تعطیلی در کمین طلافروشی‌ها
۸۵۲۰۱۵
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
۱۳۸۴۰ 
در واپسین هفته فروردین ماه نوسان قیمت سکه و طلا نسبت به هفته گذشته کاهش یافته و قیمتها تقریبا در ۲روز گذشته به ثبات رسید.

خبرآنلاین: رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار گفت: هفته پیش نوسان قیمت ها در بازار بسیار زیاد بود به طوری که هر مثقال طلای ۱۸عیار تا ۲میلیون و ۶۰هزار تومان افزایش یافت اما خوشبختانه در ۲روز گذشته نرخ ها کاهشی شده و هر مثقال طلا امروز تا یک میلیون و ۸۸۰هزار تومان پایین آمده است.

آیت (ابراهیم) محمدولی افزود: هفته پیش سکه تمام بهار آزادی تا بیش از ۵میلیون و ۲۰۰هزار تومان افزایش یافته بود که در روزهای پایانی هفته نرخ روند نزولی یافت و سبب شد تا امروز سکه در محدوده ۴میلیون و ۷۰۰هزار تومان داد و ستد شود.

وی تصریح کرد: در بازار امروز پایتخت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴میلیون و ۷۸۵هزار تومان، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲میلیون و ۷۱۰هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان و سکه های گرمی نیز ۹۳۰هزار تومان معامله می شود.

وی خاطر نشان کرد: با کاهش قیمت ها، امروز حباب سکه به ۴۰۰هزار تومان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: هر گرم طلای ۱۸عیار امروز در بازار ۴۳۲هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد می شود.

محمدولی در پاسخ به این سوال که هفته پیش افزایش ۲۰۰تومانی نرخ ارز و به ویژه دلار بر قیمت طلا و سکه تاثیر فراوانی داشت، آیا کاهش نرخ ارز نیز تاثیر معکوس بر قیمت سکه و طلا دارید یا خیر، عنوان کرد: معمولا در بسیاری از کشورهای جهان دعوای قدیمی بین ارزش نرخ دلار و قیمت طلا وجود دارد و باید گفت تقابلی بین این دو کالا وجود دارد البته نرخ ارز در بازار سکه و طلا موثر است و در عین حال نباید فراموش کرد قیمت سکه و طلا در ایران و به اصطلاح در کف بازار تعیین و قیمت گذاری می شود.

وی تاکید کرد: در بسیاری از کشورها سکه و طلا در یک سمت حرکت می کنند.

وی درباره تاثیر پایین نرخ اونس جهانی بر قیمت سکه و طلا در بازار ایران توضیح داد: همیشه و در بسیاری از کشورها قیمت طلا درکف بازارها تعیین می شود و در مورد تاثیر اونس جهانی برقیمت طلا باید گفت که اونس جهانی طلا را بر پول ملی و… ضرب می کنند و باتوجه به شاخص ارزهای جهانی، نرخ طلا تعیین می شود.

وی ادامه داد: پول های ملی کشورهای مختلف در تعیین قیمت طلا موثر است و به حتم ضعف یا تقویت پول های ملی می توان در قیمت گذاری تاثیرگذار باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:‌ قیمت سکه و طلا در چند سال گذشته تقریبا با قیمت اونس جهانی نزدیک بوده است البته نمی توان منکر فاصله قیمتی نیز بود.

محمدولی اظهار کرد: پول ملی باید تقویت شود و باید اکنون بستر این مساله را فراهم کنیم که با تولید کالای با کیفیت،‌اشتغال پایدار، افزایش درآمد خانوار و … نشانه های تقویت پول ملی را می توان فراهم ساخت.

وی تاکید کرد: با کاهش واردات و تقویت تولید ملی می توان زمینه های افزایش صادرات را فراهم کرد در نتیجه می توان به افزایش درآمد ملی و ایجاد اشتغال و … رسید و این گونه اقتصاد رونق یافته و ارزش پول ملی تقویت خواهد شد.

محمدولی بیان کرد: اگر می خواهیم ۷۰درصد از دغدغه های فعلی اقتصاد رفع شود حتما باید تولید را رونق داد و پول ملی را تقویت کرد این موارد در پویایی اقتصاد کشور موثر است و می توان پس از مدتی به رونق تولید و ایجاد امید در کسب و کار رسید. اگر بتوانیم تولید را رونق بخشیم می توانیم بازارهای منطقه را با صادرات بیشتر محصولات و تولیدات در اختیار بگیریم.

وی اظهار کرد: اگر بتوانیم این شرایط را فراهم کنیم سال ۹۸ به حتم سال خوب و امیدوارکننده ای خواهد بود.

وی درباره وضعیت بازار سکه و طلا در روزهای سال ۹۸ توضیح داد: وضعیت بازار سکه و طلا از نیمه دوم سال ۹۶ و کل سال ۹۷ و همچنین از ابتدای سال ۹۸ تاکنون وضعیت بازار بسیار کم رونق بوده و در واقع در اوج رکود بازار به سر می بریم . بسیاری از همکاران ما هر روز به محل کار خود مراجعه می کنند در حالی که حضور آنها به اصطلاح بی فایده است زیرا مشتری برای طلا وجود ندارد و ما حضور خود را در بازار حفظ می کنیم.

وی تصریح کرد: اگر این روند ادامه یابد نمی دانیم می توانیم به این وضعیت و حضور در بازار ادامه دهیم یا خیر؛ بسیاری از مشتریان بازار طلا در ۱.۵سال گذشته از دست رفته و اگر چاره اندیشی نشود احتمال تعطیلی واحدهای صنف طلا و جواهر وجود دارد.

وی درباره تعداد واحدهای صنفی زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: ۲۵ تا ۲۶ هزار واحد صنفی خرده فروشی طلا و جواهر،‌بنکداری، آبکاری، ابزار و … وجود دارد که اکنون بیشتر آنها فقط در بازار حضور دارند بدون انجام تقریبا هیچ فعالیت اقتصادی.

وی تاکید کرد: اگر بتوان رونق اقتصادی را بازگرداند می توان امید را به کسب کار تزریق کرد و مانع تعطیلی واحدهای صنفی شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1398/01/25
ان شاء الله
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
دولت که نداریم خدا شمارونابود کنه به حق بزرگی خود خدا
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1398/01/25
هیچ خبری نیست. بخوابید تخت وقتی نون وخونه نباشد طلا از آهن هم ارزشش کمتره.
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1398/01/25
مردم عزیز نخرید تا کشور اباد شود خواهشن هم خودرو هم طلا هم اجیل تا بفهمند
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1398/01/25
مردم عزیز نخرید تا کشور اباد شود خواهشن هم خودرو هم طلا هم اجیل تا بفهمند
پاسخ ها
بی نام
Germany
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
مردم ندارن که بخرن ما خودمون جز قشر متوسط بودیم گاهی طلا اجیل اینامیخریدیم الان اگه کمک من که خارج ازایرانم به خانواده ام نباشه زندگیشون نمیگذره مصرف گوشت و میوه خانوادم خیلی کمترازقبل شده به من میگن فقط پول بیار هیچی نیار ، به خدا گریه ام گرفت پدرم میگفت پول بده بهمون
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/01/25
مردم توی هزینه غذا و داروشون موندن، انتظار دارید بیان طلا بخرند تا کسب و کار شما رونق داشته باشه؟!؟ اونم با این قیمت؟! کارتون کساده؟ حراج کنید بروید تو کار تولید! اگه حتی ۵ درصد هم زیر قیمت روز بفروشید، چند برابر سرمایه اولیه تون گیرتون میاد!
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1398/01/25
ببین اینا چقدر وضعشون خوبه که این همه وقت توی رکود هستند و هنوز تعطیل نشدند، بنظر من طلا فروش ها و صرافی ها همگی توی دلالی ها و خرید فروش های غیر رسمی دست دارند و اساسی سود می کنن که مشتری هم نباشه ضرر نمی کنن.
اصولا تو این مملکت کسی که وضعش خوب باشه تا آخر خوب می مونه،
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1398/01/26
قیمت طلا و سکه باید به دوره احمدی نژاد برگردد.............
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ای ول کنین شما محمود قبلش مینداختین گردن شاه
United Arab Emirates
01:25 - 1398/01/26
خدا کند هر چه زودتر تعطیل شود
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1398/01/26
رونق اقتصادی
چه واژه غریبی
Iran, Islamic Republic of
03:49 - 1398/01/26
طلا فروش قشر متمول جامعه است ...بیکار نمی ماند ...با پول های باد آورده زندگی خود را تامین میکند .به فکر قشر متوسط قبلی که اکنون به ندار تبدیل شده باشید لطفا
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1398/01/26
به دَرَک که دارن تعطیل میشن
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/01/26
همه چیز تعطیل میشود با این مدیریت ناکارامد
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1398/01/27
پس تو چه میکنی وقتی سکه قیمت واقعی نداره و حبابش به ۷۰۰ هزار تومان هم میرسه !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج