاف‌مان انجام دادند. نباید اجازه بدهیم که هر کسی این لباس را بر تن کند.

سردار صنیع خانی همچنین در پاسخ به یادآوری اینکه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع که ارتشی است هم در این روز لباس سپاهی پوشیده بود، گفت: مهم این است کسی که آن لباس را پوشیده چه نسبتی با سپاهیان دارد. ممکن است که امیر حاتمی فردی باشد که از نظر عملکرد و اعتقاداتش به سپاه نزدیک باشد و آن فرق دارد. برخی از نمایندگان هم که سنخیت دارند، زندگی‌شان درست است، عملکردشان ایثارگرانه است، به آنها معترض نیستم که این لباس را به تن کنند؛ اما اکثریت آنهایی که ما می‌شناسیم عبید الدنیا هستند، یعنی بنده‌ی دنیا هستند،

برچسب ها:
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
08:05 - 1398/01/21
یک شو بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
من یه سوال دارم اگر آمریکا یه روز زنان ایران را تحریم کنه نمایندگان لباس زنانه میپوشند چیه خوب سوال دیگه
United Arab Emirates
08:05 - 1398/01/21
پوشیدن لباس سپاه در مجلس یک شو بی معنی عجولانه بود
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/01/21
کاملا درسته حق با شماست اکثریت کسانیکه دیروز لباس سپاه را تن کرده بودن پاچه خاری بیش نیستن.
United Arab Emirates
08:23 - 1398/01/21
سردار این بهترین کاری بود که نمایندگان به جهت مقابله با حرکت امریکا انجام دادند
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1398/01/21
والا راست گفته، فردا باد از به طرف دیگه بیاد این نماینده ها لباس یه عده دیگه رو میپوشن!
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
کاملا درسته
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1398/01/21
البته نظر سردار محترم است .پوشیدن این لباس توسط اعضای قانون گذار یک نظام بمنزله تایید وحمایت ازارگان نظامی رسمی وقانونی کشور است که توسط دشمن مورد هجمه واقع شده.این اقدام به دشمن ودنیا میفهماند که ما همه سپاهی هستیم واین ارگان نظامی دفاعی کشوراست.ولاغیر
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/01/21
سردارعزیز اکثریت همین مجلسیهای عزیز موقعیکه بادازطرف خانم موگرینی میوزیدسروکله شکستن تا یک عکس سلفی باجنابش بگیرن الان جهت باد ازاینوره
France
11:25 - 1398/01/21
اینها لباس پاسداری میپوشند و شعار مرگ بر امریکا و فرزنداشون در امریکا .
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/01/21
همین مجلسیها صدای یک تفنگ بشنوند پناه میبرند به سوراخ موش
سپاهی بودن لیاقت میخواد
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/01/21
سپاهی بودن لیاقت میخواهد ، نه لباس پوشیدن
امام (ره ) فرمودند پاسداران طلبه های مسلح هستند
جانم فدای سربازان امام حسین ( ع)
پاسخ ها
امین عبدلی طالب
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
دمت گرم سردار با این حرفای کوبنده.واقعا اگه همه مثل شما بودند ما دیگه کمبودی احساس نمیکردیم
امین عبدلی طالب
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
همه این مجلسیها ساختمان کارشان ضد توپ است آنها در پناه این لباس رو فقط واسه ریا پوشیدند.اگه واقعا هم سو و هم جهت با سپاه هستند کدامشان حاظر است که ده روز پیش سپاهیان عزیز ما در مرزها که هر لحظه ممکن است جانشان رو از دست بدهند از مرزها نگهبانی بدهند و در اردوگاه باشند
امین عبدلی طالب
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
اگه سپاه نبود ما هم الان وجود نداشتیم.خدا قوت میگم به تمام پاسداران انقلاب اسلامی که بدون هیچ درخواستی دارن شبانه روز با تروریست ها میجنگند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج