نامه رئیس نظام پزشکی به جهانگیری درباره تعرفه‌ها
۸۵۰۳۶۱
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
۹۸۸۲
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد.

متن نامه دکتر ظفرقندی ریاست کل سازمان نظام پزشکی خطاب به معاون اول رییس‌جمهور به شرح ذیل است:

"جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری

معاون اول محترم رئیس جمهور

با سلام و احترام

پیرو ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی توسط جنابعالی به استحضار می‌رساند موضوع خدمات پزشکی چه در بخش سرپایی و چه در بخش بستری به شدت از شرایط اقتصادی و مؤلفه‌های آن مانند تورم و رشد حقوق و دستمزد پرسنلی و ... متأثر است.

شورای عالی نظام پزشکی علیرغم احصاء ارزش واقعی و هزینه تمام شده خدمات و تعرفه‌ها که مستند بر محاسبه شورای عالی بیمه است به دلیل شرایط خاص کشور و رعایت مشکلات مردم ارقام پیشنهادی تعرفه را با ارقامی صرفاً در حد عبور از این ایام سخت بر اساس بند (ک) ماده (۳) قانون نظام پزشکی اعلام کرده است.

از آنجا که تعرفه‌های ابلاغی دولت محترم به هیچ وجه با رشد هزینه‌ها و تورم تطابق نداشته و پیش نیازهای آن شامل طرح در شورای عالی بیمه سلامت کشور و نیز رعایت اصل تعادل منابع و مصارف و قیمت واقعی که در بند (الف) ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور تصریح شده مورد توجه قرار نگرفته، وظیفه خود می‌دانم به عنوان نماینده جامعه پزشکی و مسئول اجرایی قانون نظام پزشکی متذکر شوم ادامه و اجرای این روند قطعاً منجر به کاهش کیفیت خدمات درمانی و تعطیلی بسیاری از واحدهای خدمات سلامت و تنش‌های ناشی از آن خواهد شد.

لذا خواهشمند است جهت اصلاح و حل مشکلاتی که پیش‌بینی آن مقدور است، دستور مقتضی صادر فرمائید.

دکتر محمدرضا ظفرقندی

رئیس کل"

گفتنی است پیش از این نیز رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به شورای عالی بیمه سلامت خواستار رشد تعرفه ها بر مبنای تورم و افزایش حقوق و دستمزد شده بود که متن این نامه نیز در ادامه می‌آید:

"احتراماً بر اساس بند ک ماده ۳ قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی مبنی بر اظهار نظر و مشارکت فعال سازمان به هنگام تعیین یا تجدیدنظر در تعرفه‌ها، به استحضار می‌رساند این سازمان تعرفه‌های واقعی بخش خصوصی در دو بخش ویزیت و هتلینگ را بر اساس قانون بیمه همگانی مصوب سال ۱۳۷۳ و بند ۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور بر حسب مبانی محاسباتی مصوب شورای عالی بیمه در سال ۱۳۹۲ و همچنین محاسبات مجدد متعاقب آن در سال ۱۳۹۵، با لحاظ نمودن نرخ تورم سال‌های بعد برای جزء فنی و نرخ رشد حقوق و دستمزد برای جزء حرفه‌ای محاسبه کرده که به پیوست تقدیم شده است.

همانگونه که مستحضر هستید در مهرماه سال ۹۷ برای شش‌ماه دوم با تکیه بر جزء فنی و هتلینگ رشد ۵/۵ درصدی مورد تصویب شورای عالی و سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت که این مهم به سرانجام نرسید و موجب افزایش هزینه‌ها و بدهی‌های معوق گردیده است. بدیهی است که فاصله زیاد تعرفه‌های مصوب با تعرفه‌های واقعی خدمات در یک سال به سادگی قابل جبران نیست و این فاصله انباشته برای مؤسسات درمانی و ارائه‌دهندگان خدمات موجب مشکلات عدیده‌ای شده است. ضمن رعایت تمام جوانب امر و حفظ حقوق بیماران که همانا حفظ کیفیت خدمات در حد انتظار و استانداردهای موجود می‌باشد و با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی در سال آینده و پیرو دومین مصوبه بیست‌ویکمین جلسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه‌های سال ۱۳۹۸ درخواست می‌گردد میزان رشد تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۸ با توجه به مشکلات مطرح شده برای سال مذکور حداقل در جزء فنی خدمات بر اساس تورم و در جزء حرفه‌ای معادل رشد حقوق و دستمزد در نظر گرفته شود و همچنین ابلاغ و اجرای تعرفه‌ها در ابتدای سال صورت پذیرفته تا همزمان با رشد حقوق و دستمزد امکان اجرایی شدن آن در مراکز درمانی به وقوع پیوندد.

در ضمن با عنایت به ثابت ماندن ارزش خدمات در سال ۹۵ و عدم جبران مؤثر آن در سال ۹۶ و ۹۷ در سرانه‌ی پزشکان شهری جهت حفظ مسیر نظام ارجاع و پزشکی خانواده حداقل میزان رشد ۴۰ درصد مورد انتظار می‌باشد."

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
United States
17:27 - 1398/01/21
پزشکا که خون مردم رو چلوندن دیگه چی میخوان هزار و یه درآمد دارن جدیدا هم همه دستی تو زیبایی دارن که درآمدش میلیاردیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
پزشک را شما انتخاب می کنید. زیبایی را شما درخواست می کنید.
خب نروید و درخواست هم نکنید و درآمدشان پایین می آید.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
اونا هم تو همین جامعه با تورم و گرونی و تبیض مثل باقی مردم زندگی میکنن.
منصف باشیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
زور میزدی پزشک میشدی جانم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
خوب مردم نروند عمل زیبایی انجام بدهند مجبورن ؟! الان بیشترین درآمد به قول مردم درآمد میلیونی را پزشکان زیبایی در می آورند که اصلا تعرفه ای نیست !
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/01/21
کاملا درست گفته.اینطوری پیش بره با این تعرفه ها حتما کیفیت خدمات همینطوری میاد پایین.به طور مثال میتونید وضعیت درمانگاه ها و بیمارستان های تامین اجتماعی رو ببینید که یه چه روزی افتادن و قرص قیچی میکنن کف دست بیمار عین بهداری های دوران خدمت
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1398/01/21
خدایی به پزشکا برسین اینا قشر نیازمند و مظلومی هستند که هیچ ایرادی نداره کارشون هم عالیه بدین به اینا کشور را اداره کنند
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/01/21
خدا لعنت کند پزشکان کاسب را که خون ملت را می مکند و در حال ثروت اندوزی از جیب ملتی هستند که در مقابل دشمنان ایستاده اند و امنیت کشور را تامین می‌کنند
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1398/01/21
قراربود حقوق های بالا افزایش نیابد.درمناطق محروم بعضی ازپزشکان متخصص تا پانصد میلیون درماه درآمد دارند.کلی منت هم می گذارند که خدمت می کنیم
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1398/01/21
ما که با نرخهای سال قبل هم نمیتونستیم از خدمات پزشکی ودندانپزشکی استفاده کنیم حالا امسال که دیگه هیچی . تازه هنوز میگن باید بیشتر افزایش پیدا کنه . عجیبه انگار تو این مملکت زندگی نمیکنن خبر ندارن مردم هرروز دارن فقیرتر میشن
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1398/01/21
ماشاء الله به روی این نظام پزشکی
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1398/01/21
فقط پزشکان نیستن اینجا یک عده کارشناس و فوق لیسانس نظام پزشکی هم هست که آنچنان در آمدی خوبی ندارن یک طرفه حرف نزن آره شما او جراحهای پولدار رو میگین نه رشته های پزشکی دیگر
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/01/21
تورا به خدا یه رحمی به کارمندا بکنید با یه مریضی کوچیک کل حقوق یک ماه باید هزینه کنن
United Arab Emirates
08:22 - 1398/01/22
دنیارو گشتم گشنه تراز پزشکان محترم ندیدم(بعضیاشون)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج