تایمز: السیسی برای بقا تلاش می‌کند
۸۵۲۳۵۹
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
۲۲۸۳ 
روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی اعلام کرد که رئیس جمهوری مصر برای بقا در قدرت تا سال ۲۰۳۰ تلاش می کند.

خبرگزاری مهر: روزنامه تایمز چاپ انگلیس در گزارشی تحت عنوان «عبدالفتاح السیسی با کمک اعضای خانواده خود سعی دارد تا سال ۲۰۳۰ در قدرت باقی بماند» نوشت: فرزندان عبدالفتاح السیسی در اداره کشور مصر مشارکت دارند و در این مدت سعی می‌شود اصلاحات قانون اساسی برای ابقای سیسی در قدرت تا سال ۲۰۳۰ صورت گیرد.

در این گزارش آمده است: برخی اعضای پارلمان مصر نهادهای مدنی با اصلاحات قانونی برای ابقای عبدالفتاح السیسی در قدرت تا سال ۲۰۳۰ مخالف هستند و آن را آخرین میخ بر تابوت انقلاب ۲۵ ژانویه می‌دانند، انقلابی که هدف آن خارج کردن قدرت از دست ارتش و نظامیان بود. السیسی در سال ۲۰۳۰ هشتاد و هفت ساله خواهد بود!

در ادامه گزارش قید شده است که در انقلاب ۲۵ ژانویه تلاش شد مانع از موروثی شدن قدرت در خاندان حسنی مبارک و واگذاری قدرت پس از مبارک به جمال پسر وی شود. حال «محمود السیسی» پسر عبدالفتاح السیسی نیز که یک سرهنگ در دستگاه اطلاعات مصر است بر کمیته غیر دولتی که مأموریت آن نظارت بر روند تصویب اصلاحات قانون اساسی است اشراف دارد.

در این گزارش گفته شده است: دیگر پسر عبدالفتاح السیسی به نام مصطفی نیز در دستگاه کنترل و نظارت اداری فعالیت دارد و پیش از این نقش عمده‌ای در توسعه قدرت ارتش و نظامیان در سیستم اداری مصر ایفا کرده است.

در ادامه آمده است: حسن، سومین پسر عبدالفتاح السیسی به عنوان مهندس در یکی از شرکت‌های نفتی مشغول است و اخیراً نیز به دستگاه اطلاعات مصر پیوسته است. بسیاری از منتقدان هنگام روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی در قدرت و برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۳ پیش بینی کرده بودند که وی پس از به قدرت رسیدن در راستای اصلاحات قانون اساسی و موروثی کردن قدرت تلاش خواهد کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج