دلیل تأخیر در توقف اکران «رحمان ۱۴۰۰»
۸۵۱۸۹۸
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
۹۲۹۳
مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی درباره تاخیر در توقف اکران فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» توضیحاتی ارائه داد.

خبرگزاری مهر: مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی درباره تاخیر در توقف اکران فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» توضیحاتی ارائه داد.

دلیل تأخیر در توقف اکران «رحمان ۱۴۰۰»

به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای درباره تاخیر در توقف فیلم «رحمان ۱۴۰۰» گفت: همه فیلم‌های سینمایی که پروانه نمایش می‌گیرند بنای ما بر حرفه‌ای بودن تهیه‌کننده و پخش‌کننده است و تاکید دارم در طول سال‌هایی که در این سمت کار می‌کنم چنین اتفاقی نیفتاده بود و همه تهیه‌کننده‌ها و پخش‌کننده‌ها به دلیل اهمیت موضوع قوانین را رعایت می‌کنند.

فرجی ادامه داد: در اکثر سالن‌ها فیلم «رحمان ۱۴۰۰» همان نسخه‌ای که مورد تایید ما بوده و اصلاحات کامل انجام شده نمایش داده شده است، با توجه به اینکه بازرسان سازمان سینمایی معمولاً به صورت تصادفی در سالن‌های سینمایی حضور پیدا می‌کنند متاسفانه در هفته اخیر متوجه شدیم در برخی از سالن‌های سینما نسخه‌ای که به صورت کامل اصلاح نشده بود، اکران شده است.

وی در پاسخ به این سوال مبنی‌بر اینکه این اشتباه متوجه چه فردی است؟ توضیح داد: فعلاً از نظر حقوقی پخش‌کننده و تهیه‌کننده باید پاسخگوی این اتفاق باشند و ما هم در حال بررسی این موضوع هستیم.

فرجی در پایان تاکید کرد: انتظار ما بر داشتن اخلاق حرفه‌ای تهیه کنندگان، پخش کنندگان و حتی کارگردان فیلم‌ها در اجرای ضوابط و مقررات و آیین نامه‌های اجرایی مصوب است و سینما نباید به خاطر یک سهل انگاری دچار آسیب شود.

اکران فیلم «رحمان ۱۴۰۰» طبق مفاد ماده ۱۸ آیین نامه نظارت بر نمایش فیلم متوقف شده است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/01/25
وقایع جامعه رو گفته بهتون برخورده
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/01/25
چقدر خر تو خره وضعیت که فیلم را به بهانه یه چشمک زدن خانم رحمان توی فیلم و یا مسایل مشابه پخشش رو متوقف کنند به بهانه پاستوریزه ماندن اخلاقیات در سینما.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج