راه‌حل عبور از گرانی‌ها چیست؟
۸۵۱۵۵۲
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
۹۱۵۹
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس می گوید: گرانی ها به دلیل تفاوت نرخ ارز است که با توزیع بن کارت می توان از این فضا فاصله گرفت.

خانه ملت: علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به روند افزایشی قیمت آرد و شکر و تاثیر آن بر بازار ماه مبارک رمضان، گفت: بخش عمده افزایش قیمت هایی که شاهد هستیم به دلیل تفاوت قیمت ارز و در پی کاهش ارزش پول ملی است که قیمت ها در داخل گران می شود در حالی که قیمت های جهانی تغییر آنچنانی نکرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: از آنجایی که چندین سال است که قیمت ارز را به صورت مصنوعی پایین نگهداشته اند، چند ایراد و مشکل ایجاد شده اول اینکه ما به التفاوت قیمت آرد در داخل با بیرون از کشور بسیار زیاد بوده و در ثانی تمایل برای ورود قاچاقچیان و دلالان به این بازار افزایش یافته است.

نماینده مردم شازند در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: تمایل قاچاقچیان و دلالان به بازار آرد باعث می شود که این محصول را ارزان بخرند و بیرون از کشور به ارزش ارزی بفروشند که این کار باعث تلاطم در قیمت سایر کالای وابسته با آرد می شود.

وی بیان داشت: ابراز کافی برای نظارت و کنترل بر کشور وجود ندارد و این کار نشدنی است، دولت اگر هم بتواند به هر روشی جلوی خروج و قاچاق محصولات را بگیرد نمی تواند جلوی احتکار و ذخیره سازی بیش از حد خانوارها را بگیرد.

ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه برای مدیریت بازار باید قیمت ها آزاد و نحوه حمایت تغییر کند، گفت: اگر دولت به همین شکل مدیریت بازار را ادامه دهد با کمال تاسف باید بگویم که در قیمت کالاهای مرتبط با آرد و شکر که در ماه مبارک رمضان تقاضای آن افزایش پیدا می کند، تفاوت فاحشی رخ خواهد داد.

این نماینده مجلس بیان داشت: برای مدیریت نارضایتی مردم باید واقعیت را به آنها بازگو کرد، نباید به مردم به دروغ بگویم که گران نمی شود اما در بازار خلاف آن را مشاهده کنند، این اتفاق در بازار مرغ رخ داد نباید تکرار کنیم.

تفاوت بن کارت با کالا برگ الکترونیکی کالاهای اساسی

وی افزود: تلاش شد با ارز نیمایی مرغ در بازار کشور ارائه شود اما شاهد هستیم دو روز مرغ در بازار وجود دارد سه روز نیست، از این رو می گویم باید نحوه حمایت را در قالب ارائه بن کارت تغییر داد، اگر دولت هزینه ای که متحمل می شود و ذخیره ارزی را که می دهد تا قیمت ها را پایین نگهدارد را به بن کارت تبدیل کند، خانوارها به راحتی با اختیار خودشان می توانند اقلام مورد نیاز را خریداری کنند و دست دلال و واسطه را از بازار کوتاه می کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه کالابرگ الکترونیکی را برای تامین کالاهای اساسی قبول ندارد، اظهار داشت: کالا برگ فساد آور است، بن کارت این گونه است که کارت اعتباری برای خرید می دهید اما کالابرگ می گوید با این برگه می توان اقلام مشخصی را با قیمت تعیین شده خریداری کرد در حالی که با بن کارت، خانوار نیاز خود را خریداری می کند

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1398/01/24
فقط و فقط کاهش قیمت ارز
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
راه افتادن مردم
Netherlands
20:16 - 1398/01/24
کنار گذاشتن دشمنی و خصومت با دنیا و آمریکا و عمل کردن به قوانین واقعی اسلام
پاسخ ها
ق
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
حرف خوبی است
خودم
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
احسنتتتت
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1398/01/24
تا زمانی که روحانی با وزرای پیشنهادی باشند
گرانی هیچ راه حلی ندارد فقط ظهور امام زمان میتواند بازار را سامان دهد.
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1398/01/24
تنها راه مقابله با گرانی مرگ دولت نامردان هستش
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1398/01/24
از ناکجا اباد میگذرد. شاید هم از واشنگتن بگذرد.
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/01/24
آرد دولتی است و نانوایی هاسهمیه دارند.پس اگر آرد قاچاق بشه باید منشا فروش آن را در دولت جستجو کرد.چون اگه یک کیلو آرد بخواهی نانوایی ها بهت نمیدن.
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1398/01/24
به قول خارجی ها no way یعنی راهی وجود ندارد
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1398/01/24
تنها راه حل مذاکره با امریکاست. تمام.
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1398/01/24
نخریدن است تجملات را کنار گذاشتن است از ولخرجی دوری کردن است خاموش کردن فضای مجازی است ودر آن را باید گل زد ایجاد شغل کردن است کار ها را عمومیت دادن است نگاه همان به فرهنگ خودمان باشد و و و و
پاسخ ها
خودم
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
چه سرخوشییی....
France
21:24 - 1398/01/24
استفاده از مدیران لایق وعاقل درتمام سطوح.ادار کننده مملکت همه چیز را میتواند درست کند حیف که اینجور ادمها به بازی گرفته نمیشوند
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1398/01/24
دولت هیچ تخصصی در اقتصاد ندارد و اینها هم که تز اقتصادی به نفع حسن روحانی میدهند چاپلوسانی هستند که عواقب کارشان را در نظر نمیگیرند و در نتیجه صدها هزار نفر بیکار شده اند و هر روز مردم ایران فقیرتر و بدبخت تر میشوند.تنها راه نجات اقتصاد ایران حمایت از تولیدات داخلی است.متاسفانه تا فروش نفت زیاد میشود دولت جمهوری اسلامی تولید کنندگان ایرانی را ورشکست میکند تا آقا زاده ها با پول بیت المال کارگاهها .کارخانه ها .دامداریها.کشاورزان.صنعت گران.کارگران و همه تولیدکنندگان و کار آفرینان را نابود کنند.دولت باید باتمام توان با رانت.رشوه .تبعیض .ستم .ناامنی .دزدی از بیت المال .و ریخت و پاش مسئولین مبارزه کند .مردم ایران تشنه عدالت و امنیت هستند.فساد در تمام دستگاههای دولتی نفوذ کرده.
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1398/01/24
چرا برای گرانی از وافزایش قیمتها ازقاچاقچها استفاده می کنید یعنی کشور بی در وپیکر هست چرا نیروهای انتظامی زیر سوال می برید
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1398/01/24
این پیشنهاد برای خرپج ازبن بسط اقتصادی برای کشوری قابل پذیرش است که حداقل مسولین پاک دستی مسول باشد
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1398/01/24
یک سال است که مردم کامل از فقر و نداری روزه اند آهای دولت روحانی ننگ بر شما
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1398/01/25
راه حل عبورازگرانی اول باید تبعیض های حقوقی ریشه کن وعدالت اجتماعی اجرا شود وبه حداقل رسیدن فاصله های طبقاتی ،آنگاه گرانی تنزل میکند ومعلولین مظلوم بهزیستی درمنزل با ماهیانه 100 وهشت تومن تحقیرنمیشوند تکدگری نمی کنند وعدالت ایران رافرامی گیرد.
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1398/01/25
در روش کنونی وبا این اوضاع و احوال وعرصه را بر مردم تنگ کردن ودخالت دولت در تمامی کارها را هی وجود ندارد
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1398/01/25
راه گذر از گرانی برکناری مسئولین فاسد ودزد ورانت خوار و مجازات آنها است که در کشور ما بعید است
پس فعلا باید سوخت و ساخت
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/01/25
خاک بر سر مسئولین!
چرا باید قیمت ارز بر کالاهای تولید داخل کشور اثر کرده و آنها را چند برابر کند؟؟؟!
کالاهای تولید خارج نیز گران نشده و فقط در اثر جو روانی در ایران نرخ ارز چند برابر شده و این عامل باعث شده نه تنها کالاهی خارجی گران شود بلکه کالاهای داخلی را که هیچ ربطی به ارز ندارد را گرران کرده!!!
فقط باید به حال ملت تأسف خورد که سرنوشت شان در دستان مدیران بی عرضه است!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1398/01/25
راه حلش اینکه که واحد پول کشور به دلار تغییر کنه و همه به دلار حقوق بگیرن و معامله کنن! تا بکمک دلار بی عرضگی مدیران کمتر دیده بشه
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1398/01/25
نخریدن وقناعت وقناعت ثروتی که همیشه داری
United States
10:58 - 1398/01/27
آقای ابراهیمی شیر حلال خورده رحمت خداوند بخروح پدر و مادرت تنها کسیکه واقعیت رو بدون پرده به مردم گفت این دفعه شما بودی(نباید به ملت دروغ گفت) نرخ‌های تصنعی کلاه سر مردم گذاشتن است حالا راهکار
اگر عملی شود و موفق باشد یا نباشد چیزی دیگر است اما مهم این است که واقعیت را باید گفت. شیرحلال حلال خورده ای،
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1398/01/29
تنها را مبارزه با گرانی قاطعیت و برخورد با گرانفروشان بی شرف است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج