جزئیات حکم متهمان پرونده بانک سرمایه
۸۵۱۹۰۹
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
۱۳۴۳۱ 
قاضی پرونده بانک سرمایه با اشاره به جزئیات حکم متهمان این پرونده گفت که رای صادر شده قطعی است.

خبرگزاری ایلنا: قاضی پرونده بانک سرمایه با اشاره به جزئیات حکم متهمان این پرونده گفت که رای صادر شده قطعی است.

قاضی اسدالله مسعودی مقام در پایان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ١٠ متهم دیگر، در جمع خبرنگاران در خصوص روند رسیدگی به این پرونده گفت: ما ٦ جلسه دادگاه داشتیم که برخی جلسات هم تا ٧ ساعت به طول انجامید. همچنین ارزیابی پرونده نزدیک به ١٠ هزار صفحه طول کشید. این پرونده ٦٠ جلد است و ٣٠٠ ساعت نیز خود ما و همکارانمان بحث و بررسی و خارج‌نویسی داشتیم. در روند دادرسی وقت کافی به متهمان داده شد و مستندات آنها هم دریافت شد. همچنین یک هفته فرصت داده‌ایم تا سایر مستندات خود را ارائه دهند تا بعد از یک هفته وارد صدور رای شویم.

وی همچنین در خصوص رای پرونده بانک سرمایه گفت: ما دادنامه را در ٢٦ . ١٢ . ٩٧ طی شماره ٩٧٠٩٩٧٠٨٠٧٣٠٢١ در ٥١ صادر کردیم که موارد اتهامی، دلایل و ایراداتی که وارد کرده بودند را پاسخ دادیم و ١٧. ١. ١٣٩٨ توسط رییس دفتر خودمان تحویل سرپرست دادسرای ٣٦ دادیم. خیلی سوال می‌کنند که آیا پرونده در دادگاه است؛ باید بگویم ما ١٧ فروردین پرونده را تحویل دادیم. این وظیفه دادستان است که طبق ماده ٤٨٤ مکلف به اجرای حکم هستند و باید کارهای مقدماتی را انجام دهند. ما طی تماس تلفنی خواستار اجرای حکم شده‌ایم اما تاکنون فکر نمی‌کنم اجرا شده باشد.

قاضی مسعودی مقام در خصوص جزئیات این حکم هم گفت: آقایان علی بخشایش، محمدرضا توسلی و پرویز کاظمی هرکدام به ٢٠ سال حبس، ٧٤ ضربه شلاق در انظار عمومی طبق قانون اخلالگران و محرومیت از مشاغل دولتی محکوم شده‌اند. تمام این احکام قابلیت اجرا دارد و باید اجرا شود چرا که حکم قطعی است.

وی در خصوص سایر متهمان این پرونده گفت: باقی متهمان به فراخور در نوبت دادگاه هستند. پرونده آقای رضوی آمده است تا بعد پتروشیمی به آن ورود کنیم. کیفرخواست پرونده هیات مدیره هم صادر شده اما هنوز به دست ما نرسیده است.

قاضی پرونده بانک سرمایه در پاسخ به سوالی در خصوص قرار وثیقه حسین هدایتی و سیدمهدی موسوی‌نژاد گفت: برای هرکدام وثائق مقتضی صادر شده و این وثائق مشتمل خسارت وارده و همچنین میزان مجازات و جرائم است که آقایان نتوانستند تودیع کنند. سپردن وثیقه به این شکل نیست که هر وثیقه‌ای را برای ما بیاورند بلکه وثیقه باید سهل‌الوصول باشد و ایراد هم نداشته باشد چرا که برخی از این وثائق اجاره‌ای است و ما این موارد را نمی‌پذیریم و سعی می‌کنیم براساس قانون طوری باشد که اگر اتفاقی بیفتد بتوانیم از محل وثائق برداشت کنیم.

مسعودی مقام در پاسخ به این سوال که مهلت اجرای حکم مدیران بانک سرمایه تا چه زمان است، گفت: بطور قانونی اول باید ثبت انجام شود، بعد از ثبت احضار می‌شود و اگر نیامدند به الزام وثیقه‌گذاران اقدام می‌شود و جلبشان می‌کنند و فکر می‌کنم زمان دیگری هم باشد چرا که الان همه سامانه دارند و وقتی ابلاغ می‌شود و زمان طولانی طی نخواهد کرد. سرپرست ناحیه ٣٦ دستورات ارجاعی را به شعبه اجرای احکام بدهند و اجرای احکام هم اجرا کند. ما تعهدی که داده بودیم طبق نامه و استجازه در مواردی که پیش بینی کرده بودیم رای را صادر کردیم چون ابلاغ باید برمی‌گشت نتوانستیم پرونده را ارسال کنیم و بعد از عید در اولین زمان ارسال کردیم و مدیر دفتر ما دستی پرونده را برد و تحویل داد.

وی همچنین در خصوص حکم اکبر یقینی دیگر متهم این پرونده گفت: در مورد اشخاصی که در پتروشیمی و بانک سرمایه و سایر پرونده‌ها که متواری هستند تماما اقدامات شامل ضبط وثائق و غیره صورت می‌پذیرد و به آقایان یقینی و آقای شیرعلی در پرونده پتروشیمی اخطار کردیم حاضر شوند و به وثیقه گذاران گفتیم ضرف یکماه آنها را حاضر کنند. اگر حاضر نشوند وثائقشان ضبط خواهد شد. فکر می‌کنم آقای شیرعلی خارج از کشور و آقای یقینی داخل کشور هستند.

قاضی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص معنی حکم شلاق در انظار عمومی گفت: قانون می‌گوید در انظار عمومی؛ انظار عمومی هم تعاریف مختلفی دارد اما از نظر ما یعنی ملاءعام و انظار مردم.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/01/25
خاک حاصل خیز اختلاس گرا
پاسخ ها
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
تو کل دنیا اختلاس و دزدی هست و تو ایران به نسبت کمتر از بسیاری کشورهای دیگه است
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/01/25
باید کل اموال هدایتی وبابک زنجانی ها مصادره وبه اشد مجازات محکوم شوند
پاسخ ها
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
امیدوارم استقلالی نباشی
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ا تایید میفرمایید اگه پیروزی باشد اشگالی ندارد .دزد دزد است باید مجازات بشود
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/01/25
افراد رانت خوار واختلاسگر باید به اشد مجازات محکوم شوند تا درس عبرت برای بقیه افراد سودجو بشود قوه قضاییه باید تعارف را کنار بگذارد واین افراد متخلف خون مردم را در شیشه کردند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
حرفی میزنی ندونسته!
فکر میکنی چرا پرونده یکی مثل زنجانی این همه سال طول کشیده؟؟!!
پای خیلی ها گییییییره
برا همین نمیتونن به طرف چیزی بگن چون همه رو میکشه پایین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
چشم بابول خان
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/01/25
حاجی دوست داریممممم.انشاالله هرچه زودتربازببینیمت
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1398/01/25
ناراحت نباشید. چند ماه دیگه خبر متواری شدن و اقامت در کشورهای خارجه به گوش خواهد رسید.
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1398/01/25
در این چند ماهی که مردم با وضعیت اسفبار زندگی چه عرض کنم با این وضعیت ناهنجار این افراد را دانه به دانشان باید به اشد مجازات برسند ۲۰ سال زندان برای اینگونه افراد کمه باید همه عمرشان در زندان سپری کنند چه زجری کشیدنند این ملت صبور
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/01/25
قانونی وضع کنن که هر کی از حق مردم برای مقاصد شخصی استفاده ببرد چند برابر باید برگرداند.والسلام.
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1398/01/25
قانونی وضع کنن که هر کی از حق مردم برای مقاصد شخصی استفاده ببرد چند برابر باید برگرداند.والسلام.
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/01/25
آقای احمدی نژاد می گفت تمام وزراش پاکدستند .
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/01/26
ضربه ایکه همین افراد وابسته به جناحها به نظام میزنند هیچ دشمنی نمیزند اینها باعث از بین بردن اعتماد مردم شده اند تنها دشمن همین افراد هستند از وزارا به پایین باید انفصال خدمت بدن و برگشت مقداریکه دزدیده اند و بس. در غیر اینصورت این موریانه ها مملکت نابود میکنند
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1398/01/26
خداروشکر همه چی بخیر وخوشی تموم شد فکر کردیم اختلاس بوده!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج