قیمت دام زنده کاهش یافت
۸۵۲۲۴۵
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
۹۰۵۹ 
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: امسال تاکنون با وفور عرضه دام زنده داخلی و وارداتی، قیمت دام زنده بطور متوسط هرکیلو گرم به ۳۳ هزارتومان رسیده که ۱۰ هزارتومان در هر کیلوگرم کاهش نشان می دهد.

خبرآنلاین: رئیس شورای تامین دام کشور گفت: امسال تاکنون با وفور عرضه دام زنده داخلی و وارداتی، قیمت دام زنده بطور متوسط هرکیلو گرم به ۳۳ هزارتومان رسیده که ۱۰ هزارتومان در هر کیلوگرم کاهش نشان می دهد.

«منصور پوریان» افزود: اکنون قیمت هرکیلوگرم لاشه گوسفندی بطور متوسط بین ۶۹ تا ۷۶ هزارتومان در سطح کشور عرضه می شود.

وی اظهارداشت: اواخر سال ۹۷ قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی ۴۵ هزارتومان و لاشه گوسفندی نزدیک به ۹۳ هزارتومان بود که لاشه در سطح بازار با قیمت هایی بیش از ۱۲۰ هزارتومان به دست مصرف کنندگان می رسید.

وی، علل روند کاهشی قیمت دام زنده و گوشت قرمز را وفور این محصول از محل تولیدات داخلی و وارداتی دانست و تصریح کرد: تامین قابل توجه دام زنده گوسفندی و انواع گوشت قرمز (گوشت گوسفندی گرم و منجمد، گوشت گوساله گرم و یخ زده) در ماه های گذشته از محل واردات از یکسو و افزایش عرضه دام تولید داخلی نیز به دلیل بارندگی ها و تامین علوفه مناسب از سوی دیگر توانست بر روی قیمت دام زنده داخلی تاثیر مناسبی داشته باشد و اکنون با مازاد تولید و عرضه روبرو هستیم.

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: قیمت دام زنده و گوشت قرمز در کف بازار اکثر استان های کشور کاهش یافته، اما در تهران برخی قصابی ها و فروشگاه ها برای جلوگیری از کاهش قیمت مقاومت می کنند، که بی فایده است.

وی پیرامون تلفات دام زنده ناشی از سیل اخیر گفت: سیل اخیر در اکثر استان های کشور و خساراتی به بخش کشاورزی وارد ساخت، اما تلفات دام سبک در حدی نبود که بتواند بر قیمت دام زنده و گوشت قرمز تاثیرگذار باشد.
به گفته پوریان، انتظار می رود با توجه به وضعیت عرضه مناسب دام زنده تولید داخلی، دام زنده و گوشت قرمز وارداتی در روزهای آینده، قیمت هرکیلوگرم دام زنده بین ۲۸ تا ۲۹ هزارتومان و لاشه گوسفندی به ۶۵ هزارتومان برسد.

وی افزود: روند کاهشی قیمت ها گویای آن است که دولت باید چاره ای برای خرید تضمینی و انجماد این محصول از دامپروران داخلی و یا صادرات مازاد داشته باشد، در غیر این صورت احتمال ضرر و زیان دامداران در ماه‌های آینده وجود دارد.

طبق آمارهای وزارت جهادکشاورزی که به تازگی منتشر شده، نیاز سالانه کشور ۹۶۰ هزارتن گوشت قرمز است که بخش عمده آن از محل تولید داخل و نزدیک ۱۵ درصد آن از محل واردات تامین می شود.

وزیر جهادکشاورزی به تازگی اعلام کرد: برای جلوگیری از نابسامانی بازار گوشت قرمز، مقرر شده توزیع گوشت قرمز به شکل هدفمند و زیر نظر ستاد تنظیم بازار، به دست مصرف کنندگان برسد، براساس این دستورالعمل، انواع گوشت قرمز وارداتی در اختیار اتحادیه ها و تعاونی های مصرف در سراسر کشور قرار می گیرد.

پیش از این سازمان دامپزشکی کشور مجوز واردات گوشت را ۲۴۰ هزارتن انواع گوشت قرمز شامل گوشت یخ زده گوساله، گوشت گرم گوساله بسته بندی، گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوسفندی و دام زنده گوسفندی اعلام کرده بود که تاکنون بیش از ۱۲۰ هزارتن آن به کشور وارد شده است.

طبق گزارش ها در ماه های پایانی سال ۹۷ قیمت هرکیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی در سطح بازار بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ تومان به دست مصرف کنندگان می رسید که دولت برای ساماندهی این موضوع اقدام به عرضه انواع گوشت وارداتی تنظیم بازاری توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در فروشگاه های زنجیره ای و میادین با قیمت هایی بین ۳۳ تا ۴۵ هزارتومان کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/01/26
دلت خوش ها...توی این سیل وگرفتاری هاقیمت خودآدمها هم کاهش پیداکرده چه برسه به گوسفندهرچندکسانی هستندکه اندازه گوسفندهم ارزش ندارن مثل جوان تازه مدیرشده رسانه میلی آقای فروغی
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/01/26
اینطور که آقایان میگویند مقصر اصلی گرانی گوشت قصابان هستند!
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/01/26
این نمیگن کاهش این میگن صدقه هروقت امد کیلوی 20تومان انوقت ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
و اسراف پول نفت
چون که با پول نفت واردات ارزان میکنیم که فقط قیمت را کاهش دهیم که نکنه مسءله امننیتی نشه
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/01/26
همه چیز داخل ایران داریم اگر مسولان جلوی قاچاق را بگیرند وصادر نکنند.چراغی که به منزل رواست به مسجد روانیست
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/01/26
همه چیز داخل ایران داریم اگر مسولان جلوی قاچاق را بگیرند وصادر نکنند.چراغی که به منزل رواست به مسجد روانیست
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/01/26
بله از ۳۰ هزار تومان شد ۹۵ هزار تومان حالا ۱۰ هزار تومان کم شد
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1398/01/26
وقتی با واردات بی رویه هدف فقط کاهش قیمت به هر شکل ممکن باشه، یه بچه 10 ساله هم میتونه قیمت را کاهش بده.
هشدار باید داد که اگر ریشه گرانی درست بررسی نشود تیشه به ریشه تولیدکننده خواهد خورد که اثرش را در سالهای بعد خواهید دید.
هر کالایی یک قیمت جهاینی داره که مبنای آن عرضه و تقاضا جهانی هست درواقع قیمت جهانی هم خود برآیند قیمت بازار کشورهای منطقه و جهان هست.
قیمت گوشت 7 دلاره یعنی 91 تومان که با هزینه های توزیع میشه 105 تومان و زنده میشه 45تا50
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/01/26
ما گوشت نمی خوریم یه فکری به حال افزایش مسکن در شیراز کنید که هر کس قیمتی میذاره که کلت سوت میکشه .یک میلیارد به راحتی گفته میشه در این مملکت قانونی نیست از خدا بترسید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج