وکیل آسانژ، اتهامات اکوادور را رد کرد
۸۵۲۳۱۲
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
۲۶۶۰ 
وکیل «جولیان آسانژ» موسس سایت افشاگر ویکی لیکس ، ادعاهای اکوادور در مورد رفتارهای نامناسب موکلش در سفارت این کشور در لندن را رد کرد.

خبرگزاری ایرنا: وکیل «جولیان آسانژ» موسس سایت افشاگر ویکی لیکس ، ادعاهای اکوادور در مورد رفتارهای نامناسب موکلش در سفارت این کشور در لندن را رد کرد.

پیش از این سفارت اکوادور در لندن از رفتارهای غیرعادی جولیان آسانژ در این سفارتخانه پیش از بازداشت خبر داده بود اما «جنیفر رابینسون» وکیل موسس سایت افشاگر ویکی لیکس ضمن رد این اتهام ها اعلام کرد که دولت اکوادور در حال طرح ادعاهای کذب با هدف منحرف کردن اذهان عموم از تصمیم اجازه دادن به بازداشت وی توسط نیروهای انگلیس بوده است.

وی افزود: اکوادور برای توجیه اقدام غیرقانونی اش در اجازه دادن به پلیس انگلیس در بازداشت آسانژ یکسری اتهامات ناشایست علیه وی مطرح کرده است .

از سوی دیگر « لنین مورنو » رئیس جمهوری اکوادور در مصاحبه با روزنامه گاردین مدعی شد که آسانژ بارها شرایط عادی را که برایش در زمان حضور در سفارت اکوادور در لندن تعیین شده بود، رعایت نمی کرد و رفتارهای غیرعادی از خود نشان می داد.

وی همچنین ادعا کرد که آسانژ از این سفارت خانه به عنوان مرکزی برای جاسوسی استفاده می کرد.

جولیان آسانژ پنجشنبه گذشته توسط پلیس لندن بازداشت شد.

وی هفت سال در سفارت اکوادور در انگلیس به عنوان پناهنده به سر می برد.

پلیس لندن آسانژ را در سفارت اکوادور دستگیر و بلافاصله به بازداشتگاه منتقل کرد. به گفته منابع انگلیسی او قرار است به ‌زودی در دادگاه حاضر شود.

پلیس «متروپلیتین» اعلام کرد که در پی لغو پناهندگی آسانژ از سوی دولت اکوادور، مأموران پلیس به اذن سفیر این کشور داخل سفارت شده و او را دستگیر کردند.

جولیان آسانژ 47 ساله از سال 2012 در سفارت اکوادور در انگلیس در شرایط پناهندگی به سر می‌برد.

آسانژ از سال 2012 در پی تایید حکم استردادش به سوئد در ارتباط با یک پرونده‌ آزار و اذیت جنسی، به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده بود.

دادگاه سوئد بعدها از او در برخی موارد رفع اتهام کرد؛ اما وی همچنان به علت نقض تعهدات مربوط به وثیقه‌، در انگلیس تحت تعقیب بود.

آسانژ که ید طولایی در افشای اسناد محرمانه نهادهای آمریکایی از طریق تارنمای اینترنتی ویکی لیکس داشت، بارها ابراز نگرانی کرده بود که در صورت بازگشت به سوئد، به مقام‌های آمریکایی تحویل داده شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج