شرط صندوق بین‌المللی پول برای کمک به ونزوئلا
۸۵۱۷۷۴
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
۴۲۵۹ 
رئیس صندوق بین المللی پول برای کمک به ونزوئلا در حل و فصل مشکلات اقتصادی این کشور را به رسمیت شناختن رهبری این کشور توسط اعضای صندوق مشروط کرد.

ایرنا نوشت: رئیس صندوق بین المللی پول برای کمک به ونزوئلا در حل و فصل مشکلات اقتصادی این کشور را به رسمیت شناختن رهبری این کشور توسط اعضای صندوق مشروط کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول روز گذشته افزود که این سازمان نمی تواند در این مقطع زمانی به ونزوئلا در بهبود وضعیت بحران اقتصادی اش کمک کند مگر اینکه اکثریت اعضای صندوق بین المللی پول تصمیم نهایی بگیرند چه فردی را به عنوان رهبر این کشور به رسمیت بشناسند.

این مقام ارشد صندوق بین المللی پول در ادامه افزود: صندوق بن المللی پول از سوی اعضایش هدایت می شود. بنابراین هرگونه تصمیم نهایی برای کمک به ونزوئلا باید توسط اکثریت اتخاذ شود. در این راستا اکثریت قاطع اعضا باید مشخص کنند در بحبوحه تنش های سیاسی چه فردی را به عنوان رهبر مشروع ونزوئلا به رسمیت می شناسند.

به گزارش ایرنا، این اظهارات رئیس صندوق بین المللی پول در حالی مطرح شده است که 'نیکلاس مادورو'رییس جمهوری قانونی ونزوئلا سال گذشته طی یک انتخابات سراسری و سالم بار دیگر به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا برگزیده شد و مشخص نیست که صندوق بین المللی پول چرا برای کمک به این کشور منطقه آمریکای لاتین تعلل می کند.

به نظر می رسد فشارهای آمریکا به کشورها و سازمان های مختلف برای به رسمیت شناختن 'خوان گوایدو' رهبر مخالفان دولت کاراکاس به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا بر تصمیم صندوق بین المللی پول در کمک به ونزوئلا تاثیر گذاشته است.
رویترز در ادامه گزارش خود عنوان کرد: چند روز پیش نیز 'دیوید ملپاس' رئیس بانک جهانی اعلام کرده بود که این بانک به سرعت آماده کمک به ونزوئلا برای کاهش بحران اقتصادی و انسانی در این کشور است اما موضع مقامات ارشد این بانک هنوز به جمع بندی نرسیده است.

ونزوئلا از روز 28 ژانویه (8 بهمن ماه) که 'خوان گوایدو' رئیس مجلس ملی این کشور در خیابان های کاراکاس خود را رئیس جمهور قانونی خواند، دچار بحران داخلی و بین المللی شده است.

آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس دولت موقت در این کشور به رسمیت شناخت و خواستار کناره گیری مادورو از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

برخی کشورهای اروپایی و متحدان آمریکا در آمریکای جنوبی و شرق آسیا همگام با واشنگتن خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در ونزوئلا شدند.

مادورو آمریکا را به راه انداختن جنگ تجاری علیه این کشور و تلاش برای ایجاد کودتا و براندازی نظام موجود در کاراکاس متهم می کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
France
11:10 - 1398/01/25
حالا معلوم میشه که تمام نهادهای بین الملی فقط یه اسم یدک میکشن ولاکن همشون بچه بزغاله های امریکا واسرا.یل هستن وگرنه چه دلیلی داره برای یک رئیس جمهورقانونی یه کشور خط ونشان کشیدن
تما سازمانهای بین المللی ساخته و پرداخته امریکاست
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/01/25
اگر آمریکا نباشد کل جهان نابود خواهد شد ،درود بر آمریکا درود بر شخص ترامپ ،مرد باش چاپ کن سانسورچی از چی میترسین
پاسخ ها
حسین اشرفی
France
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
امیدوارم یروزی امریکا بیاد تا شماها بفهمید امریکا دلش بحال شما نمیسوزه و وقت فکر منافع خودشه,البته امثال شما هیچ وقت هزینه نمیدهید,جوونهای مردم رو میندازید جلو,
کاش تو جنگ ایران عراق یروز فقط میومدین تا چهره امریکا رو میشناختین
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
اشرفی جان الان کی دلش به حال ما میسوزه؟ کدوم مسئولی به فکر منافع خودش نیست؟ من به شخصه اعتقاد دارم امریکا رو میشه بیرون کرد اما زالو صفتان رو نه بخاطر همین امیدوارم امریکا بیاد
France
11:13 - 1398/01/25
حالا معلوم میشه این سازمان های به اصطلاح بین المللی همه ساخته امریکا برای درکنترل داشتن ملت هاست وگرنه شاخ شانه کشیدن یک نهاد بین المللی برای رئیس جمهورقانونی یه کشور چه معنا داره
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/01/25
ب پیر و پیغمبر هیچ دیوانه ای توی ایران و ونزوئلا سرمایه گذاری نمیکنه مگه مخ خر خوردن
United States
12:07 - 1398/01/25
دولت قانونی .آنهم چه دولتی، چه قانونی، مثل دولت قانونی نهم و دهم خودمان ( دولت قانونی ۶۳%) احمدی نژاد عین مادرو و چاوز به درک رفته. وقتی اکثریت یک ملت دولتی رو نخوان و از طرفی چندین کشور مهم جهان رهبر مخالفان اون دولت رو به رسمیت بشناسند دیگر چه دولتی. چرا دست از سر این ملت بدبخت بر نمیداره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
توکه میگی ۶۳درمقبولیت احمدی نزادروحانی که زیر۹درصدواین سازمان های بین اللمللی به اصطلاح دلسوزروشن فکرماهیتش همین ودست امریکاانگلیس فرانسه اسراییل وعربستان خرجشون میده برس به دست غرب زدهها مثل خانوم ابتکارروحانی هرتعهدبین اللملی امضامیکنن وبگن روشن فکرودلسوزپیشرفته ایم ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج