جشن سال نو فرانسه؛ آتش زدن 1067 خودرو
۸۵۰۳۵
۱۳ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۴
۵۷۹۵
فرانسوی ها امسال نیز صدها خودرو را در آغاز سال نو میلادی به آتش کشیدند. اقدامی که سالها است به عنوان یک سنت ویژه فرانسوی در نخستین شب ژانویه شناخته شده است.
ایرنا: فرانسوی ها امسال نیز صدها خودرو را در آغاز سال نو میلادی به آتش کشیدند. اقدامی که سالها است به عنوان یک سنت ویژه فرانسوی در نخستین شب ژانویه شناخته شده است.

گزارش این رویداد و شمارش نوسان و اختلاف رقم آن با دوره مشابه سال قبل هم یک وظیفه ثابت وزیر کشور و مسوولان پلیس فرانسه است که هر سال تکرار می شود.

مانوئل والس وزیر کشور فرانسه امسال تعداد خودروهای آتش زده شده توسط مردم این کشور را 1067 دستگاه ذکر کرد و گفت که این رقم نسبت به سال قبل 10 و 6 دهم درصد کاهش داشته است.

والس عصر چهارشنبه در نخستین روز سال 2014 میلادی در یک نشست خبری تصریح کرد که در شب سال نو سال قبل (2013) تعداد 1193 دستگاه خودرو به آتش کشیده شده بود.

وی اضافه کرد که در 11 ماه سال گذشته میلادی به آتش کشیدن خودروها بیش از 6 درصد نسبت به سال 2012 کاهش داشته است.

ترکیب جمعیتی نا متجانس در حومه های مهاجر نشین شهرهای بزرگ، نارضایتی های اجتماعی و سیاسی و همچنین سرگردانی نسل های جدید فرانسویان دیگر تبار ، که سهم روز افزونی در این کشور دارند و با تبعیضات اجتماعی و اقتصادی دست به گریبان هستند، از علل این رویدادها در فرانسه شناخته شده است.

در فرانسه انواع دیگری از خشونت ها و نا آرامی ها نیز بویژه در شب سال نو رخ می دهد که کمتر از آنهاخبری منتشر می شود.

وزیر کشور فرانسه روز چهارشنبه در باره خشونت ها با اسلحه سرد در شب تحویل سال نو میلادی گفت که یک جوان با ضربات چاقو در محله ˈتروکادروˈ که یک محله گردشگری در حاشیه برج ایفل است و پدر یک خانواده نیز در ˈآلزاسˈ به قتل رسیده است.

مانوئل والس برای رفع نگرانی مردم فرانسه تاکید کرد که یکی از مهاجمان بازداشت شده و پلیس از هیچ تلاشی برای بازداشت عاملان دیگر فرو گذار نمی کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج