سوراخ کردن جمجمه شوماخر برای نجاتش
۸۵۳۷۳
۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۴
۹۲۵۶
قهرمان ۷ دوره مسابقات فرمول یک حالا زندگیش به خاطر اسکی در خطر جدی قرار داد و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند. پزشکان بیمارستان شهر گرونوبل فرانسه با انجام دو عمل جراحی در تلاش هستند تا جان مایکل شوماخر،پرافتخارترین راننده فرمول یک را نجات دهند.
مجله مهر: پزشکان بیمارستان دانشگاه گرونوبل اعلام کرده‌اند که حال مایکل شوماخر وخیم است و فقط باید صبر کرد تا وضعیت او مشخص شود. آن طور که پزشکان گفته‌اند اسطوره مشهور مسابقات فرمول یک دچار ضربه مغزی شده و به کما رفته است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که پس از یک عمل سخت،حالا پزشکان در عمل دوم سوراخ‌هایی را در جمجمه شوماخر ایجاد کرده‌اند تا فشار بر مغز او را کاهش دهند. این اقدام و عمل‌ها  برای کاهش فشار جمجمه بعلت خونریزی و همچنین التهاب و تورم بافت مغز بر اثر ضربه صورت گرفته است.

مایکل شوماخر در کوههای آلپ فرانسه با پسرش مشغول اسکی بود که سقوط کرد و سرش به صخره‌ای اصابت کرد. در زمان اسکی او کلاه ایمنی به سر داشته و پزشکان در نشست خبری اعلام کردند که همین کلاه باعث شده که او تا همین حالا هم زنده بماند.
 
 


 
 شوماخر سال گذشته از فرمول یک برای دومین بار خداحافظی کرد پنج روز دیگر ۴۵ ساله می‌شد. او که در ۱۹ سال رانندگی در مسابقات اتوموبیلرانی برنده ۹۱ مسابقه شده با ۷ بار قهرمانی جهان در فرمول یک پرافتخارترین راننده تاریخ این مسابقات به حساب می‌آید. شوماخر پس از اینکه در سال ۲۰۰۶ در رقابتهای فرمول یک دوم شد اعلام بازنشستگی کرد. او مدتی پس از این اعلام بازنشستگی در یک سانحه در هنگام موتورسواری در اسپانیا به شدت آسیب دید اما جان سالم به در برد. پس از آن  در سال ۲۰۱۰ با تیم مرسدس دوباره به پیست مسابقات برگشت اما نتوانست تجربه قهرمانی گذشته خود را تکرار کند.


برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج