کشور ما نیاز به مذاکره با آمریکا یا اروپا ندارد
۸۵۳۲۵
۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰
۱۱۷۵۸
قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی متذکر شد: کشور ما نیاز به مذاکره با آمریکا یا اروپا ندارد بلکه آنها نیاز به مذاکره با ما دارند.
خبرگزاری فارس: اسدالله بادامچیان بعد از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: وزارت کشور با تمامی احزاب همراهی دارد و این کار قابل توجهی است.

وی با اشاره به نقش تحزب در جامعه اسلامی ادامه داد: در قانون اسلامی مشروطه وجود ندارد.

وجود بیش از 260 حزب پروانه‌دار در کشور

قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود:‌ در حال حاضر بیش از 260 حزب در ایران دارای پروانه هستند که تنها 50 حزب آن فعال است.

بادامچیان با بیان این‌که در حال حاضر 50 سال از فعالیت حزب موتلفه اسلامی می‌گذرد، اذعان داشت: این حزب حدود 50 سال است که در خط امام و روحانیت اسلام و با نظر مبارک امام خمینی (ره )‌تاسیس شده است.

وی گفت: سیاست جدید دولت روحانی این است که هر‌کس خواسته باشد احزابی با سلیقه‌های مختلف راه بیاندازد مجوز آن را برای وی صادر کند.

قانون احزاب باید تجدید نظر شود


قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: قانون احزاب مربوط به 30 سال قبل است که نیازمند تجدید نظر است که در حال حاضر در حال ورود به مجلس نهم قرار گرفته است.

بادامچیان یادآور شد: حزب موتلفه از درون نهضت اسلامی و ضد‌استکباری بوده و بر محور ولایت و رهبری فقیه و اصلح استوار است.

وی خاطرنشان کرد: حزب تحزب در کشور ما مانند احزاب غربی و کشورهای کمونیستی نیست بلکه تشکیل آن برای انجام تکالیف الهی است.

حزب یک امر شرعی اسلامی است

قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: احزاب غربی سرمایه‌محور بوده و دین را از سیاست جدا می‌دانند و اومانیسم را مطرح می‌کنند.

بادامچیان اذعان داشت: حزب اسلامی براساس مبانی اسلامی باید شکل بگیرد چرا که برای اجرا و گسترش ارزش‌های اسلامی بنا شده و هدف آن تقویت نیروهای فردی است.

وی تصریح کرد: حزب یک امر شرعی اسلامی است به شرط اینکه اسلامی بوده و دعوت به خدا کند.

قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه هرگونه حزبی در کشور ما پا گرفته نمی‌شود، اضافه کرد: حزب‌های غربی، چپ‌گرا، حزب توده، جبهه ملی، حزب دموکرات، حزب اعتمادیون ـ اعتدالیون و مانند اینها به دلیل بعضی از شرایط موجود ثابت نمانده و ماندگار نشدند.

نهادینه شدن جوان‌گرایی به معنای واقعی در حزب موتلفه


بادامچیان با بیان اینکه حزب موتلفه هنوز جوان است، گفت: با وجود ریشه کهن حزب موتلفه، بخش جوانان، دانشجویان، بانوان و غیره در این حزب فعالیت دارند به گونه‌ای که تمامی بخش‌ها به دست جوانان سپرده شده است.

وی ادامه داد: حدود 60 درصد از اعضای حزب موتلفه اسلامی در کشور بین زیر 50 سال سن دارند و جوان‌گرایی به معنای واقعی در این حزب نهادینه شده است.

بادامچیان در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با انرژی هسته‌ای و مذاکرات ژنو یادآور شد: اینکه کشور ایران هسته‌ای باشد یا نباشد دوره آن تمام شده و آمریکا هم در جریان این موضوع قرار گرفته است.

وی ادامه داد: عصبانیت آمریکا به دلیل این است که نمی‌توانند بفهمند ما در حال تکمیل کردن دانش هسته‌ای خود هستیم.

آمریکا و اروپا نیازمند مذاکره با ما هستند

قائم مقام شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی متذکر شد: کشور ما نیاز به مذاکره با آمریکا یا اروپا ندارد بلکه آنها نیاز به مذاکره با ما دارند.

بادامچیان اضافه کرد: ما می‌خواهیم با دنیا ارتباط داشته باشیم اما نه به شرط این‌که قصد تسلط بر ما را داشته باشند.

وی گفت: این ملت ملتی سازش‌نا‌پذیر و مقاومی است و ما با زبان انقلابی با دنیا حرف می‌زنیم و پیرو منطق امام خمینی(ره) بوده و باید دانش و علم هسته‌ای داشته باشیم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:56 - 1392/10/15
شکمت پره عزیز حرف زیاد میزنی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:48 - 1392/10/15
(( کشور ما نیاز به مذاکره با آمریکا یا اروپا ندارد )) اینم از اون حرفا بود . نه اینکه ما قطب اقتصادی دنیا هستیم اونا نیاز دارن با ما مذاکره کنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج